Семінари щодо податкових новацій в Україні

- 28.08.2014 14:31
Семінари щодо податкових новацій в Україні

Нещодавно чернівецькі податківці провели черговий безкоштовний семінар для платників податків. Цього разу обговорювали зміни до Податкового кодексу України, які набрали чинності з 3 серпня 2014 року та Концепцію реформування податкової системи.

Змін досить багато і вони подекуди кардинально змінюють правила сплати податку на доходи, прибуток, ПДВ, ресурсних платежів тощо.

Топ-темою стало питання сплати військового збору, адже цього місяця платники познайомились із ним вперше. Як повідомила начальник інформаційно – комунікаційного відділу Наталія Бальон, військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інші заохочувальні компенсаційні виплати та винагороди, які нараховуються платнику у зв’язку із трудовими відносинами  після 3 серпня 2014 року за будь-які періоди. З доходів, що були нараховані до 3 серпня, але виплачені після цього терміну, військовий збір не стягується.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договорами підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку, відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Кодексу.

«У той же час військовий збір не сплачується з доходу військовослужбовців, одержуваного у вигляді грошового забезпечення, оскільки він не відповідає визначенню заробітної плати, а військовослужбовці відповідно до законодавства не є найманими працівниками»,- зазначила посадавець. 

Хвилювали платників і зміни в адмініструванні ПДВ, які наберуть чинності з 1 січня 2015 року. Наталія Миколаївна докладно розповіла про систему електронного адміністрування податку на додану вартість. Так, з 1 січня наступного року для усіх платників ПДВ в автоматичному режимі відкриють електронні рахунки в банку, який буде створений та підконтрольний НБУ. Усі податкові накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді, а для цього платник повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтвердженому зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та сплатою ПДВ при імпорті товарів.

Такий механізм унеможливить формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету. Крім того, буде скорочено обсяг тіньової економіки в країні.

На семінарі йшла мова і про Концепцію реформування податкової системи, що запропонована Урядом. Платники із радістю погодились долучитись до обговорення податкової реформи.

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях чекає на пропозиції до Концепції податкових змін за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-а, або roziasnen@ukr.net.

Інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях


Ключові слова: податкова Чернівці, новини чернівці, новости черновцы

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Ученые дали название современному периоду времени Последние 4200 лет развития нашей планеты международная геохронологическая комиссия решила выделить в отдельный период истории
- 19.07.2018 17:47
Двох буковинців спіймали за зберігання наркотиків Операція «Мак 2018»: поліція Буковини активно продовжує вживати заходів, щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин.
- 19.07.2018 17:14
Дальнобойщик прокатил на капоте инспектора Под Черновцами, в районе села Магала Новоселицкого района произошел странный инцидент
- 19.07.2018 16:26
Доказательства вмешательства РФ в американские выборы есть у Facebook Ранее президент США Дональд Трамп заявлял о том, что у США нет доказательств вмешательства РФ
- 19.07.2018 15:22
Улицу Заньковецкой перекрыли движение транспорта Движение автомобильного транспорта в Черновцах в ближайшее время будет ограничено на улице Марии Заньковецкой, как отмечают
- 19.07.2018 14:15
Маршрутки №37 и 38 не ходят в Черновцах Автобусы маршрутов №37 и №38 временно не обслуживаются, как сообщил частный перевозчик Олег Огородник.
- 19.07.2018 12:44
Искусственное мясо выйдет в массовое производство с 2021 года В 2013 году был представлен первый в мире бургер с котлетой из говядины, полученной в лаборатории
- 19.07.2018 12:12
В ОБСЕ стартует расследование из-за утечки данных в РФ В СММ ОБСЕ стартует внутреннее расследование касаемо подозрений о шпионстве и утечке данных из организации
- 19.07.2018 11:46
В Украине заработали автоматы по обмену валют В аэропорту Борисполь появились два первых аппарата по обмену валюты. Машины отмечены брендом RwS bank.
- 19.07.2018 11:26
Ryanair отменили более 600 рейсов Из-за угрозы забастовок бортпроводников в Испании, Португалии и Бельгии авиаперевозчик-лоукостер Ryanair
- 19.07.2018 11:11

Всі новини