Презентовано програму адаптації переселенців на Буковині

- 21.01.2015 11:49
Презентовано програму адаптації переселенців на Буковині

Презентація проекту «Покращення умов життя та соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб в Чернівецькій області» відбулась 20 січня за підтримки Представництва ЄС в Україні. Виконавцем проекту є обласна рада, Чернівецька міська рада є партнером даного проекту спільно з Департаментом соціального захисту населення ОДА.

У рамках презентації відбулось ознайомлення присутніх представників органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, волонтерів, переселенців тощо з основними заходами проекту, а також підписано грантовий контракт з Представництвом ЄС в Україні. Також Чернівецький міський голова О.Каспрук підписав Угоду про партнерство в рамках проекту.

Довідково: В 2014 році Чернівецька обласна рада спільно з Чернівецькою міською радою та Департаментом соціального захисту населення ОДА подали проект «Покращення умов життя та соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб в Чернівецькій області» на розгляд Представництва ЄС в Україні. В грудні 2014 р. було прийнято рішення щодо фінансування даного проекту.

Основною метою проекту є створення сприятливих умов у Чернівецькій області для адаптації та вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб зі східних регіонів України, які постраждали внаслідок бойових дій шляхом забезпечення гідного тимчасового їх розміщення, сприяння працевлаштуванню, створення умов для належного рівня життя, доступу до соціальних послуг та соціального примирення з місцевим населенням.

Проект включатиме в себе комплекс послідовних заходів, спрямованих на формування стратегії допомоги населенню, яке рятуючись від війни, переміщається до Чернівецької області.

Заходи передбачатимуть ремонт 2-х житлових будинків в селах Михайлівка Глибоцького району та Кострижівка Заставнівського району для 22 родин ВПО із дітьми. Також серед заходів проекту – задоволення їх основних потреб, сприяння працевлаштуванню та допомога їм у відкритті власного бізнесу, соціальне консультування і супровід, формування толерантного ставлення місцевого населення до них.

Результатом стане задоволення основних потреб ВПО, особливо багатодітних сімей, в комфортних умовах проживання, а також в елементарних предметах побуту: люди отримають необхідні меблі, побутову техніку (плити, мікрохвильові печі, пральні машини тощо), посуд, постільну білизну, теплий одяг, ліки і т.д. Потреби переміщених осіб постійно обліковуються і будуть скориговані у випадку збільшення числа переміщених осіб.

Проект також сприятиме вирішенню проблем зайнятості цільової групи. В рамках проекту в Чернівцях буде створено Центр соціального консультування для спрощення доступу ВПО до соціальних послуг. Він займатиметься ідентифікацією, класифікацією основних звернень і потреб ВПО, координацією виконання звернень та задоволення потреб, наданням юридичної допомоги в банківських питаннях, відновленні втрачених документів і т.д.

Також результатом стане створення сприятливого мікроклімату, основаного на принципах мирного співіснування, які є дуже важливими для примирення та толерантного ставлення між ВПО та місцевим населенням на Буковині.

Загальний бюджет проекту складає 292 860 євро, із них сума гранту ЄС – 251860 євро, власний внесок – 41 000 євро. Термін реалізації проекту – 16 місяців.


Ключові слова: переселенці з Донбасу та Криму Чернівці, переселенці на Буковині допомога

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Улицу Заньковецкой перекрыли движение транспорта Движение автомобильного транспорта в Черновцах в ближайшее время будет ограничено на улице Марии Заньковецкой, как отмечают
- 19.07.2018 14:15
Маршрутки №37 и 38 не ходят в Черновцах Автобусы маршрутов №37 и №38 временно не обслуживаются, как сообщил частный перевозчик Олег Огородник.
- 19.07.2018 12:44
Искусственное мясо выйдет в массовое производство с 2021 года В 2013 году был представлен первый в мире бургер с котлетой из говядины, полученной в лаборатории
- 19.07.2018 12:12
В ОБСЕ стартует расследование из-за утечки данных в РФ В СММ ОБСЕ стартует внутреннее расследование касаемо подозрений о шпионстве и утечке данных из организации
- 19.07.2018 11:46
В Украине заработали автоматы по обмену валют В аэропорту Борисполь появились два первых аппарата по обмену валюты. Машины отмечены брендом RwS bank.
- 19.07.2018 11:26
Ryanair отменили более 600 рейсов Из-за угрозы забастовок бортпроводников в Испании, Португалии и Бельгии авиаперевозчик-лоукостер Ryanair
- 19.07.2018 11:11
Штормовое предупреждение в Украине 19 07 2018 О штормовом предупреждении в Украине в четверг, 19 июля, предупреждают синоптики
- 19.07.2018 10:46
В Великобритании идентифицировали виновников отравления Скрипалей Возможных исполнителей покушения на бывшего российского разведчика Сергея Скрипаля и его дочь Юлию
- 19.07.2018 10:36
Отель для животных в Черновцах прекратил работу В Черновцах ГКП "Приют для животных" в течение двух лет подряд предлагал услуги отеля дли животных,
- 19.07.2018 09:34
Чому варто застосовувати РРО Цього року в центрі обслуговування платників Чернівецької ОДПІ суб’єкти господарювання зареєстрували 295 реєстраторів розрахункових операцій
- 19.07.2018 09:17

Всі новини