Платників за землю в Чернівцях інвентарізували

- 04.06.2015 13:05
Платників за землю в Чернівцях інвентарізували

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області повідомили про те, що облік власників земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачів; орендарів завершено ще до 1 травня 2015 року. Зараз проводиться нарахування фізичним особам сум податку, та надсилаються платникам податкове повідомлення - рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 Податкового Кодексу.

Всі буковинські землевласники та землекористувачі до 1 липня поточного року отримають податкове повідомлення - рішення про суму нарахованого податку. Вказані суми необхідно сплатити впродовж 60 днів. Тобто, кінцевий термін сплати податку за 2015 рік землевласниками та землекористувачами – 29 серпня 2015 року.

Власники земельних ділянок, земельних часток та землекористувачі, крім орендарів, мають сплачувати земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після отримання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності або право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації (ч.І ст. 125 ЗКУ).

Для власника земельної ділянки таким документом є Державний акт на право власності на землю, для землекористувача - Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою. Право на оренду земельної ділянки посвідчує договір оренди. Відповідно до ч.2 ст.290 Господарського Кодексу України оренда земельної ділянки без договору, укладеного в письмовій формі, посвідченого нотаріального та зареєстрованого в установленому законодавством порядку, не допускається.

Необхідність сплати земельного податку виникає з моменту отримання документа, що посвідчує право на ділянку та державну реєстрацію. Цивільний, Земельний та Податковий кодекси України містять норму, згідно з якою під час переходу права власності на будівлю, споруду переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані, без зміни її цільового призначення, у розмірах, установлених договором.

Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі чи споруди розмір земельної ділянки не визначено, до набувача переходить право власності на частину земельної ділянки, необхідну для їх обслуговування.

Пільги щодо сплати земельного податку встановлено для фізичних осіб відповідно до п.281.1 ст.281 Податкового кодексу.

Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, установлених ст.121 Земельного Кодексу України (для будівництва і обслуговування жилого дому - в межах міста не більше 0,10 га, села - не більше - 0,25 га, селища - не більше 0,15 га,);

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території, сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Пільга з оподаткування земельних часток (паїв) та орендної плати за землю діючим законодавством не передбачена.

Якщо громадяни, які мають у власності або користуванні земельні ділянки, надані або передані за рішенням сільської, селищної, міської ради і одержали такі ж земельні ділянки на умовах купівлі-продажу, дарування, успадкування, міни, то на такі земельні ділянки земельний податок нараховується на загальних підставах з часу укладання таких договорів.

Прес-служба Головного управляння ДФС в Чрнівецькій області


Ключові слова: земельний податок Чернівці, податкова Чернівці, платники земельного податку

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

На Буковині виявлено три ділянки з нарковмісними рослинами Поліція Чернівецької області продовжує проводити оперативні заходи, щодо виявлення та знищення незаконних посівів.
- 17.07.2018 17:17
Музыка способна опьянить человека Музыка в действительности обладает пьянящими свойствами, что недавно удалось доказать ученым.
- 17.07.2018 16:52
ДТП в Черновцах на Героев Майдана 17 07 2018 На улице Героев Майдана в Черновцах во вторник, 17 июля, произошла авария.
- 17.07.2018 15:41
В США продают заброшенный город В горах Калифорнии имеется покинутый городок, который выставлен на продажу.
- 17.07.2018 15:04
В Черновцах достаточно хлора для очистки воды Информацию о нехватке хлора для очищения водопроводной воды опровергли в коммунальном предприятии
- 17.07.2018 14:23
На Буковине умер обгоревший мужчина В результате работы со сварочным аппаратом 29-летний буковинец Андрей Продан получил
- 17.07.2018 13:09
Сегодня стартуют трехсторонние переговоры по транзиту газа Трехсторонние консультации по условиям транзита российского газа по украинскому газопроводу состоятся сегодня
- 17.07.2018 12:31
В Черновцах снова курсирует маршрутка 9А На автобусный маршрут 9А в Черновцах во вторник, 17 июля, вышел новый перевозчик.
- 17.07.2018 11:58
На Вижниччині відбулось ДТП з чотирма постраждалими Правоохоронці встановлюють всі обставини дорожньо-транспортної пригоди.
- 17.07.2018 11:44
Ученые разработали бактериальные солнечные батареи С помощью фотосинтеза солнечный свет может превращаться в энергию с помощью многих бактерий
- 17.07.2018 11:38

Всі новини