Штрафи за самовільну рекламу в Чернівцях

- 17.12.2014 12:06
Штрафи за самовільну рекламу в Чернівцях

Рішенням 28 сесії VІ скликання Чернівецької міської ради від 27.09.2012р. №629 затверджено Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами в м.Чернівцях.

Глобальними факторами розвитку реклами є потреби виробництва, торгівлі та фінансів, форма державного правління, цілі різноманітних релігійних конфесій, політиків та простих громадян. Реклама справедливо визначається як частина загальнолюдської культури, підказує нам стандарти поведінки в тій чи іншій ситуації і значною мірою визначає мораль суспільства і його етичні параметри.

Як вдалий засіб мистецького і дизайнерського вирішення вона доречна для маскування бідної і безликої архітектури, може створити сприятливу психологічну атмосферу, в іншому випадку може зіпсувати комфортне міське середовище, особливо яке демонструє історію міста і представляє його «обличчя».

Робочою групою з перевірки дотримання вимог Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами та інформаційних вивісок (табличок) в межах центрального історичного ареалу м.Чернівців та буферної зони об’єкта ЮНЕСКО за участю громадських інспекторів встановлено, що майже 80% інформаційних вивісок (табличок) на фасадах пам’яток архітектури та об’єктів цінної забудови, конструкції зовнішньої реклами встановлюються самовільно, без жодних погоджень та дозволів, що призводить до руйнування фасадів та декоративних елементів оздоблення пам’яток, спотворює візуальне сприйняття об’єктів культурної спадщини, традиційний характер середовища історичного центру. Самовільні інформаційні вивіски у більшості випадків не відповідають архітектурно-естетичним вимогам, визначених Положенням та його додатками.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» заборонено розміщувати рекламу на пам’ятках архітектури та в зонах їх охорони без дозволу органу охорони культурної спадщини. За вчинені дії статтею 92 КУ «Про адміністративні правопорушення» передбачена адміністративна відповідальність для фізичних осіб (штраф 850-1700 грн), статтями 44,45 Закону України «Про охорону культурної спадщини» – для юридичних осіб (штраф 17000-170000 грн).

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» відділом охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради здійснюється погодження паспортів інформаційних фасадних вивісок (табличок) в межах історичних ареалів м.Чернівців, за межами історичних ареалів – відділом з питань дизайну міського середовища департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради.

Вимоги до паспорта інформаційної фасадної вивіски детально опрацьовані за участю Чернівецького відділення Національної Спілки архітекторів України і викладені в пункті 2.5.2 Положення, яке розміщене на головному сайті Чернівецької міської ради.

Демонтаж самовільно встановлених вивісок здійснюється МКП «Реклама» відповідно до пункту 2.8 Положення із відшкодуванням понесених підприємством витрат.

Закликаємо всіх виготовлювачів та розповсюджувачів рекламних вивісок і конструкцій дотримуватись вимог чинного законодавства з метою уникнення демонтажу і застосування штрафних санкцій, забезпечення добросовісної конкуренції та презентації м.Чернівців світовій спільноті як розвиненого туристичного центру, центральна частина якого охороняється Конвенцією Світової спадщини ЮНЕСКО, а також формуванню позитивного іміджу м.Чернівців на національному та міжнародному рівні як одного з культурних центрів України.


Ключові слова: правила зовнішньої реклами, реклама в Чернівцях, самовільно встановлена реклама

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Черновицкий водоканал имеет 55 собственных должников Коммунальное предприятие Черновцыводоканал обязано выплачитьва после реструктуризации долга предприятию Черновцыоблэнерго
- 18.12.2017 16:38
Могут ли быть кольца вокруг Земли В 1982 году астроном Эдвард Гинан открыл астероидное кольцо Нептуна. По его мнению, в древние времена вокруг Земли
- 18.12.2017 16:27
Французская компания купила на аукционе скелет мамонта Скелет мамонта из Сибири был продан на французском аукционе в городе Лион за 548 тысяч евро.
- 18.12.2017 15:18
Серійного крадія кабелів спіймали на Глибоччині Зловмисник неодноразово притягався до кримінальної відповідальності за скоєння крадіжок на Глибоччині. Цього разу він «тероризував» місцеве публічне а
- 18.12.2017 14:30
Поліція розшукує вбивцю в Чернівцях Слідчі одразу внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Згідно частини 1 статті 115 Кримінального кодексу України, д
- 18.12.2017 14:23
Ураган Урдуйя на Филиппинах погубил 27 человек На Филиппинах бушает шторм Урдуйя, который привел в селям и наводнениям. В результате разгула стихии 24 человека пропали без ве
- 18.12.2017 13:30
Убийство в Черновцах на Героев Майдана 18 12 2017 В Черновцах в воскресенье, 18 декабря, произошло убийство. Как стало известно, был убит мужчина, что подтвердили в полиции Черновцов.
- 18.12.2017 12:44
По факту захвата Октябрьского дворца открыли три прозводства В Киеве 17 декабпря проходили ранее запланированные массовые мероприятия, вылившиеся в конфликт под стенами Октябрьского дворца.
- 18.12.2017 10:31
Борги по бюджету слід закрити до кінця року - податкова Відома народна прикмета радить розрахуватись із боргами в році, що минає. Це принесе прибуток та фінансовий успіх у прийдешньому році і зменшить удвічі
- 18.12.2017 09:37
В Украине - штормовое предупреждение 18 декабря В понедельник, 18 декабря, в 12-ти областях Украины синоптики прогнозируют штормовое предупреждение.
- 18.12.2017 09:14

Всі новини