Відсотки з депозитів принесли чернівецькому бюджету 13 млн

- 25.05.2015 10:31
Відсотки з депозитів принесли чернівецькому бюджету 13 млн

Фінустановами Чернівців перераховано до державного бюджету 13,0 млн. грн. податку на відсотки по депозитах. Цьогоріч бюджет вже поповнили 8,4 млн. грн. від оподаткування пасивних доходів.

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує, що змінами до Податкового кодексу України, внесеними Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII, передбачено підвищення ставки оподаткування пасивних доходів з 15 відсотків до 20 відсотків (крім дивідендів по акціях та корпоративних прав, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств).

Законодавством передбачено, що вкладникам не потрібно самостійно утримувати та перераховувати до держбюджету суму податку, що підлягає сплаті. Цю функцію виконують виключно податкові агенти – банки та кредитні спілки. Таким чином банк чи кредитна спілка із нарахованих пасивних доходів самостійно утримує 20% податку та перераховує його до бюджет.

Водночас банки та кредитні спілки, що нараховують доходи у вигляді процентів на вклади, у звіті відображають лише відомості про суми доходів та суми отриманого податку, а не відомості, які дозволяють ідентифікувати платника податків. Відтак, банківська таємниця зберігається.

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях


Ключові слова: пасивні доходи Чернівці, Чернівці податкова, податки Чернівці

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Не варто доводити себе до повного виснаження під час війни Чому українці часто забороняють собі відпочинок
- 22.05.2026 23:56
Як повернути частину коштів за навчання: як працює податкова знижка? Що таке податкова знижка за навчання
- 18.05.2026 18:47
Новая мобилизация в России может повлечь за собой глубокий экономический кризис Вероятное проведение новой масштабной волны мобилизации в
- 18.05.2026 16:29
Обстріл Києва 14 травня 2026 року: одна з наймасштабніших атак на столицю За попередніми даними, основною ціллю атаки були:
- 15.05.2026 11:53
Нова мобілізація в Росії спричинить глибоку економічну кризу Ймовірне проведення нової масштабної хвилі мобілізації в Російській Федерації може
- 12.05.2026 15:05
Итоги недели 4-10 мая: главные новости Украины и мира Эта неделя стала одним из наиболее насыщенных по к
- 09.05.2026 12:35
Підсумки тижня 4-10 травня: головні новини України та світу Цей тиждень став одним із найбільш насичених за кількістю важливих політичних
- 09.05.2026 12:31

Всі новини