Презентовано програму адаптації переселенців на Буковині

- 21.01.2015 11:49
Презентовано програму адаптації переселенців на Буковині

Презентація проекту «Покращення умов життя та соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб в Чернівецькій області» відбулась 20 січня за підтримки Представництва ЄС в Україні. Виконавцем проекту є обласна рада, Чернівецька міська рада є партнером даного проекту спільно з Департаментом соціального захисту населення ОДА.

У рамках презентації відбулось ознайомлення присутніх представників органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, волонтерів, переселенців тощо з основними заходами проекту, а також підписано грантовий контракт з Представництвом ЄС в Україні. Також Чернівецький міський голова О.Каспрук підписав Угоду про партнерство в рамках проекту.

Довідково: В 2014 році Чернівецька обласна рада спільно з Чернівецькою міською радою та Департаментом соціального захисту населення ОДА подали проект «Покращення умов життя та соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб в Чернівецькій області» на розгляд Представництва ЄС в Україні. В грудні 2014 р. було прийнято рішення щодо фінансування даного проекту.

Основною метою проекту є створення сприятливих умов у Чернівецькій області для адаптації та вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб зі східних регіонів України, які постраждали внаслідок бойових дій шляхом забезпечення гідного тимчасового їх розміщення, сприяння працевлаштуванню, створення умов для належного рівня життя, доступу до соціальних послуг та соціального примирення з місцевим населенням.

Проект включатиме в себе комплекс послідовних заходів, спрямованих на формування стратегії допомоги населенню, яке рятуючись від війни, переміщається до Чернівецької області.

Заходи передбачатимуть ремонт 2-х житлових будинків в селах Михайлівка Глибоцького району та Кострижівка Заставнівського району для 22 родин ВПО із дітьми. Також серед заходів проекту – задоволення їх основних потреб, сприяння працевлаштуванню та допомога їм у відкритті власного бізнесу, соціальне консультування і супровід, формування толерантного ставлення місцевого населення до них.

Результатом стане задоволення основних потреб ВПО, особливо багатодітних сімей, в комфортних умовах проживання, а також в елементарних предметах побуту: люди отримають необхідні меблі, побутову техніку (плити, мікрохвильові печі, пральні машини тощо), посуд, постільну білизну, теплий одяг, ліки і т.д. Потреби переміщених осіб постійно обліковуються і будуть скориговані у випадку збільшення числа переміщених осіб.

Проект також сприятиме вирішенню проблем зайнятості цільової групи. В рамках проекту в Чернівцях буде створено Центр соціального консультування для спрощення доступу ВПО до соціальних послуг. Він займатиметься ідентифікацією, класифікацією основних звернень і потреб ВПО, координацією виконання звернень та задоволення потреб, наданням юридичної допомоги в банківських питаннях, відновленні втрачених документів і т.д.

Також результатом стане створення сприятливого мікроклімату, основаного на принципах мирного співіснування, які є дуже важливими для примирення та толерантного ставлення між ВПО та місцевим населенням на Буковині.

Загальний бюджет проекту складає 292 860 євро, із них сума гранту ЄС – 251860 євро, власний внесок – 41 000 євро. Термін реалізації проекту – 16 місяців.


Ключові слова: переселенці з Донбасу та Криму Чернівці, переселенці на Буковині допомога

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини