В Чернівцях пропонують ввести єдиний електронний квиток

- 17.02.2015 09:25
В Чернівцях пропонують ввести єдиний електронний квиток

Автоматизовану систему оплати (єдиний електронний квиток) запровадити в громадському транспорті Чернівців пропонують ТОВ «Українська Платіжна Система» (торговельна марка «EasyPay») та ТОВ «Пласіс». Від початку розробки до комерційного запуску цього проекту потрібно 9 місяців.

Презентацію проекту у Чернівцях на запрошення міського голови Олексія Каспрука провели співвласники ТОВ «Українська Платіжна Система» Святослав Сенюта та Олексій Киреєв, інвестиційний радник EasyPay Олександр Летучий та комерційний директор ТОВ “Пласіс” Сергій Богданов.

Аналізуючи стан громадського транспорту у Чернівцях, експерти звернули увагу на його низьку економічну ефективність, відсутність механізму централізованого управління пасажирськими перевезеннями, низьку якість послуг перевезення пасажирів, неможливість впровадження альтернативних схем тарифікації, відсутність статистичної бази для аналітики та можливості оптимізації маршрутної карти міста,зловживання персоналу, велику кількість випадків безквиткового проїзду.

Для підвищення ефективності роботи транспортного сектору та поліпшення якості послуг пропонується в громадському транспорті Чернівців запровадити електронну систему оплати та контролю, яка передбачає для оплати проїзду запровадження безконтактних карток, які можна буде придбати в платіжних терміналах, кіосках, безпосередньо в транспортному засобі. Оплату проїзду можна буде також зробити з мобільного телефону, з використанням будь-якої банківської картки або спеціального Інтернет-порталу.

Спеціальні платіжні термінали здійснюватимуть продаж проїзних документів за готівковий та безготівковий розрахунок, при цьому матимуть можливість видавати решту купюрами та монетами, надавати інші платіжні та інформаційно-довідкові послуги.

В кожному транспортному засобі пропонується встановити автономні валідатори та бортовий комп’ютер. За допомогою валідаторів буде здійснюватися сканування безконтактних карток залежно від їх типу, зняття коштів за оплату проїзду відповідно до визначеного тарифу або друк квитка для пасажира. Бортовий комп’ютер, окрім модуля управління, має також термінал водія і опціональний пасажирський термінал.

Як допоміжний спосіб оплати залишатимуться паперові квитки, компостування яких в транспортному засобі здійснюється за допомогою швидкодіючого принтера. Повідомлення про вдале компостування квитка забезпечується вбудованою оптичною і акустичною сигналізацією. Компостер оснащений датчиками, які запобігають повторному компостуванню без вилучення квитка і сигналізують при залишенні квитка усередині компостера.

Контролери будуть забезпечені мобільними терміналами контролю проїзних документів (МТКД-1) , які здатні сканувати штрих та QR-код, чип-картки та завдяки апаратній частині передавати дані на сервер та отримувати оперативну відповідь.

Така електронна система оплати транспортних послуг дозволяє вести облік пасажирів у кожному транспортному засобі,передавати ці дані на центральний сервер, здійснювати облік проїзду як за часом, так і за відстанню, передбачити надання пільг різним категоріям громадян.

Впровадження єдиного електронного квитка в громадському транспорті Чернівців дозволить впорядкувати облік пасажирів, оптимізувати міські маршрути, встановити економічно обґрунтовані тарифи на перевезення та підвищити якість транспортних послуг, запровадити різні системи лояльності для пільгових категорій громадян.

Робоча група, яка працює над розробкою концепції розвитку та програми реформування громадського транспорту Чернівців, розглядає й інші моделі впровадження системи безготівкової оплати за проїзд у міському пасажирському транспорті. Оптимальну модель для Чернівців буде обрано на конкурсних засадах.

Довідково. «EasyPay» та системний інтегратор в області автоматизації систем оплат компанія «Пласіс» мають досвід запровадження автоматизованої системи оплату проїзду та проходу пасажирів, в т.ч. пільгових категорій, використання мобільних терміналів контролю документів в КП «Київський метрополітен», ДАЗТУ «Укрзалізниця», розробки та впровадження транспортного додатку до «Картки киянина».


Ключові слова: електронні квитки для транспорту, картка для проїзду в Чернівцях

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини