НБУ починає обстеження банків та ризиків

- 21.04.2015 09:50
НБУ починає обстеження банків та ризиків

Прес-служба управління Національного банку України в Чернівецькій області повідомляє, що у рамках нової Програми кредитування МВФ за Механізмом розширеного фінансування (пункт 17 Меморандуму про економічну та фінансову політику) до 1 серпня 2015 року і 1 жовтня 2015 року відбудеться оновлення діагностичного обстеження найбільших 10 за обсягами активів та 10 наступних банків відповідно, щоб визначити додаткові збитки, пов`язані з конфліктом на сході і погіршенням економічної ситуації.

На першому етапі реалізації діагностичного обстеження Національний банк України здійснить перевірку достовірності оцінки якості активних операцій, достатності сформованих резервів та визначення достовірності балансової вартості. До вибірки кредитів суб’єктів господарювання ввійдуть усі кредити, які більші або дорівнюють 200 млн. грн., або 5% розміру регулятивного капіталу (без урахування сформованого резерву), інші кредити до досягнення 65% обсягу кредитного портфеля та усі кредити пов’язаних з банком осіб, які більші або дорівнюють 1% регулятивного капіталу. Після перевірки якості кредитів буде проведено розрахунок показників достатності капіталу.

Другий етап передбачає стрес-тестування із застосуванням моделі Національного банку України. Під час стрес-тестування буде визначено додаткову потребу в капіталі банків, обумовлену погіршенням економічної ситуації. Стрес-тестування охоплюватиме період до кінця 2017 року.

Результатом діагностичного обстеження стане визначення необхідної суми докапіталізації банку та відповідне подання банками планів їх капіталізації чи реструктуризації. Якщо за результатами обстеження буде виявлено неплатоспроможність окремих банків, то вони повинні будуть забезпечити позитивне значення капіталу до кінця серпня і кінця жовтня 2015 року (перші 10 та 10 наступних банків відповідно).

Згідно з вимогами Меморандуму про економічну та фінансову політику (пункт 17) Національним банком також буде проведено оцінку ризиків активних операцій банків з пов’язаними особами.

Після набрання чинності 8 березня 2015 року законодавчих норм щодо посилення відповідальності пов’язаних з банком осіб, банки зобов’язуються ідентифікувати таких осіб на основі критеріїв та нормативів, визначених регулятором.

Звітність про активні операції з пов’язаними особами станом на 1 квітня 2015 року перші 10 банки надають до 1 червня 2015 року, наступні 10 банків та інші групи банків – до 1 серпня 2015 року.

На основі технічного завдання Національного банку України, узгодженого з МВФ та Світовим банком, безпосередню перевірку операцій з пов’язаними особами здійснюватиме аудиторська компанія "Big Four" (група найбільших у світі компанії, що надають аудиторські та консалтингові послуги: "Deloitte", "PricewaterhouseCoopers", "Ernst&Young", "KPMG"). Після аналізу отриманої інформації Національний банк України протягом жовтня - грудня 2015 року надішле банкам остаточну позицію щодо активних операцій з пов’язаними особами.

За результатами проведеної оцінки ризиків активних операцій з пов’язаними особами банки зобов’язані подати свої плани заходів щодо зниження понадлімітного обсягу операцій з пов’язаними особами у визначені строки. Установлюється, що термін входження в норматив Н9, згідно з яким сукупний ризик за операціями з пов’язаними особами має бути меншим або дорівнювати 25% від регулятивного капіталу, становитиме до трьох років.

Прес-служба управління Національного банку України в Чернівецькій області


Ключові слова: обстеження банків в Україні, Національний банк України

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

На Буковине умер обгоревший мужчина В результате работы со сварочным аппаратом 29-летний буковинец Андрей Продан получил
- 17.07.2018 13:09
Сегодня стартуют трехсторонние переговоры по транзиту газа Трехсторонние консультации по условиям транзита российского газа по украинскому газопроводу состоятся сегодня
- 17.07.2018 12:31
В Черновцах снова курсирует маршрутка 9А На автобусный маршрут 9А в Черновцах во вторник, 17 июля, вышел новый перевозчик.
- 17.07.2018 11:58
На Вижниччині відбулось ДТП з чотирма постраждалими Правоохоронці встановлюють всі обставини дорожньо-транспортної пригоди.
- 17.07.2018 11:44
Ученые разработали бактериальные солнечные батареи С помощью фотосинтеза солнечный свет может превращаться в энергию с помощью многих бактерий
- 17.07.2018 11:38
Пьяный молдован хотел попасть на территорию Украины В пресс-службе Черновицкого пограничного отряда сообщили о попытке пересечь государственную границу иностранным
- 17.07.2018 10:39
Нерухомість поповнила казну Чернівців на 6,8 млн грн У першому півріччі цього року до бюджету Чернівців сплачено 6,8 млн. грн. податку на нерухоме майно
- 17.07.2018 10:27
Назван самый богатый человек современности Был определен индекс миллиардеров Bloomberg, в соответствии с которым был назван самый богатый человек в современной истории.
- 17.07.2018 09:49
Подробности смерти женщины в черновицком СИЗО Заместитель главы Минюста Украины Денис Чернышов звучил комментарий касаемо смерти женщины в СИЗО Черновцов
- 17.07.2018 09:28
На Хотинщині насмерть збили жінку-велосипедистку Дорожньо-транспортна пригода зі сметрельними наслідками сталася пообіді 16 липня на автошляху
- 17.07.2018 09:11

Всі новини