НБУ провів опитування про ділові очікування підприємств

- 22.04.2015 15:02
НБУ провів опитування про ділові очікування підприємств

Національний банк України провів чергове щоквартальне опитування керівників підприємств про оцінку поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації в Україні.

Зазначені результати є відображенням лише думки респондентів – керівників підприємств і не є оцінками Національного банку України.

Результати опитування очікувані та відображають складну ситуацію в економіці України. У наступні 12 місяців респонденти області знизили оцінки щодо покращення фінансово-економічного стану підприємств, обсягів реалізації продукції та інвестицій. Разом з цим респонденти області на момент опитування покращили оцінки щодо поточного фінансово-економічного стану своїх підприємств, баланс відповідей став позитивним – 7,1%.

Респонденти області відзначили, що спроможність підприємств збільшувати виробництво найбільше обмежують ціни на сировину і матеріали та значні коливання курсу гривні щодо інших валют (по 78,6 % та 50,0 % респондентів).

За результатами опитування, респонденти області очікують зростання потреби у запозичених коштах в наступні 3 місяці, тому звертатись за кредитами планують 38,5 % опитаних підприємств. Переважна більшість планує брати кредит в гривні. Проте визначальними факторами, які змушують підприємства відкладати використання кредитних послуг банків, залишаються «значні коливання курсу гривні відносно інших валют» та «короткий термін пропонованої позики» ( по 28,6 % респондентів).

Респонденти очікують зростання як вхідних, так і вихідних цін у наступні 12 місяців. Основними факторами впливу на прискорення зростання рівня цін реалізації респонденти відмітили фактор «обмінний курс» та фактор «ціни на сировину та матеріали» - 64,3 % та 42,9 % відповідей відповідно.

В опитуванні, яке проводилось з 13 лютого до 6 березня 2015 року, взяли участь 942 підприємства з 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), в тому числі в Чернівецькій області – 14 підприємств, які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

Звіт “Ділові очікування підприємств України” розміщено на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України. http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=16283743&

Прес-служба Управління Національного банку України в Чернівецькій області


Ключові слова: опитування НБУ, стан економіки України

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Путин отдал приказ о выводе войск из Сирии Президент России Владимир Путин прибыл 11 декабря в сирийский Хмеймим на российскую военную базу,
- 11.12.2017 12:42
Зарплаты в Украине - самые низкие в Европе Среди всех стран Европы уровень средней зарплаты в Украине - самый низкий. несмотря на то, что согласно статистическим данным, средний уровень зарплаты в Украине в июне 2017 года увеличился на 19%
- 11.12.2017 11:29
Новая методика позволяет взломать любой Windows Специалисты заявляют - существует новая методика, с помощью которой можно взломать абсолютно любую версию операционной системы Windows, при этом, мошенническое ПО останется незамеченным для антивирусных программ.
- 11.12.2017 11:15
Провокаторы подорвали польский автобус под Львовом Под Львовом неизвестные лица бросили под польский автобус взрывчатку. Информацию об инциденте,
- 11.12.2017 10:43
В Германии продали деревню вместе с населением Небольшой населенный пункт в Германии продали на аукционе за 140 тысяч евро. Речь идет о небольшой деревушке под названием Альвине
- 11.12.2017 10:26
Гиалуроновая кислота поможет при лечении артрита Человеческий организм со временем стареет, мышцы становятся не такими сильными и прочными, ткани теряют эластичность.
- 11.12.2017 10:09
Сегодня Саакашвили выберут меру пресечения Бывшего президента Грузии и экс-губернатора Одесской области Михаила Саакашвили во вторник утром, 5 декабря
- 11.12.2017 09:37
На Гравитоне обустроят новую футбольную площадку В Черновцах в микрорайоне Гравитон появится современная футбольная площадка с искусственным покрытием.
- 11.12.2017 09:19
Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40
В Черновцы везут новогоднюю елку По словам начальника Треста зеленого хозяйства в Черновцах Александр Брязкало, главная елка города уже на пути в Черновцы.
- 08.12.2017 15:56

Всі новини