Грижа. Що це таке і як з нею боротися?

- 31.01.2015 14:34
Грижа. Що це таке і як з нею боротися?

Говорять, що грижа — це бомба уповільненої дії. Вона розвивається непомітно, але дуже часто призводить до серйозних неприємностей. Саме про це ми сьогодні говоримо із спеціалістом з хірургії живота, кандидатом медичних наук, фахівцем з відеоендоскопічних операцій Бондаренко Олексієм Вікторовичем.

Бондаренко Олексій Вікторович, к.мед.н., лікар-хірург, спеціаліст з хірургії живота, фахівець з відеоендоскопічних операцій.

Пане Олексію, розкажіть, будь ласка, що таке грижа?

Грижа – це випинання на передній черевній стінці, яке утворилось внаслідок виходу внутрішніх органів або їхніх частин разом з очеревиною під шкіру або в підшкірну жирову клітковину через слабкі місця або отвори в м’язовому шарі передньої стінки живота, але без порушення цілісності шкірних покривів. Грижі розрізняють залежно від місця їх виникнення: пахвинні грижі найчастіші, на другому місці - післяопераційні грижі, потім ідуть грижі білої лінії живота і пупкові грижі.

А чому і коли розвиваються грижі?

Частіше всього хворіють пацієнти у віці 40 – 45 років. У чоловіків частіше виникають пахвинні грижі, в 15-20 раз частіше, ніж в жінок. В свою чергу, у жінок частіше констатують стегнові грижі.

До факторів ризику появи грижі відносяться будь-які стани, які збільшують внутрішньочеревний тиск і навантаження на черевну стінку. Серед них хронічний кашель, наприклад, «кашель курця», ожиріння, вагітність, підняття важких предметів, часте чхання, наприклад, у хворих на алергічний риніт, часті закрепи.

Людина самостійно може дізнатися, що в неї з'явилася грижа і які основні симптоми грижі?

Основна ознака грижі живота - випинання, яке спочатку може то з'являтися, то зникати і не супроводжується болем або якимось особливим дискомфортом. Потім це випинання стає постійним і болючим. Можуть розвиватися й інші симптоми. Це залежить від органу, який знаходиться в так званому грижовому мішку. Безумовно при появі якихось нових для вас відчуттів або випинання необхідно звернутися до лікаря, щоб саме фахівець сказав, що це за “випинання”.

Чим небезпечна грижа?

Грижа небезпечна тим, що органи, які знаходяться в грижовому мішку, можуть бути защемлені (здавлені) в грижових воротах. Це може призвести до кишкової непрохідності, некрозу (тобто омертвіння) петлі кишки, перитоніту і навіть до летального результату.

Які існують методи лікування?

На сьогоднішній день існує два принципових напрямки лікування гриж: перший - класична операція, під час якої проводиться зшивання країв дефекту черевної стінки. В даний час цей спосіб оперативного лікування гриж застосовується все рідше, тому що після таких операцій відзначається виражена болючість, тривалий термін відновлення і велика частота рецидивів (повторення захворювання).

Другий напрямок – це застосування спеціального сітчастого імплантату, який фіксується в існуючий дефект черевної стінки. У цьому випадку сітчастий протез, адаптований до тіла пацієнта, виконує роль латки і бере на себе все навантаження. Основна перевага даного методу - зниження числа рецидивів.

Окремо виділяють лапароскопічні операції. Всі етапи цього хірургічного втручання виконуються без розрізу, а тільки через невеликі проколи на животі. В день проведення операції пацієнт вже може і їсти, і ходити, а на наступний - вирушати додому. Це найбільш сучасний і новітній метод лікування гриж живота, якій до того ж має неперевершений косметичний ефект. Але треба пам'ятати, що вибір способу усунення грижі залежить не тільки від бажання пацієнта, а від виду і розмірів грижі, і наявності ускладнень.

Чи існують ускладнення операцій при грижах?

Будь-яка операція - це ризик, і в деяких випадках трапляються ускладнення. Але слід зауважити, що всі ці ускладнення переважно розвиваються за рахунок загострення супутніх захворювань, які кожний хірург враховує під час планування операції.

Яка існує профілактика гриж живота?

Якщо грижа вже розвилася, то усунути іі може тільки хірургічна операція. Носіння бандажів може дещо затримати, але ніяк не зупинити розвиток грижі.

Для профілактики розвитку грижі слід уникати надмірних навантажень, особливо - підняття важких предметів. Важливо нормалізувати стул, адже закрепи сприяють появі гриж. При порушенні роботи кишечнику допоможе дієта, багата на рослинну клітковину. Не допускайте затримки сечовипускання (запалення передміхурової залози), що також сприяє утворенню грижі. Також необхідно ретельно стежити за власною вагою. І звичайно, не можна забувати про спорт. Пухка, розтягнута черевна стінка - одна з основних причин гриж. Щоб зміцнити м'язи живота качайте прес, займайтеся плаванням.

Чи існують якісь альтернативні, нетрадиційні методи лікування гриж?

Ні, нетрадиційних методів лікування грижі не існує. Вилікувати грижу можливо тільки за допомогою своєчасної хірургічної операції. Зволікання загрожує серйозними неприємностями. При появі ознак грижі необхідно прийти на консультацію до лікаря, який поставить правильний діагноз та надасть відповідні рекомендації.

Дякую за докладну і корисну інформацію.

Якщо будуть ще запитання, надсилайте на: e-mail: alex.bondemd@gmail.com, залюбки відповім. І пам'ятайте, що загальні рекомендації здорового способу життя допоможуть уникнути багатьох захворювань, в тому числі і грижі живота. Бережіть красу і здоров'я свого тіла та довіряйтеся тільки професіоналам.

Бесіду вела Халявка Тетяна

Шведсько-український медичний центр «Angelholm»
вул. Героїв Майдану, 226
тел. 51-58-82, 066-769-14-87
angelholm.com.ua

Довідка:
Шведсько-український медичний центр «Angelholm» зарекомендував себе як медичний заклад, який надає медичні послуги населенню на високому європейському рівні, з дотриманням світових стандартів якості. На сьогоднішній день «Angelholm» використовує у своїй роботі сучасне обладнання та новітні технології, що дозволяє виконувати весь спектр хірургічних операцій, в тому числі й лапароскопічних втручаннь. Гарантія успіху та високих результатів роботи Центру - це багаторічна праця та індивідуальна майстерність хірургів, досвід висококласних фахівців у поєднанні з чуйним ставленням колектива до кожного пацієнта.


Ключові слова: Бондаренко Олекій Вікторович, лікавання грижі, причини виникнення грижі

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Эстонка вышла сама за себя замуж Необычная свадьба недавно состоялась в Эстонии, где главным действующим лицом была невеста по имени Кристал Ра Лаксми. Интерес
- 21.10.2016 17:52
На строительстве в Черновцах нашли 12 гранат В Черновцах на улице Русской во время проведения строительных работы были обнаружены боевые снаряды
- 21.10.2016 15:43
Нидерланды озвучат решение по ассоциации до 1 ноября Решение по ратификации соглашения об ассоциации Украина-ЕС Нидерланды обещают принять до 1 ноября 2016 года, о
- 21.10.2016 15:34
Почему Россия отказывается выдать Сенцова Украине Заместитель министра юстиции Украины Сергей Петухов сообщил, каковы причины отказа России выдать Украине режиссера Олега Сенцова. Петухов
- 21.10.2016 14:28
От кариеса поможет избавиться красное вино В Испанском национальном исследовательском совете утверждают - красное вино помогает защитить зубы от развития кариеса
- 21.10.2016 14:10
В Украине стартовали продажи iPhone 7 Официальные продажи "яблочной" новинки - смартфона Apple iPhone 7 - стартуют в Украине с 21 октября, с 10:00. Стоит отметить, что очереди в магазинах
- 21.10.2016 12:29
В Киеве под поезд метро прыгнул мужчина В Киеве на станции метро "Берестейская" утром пятницы, 21 октября, под поезд бросился молодой человек
- 21.10.2016 12:18
Сирийцы в Алеппо протестуют против выселения В сирийском городе Алеппо, в квартале Шеар проишла акция протеста против насильственного выселения из города его жителей
- 21.10.2016 11:42
Механизм приостановки безвиза одобрят в ноябре Ранее сообщалось, что для введения безвизового режима для Украины Евросоюзу необходимо продумать режим приостановки безвиза
- 21.10.2016 10:51
В Боянах открылся новый ресторан Добра забава (фото) Недавно в селе Бояны открылся новый ресторан сети «Добра забава». «Добра забава» - это место, куда можно прийти с друзьями и отдохнуть
- 21.10.2016 10:20

Всі новини