Дії окупаційної влади в Автономній Республіці Крим заблокували здійснення соціальних виплат

- 13.05.2014 12:58
Дії окупаційної влади в Автономній Республіці Крим заблокували здійснення соціальних виплат

Пізно ввечері 8 травня цього року група озброєних осіб прибула до приміщення Головного управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим та заблокувала його діяльність.

Серед блокувальників були присутні представники так званої Ради Міністрів Республіки Крим, правоохоронних і судових органів, які пояснили свої дії необхідністю виконання виконавчого листа від 08 травня 2014 року за справою № А83-120/2014 Господарського суду Автономної Республіки Крим.

Даний виконавчий лист виданий з порушенням вимог українського законодаства та є таким, що не підлягає виконанню Національним банком.

Ураховуючи силовий спосіб виконання вищезазначеного судового рішення і можливість непередбачуваних наслідків для здоров’я і життя працівників зазначеного управління, було прийняте рішення про допуск групи озброєних осіб, які здійснили опечатування низки приміщень, у тому числі і приміщення грошових сховищ.

Як відомо, дії окупаційної влади в регіоні, зокрема, прийняття законів, за якими українські банки зобов’язані виконувати законодавство країни-окупанта, зупинення діяльності декількох українських банків, призначення Центральним банком РФ уповноважених осіб у відповідних фінансових установах, вже призвели до неможливості здійснення банківської діяльності у регіоні, а Національним банком виконання своїх функцій.

Такі дії та блокування роботи кримського підрозділу Національного банку також унеможливили здійснення виплат соціальної допомоги українським громадянам, у т.ч. матеріальної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної Війни, передбаченої державним бюджетом.

Крім того, неодноразові спроби Національного банку вивести матеріальні цінності з територіального управління відомства наштовхувалися на протидію окупаційних органів регіону.

Загальна сума заблокованих активів Головного управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим становить близько 4,6 млрд. гривень, у тому числі готівкових коштів 3,9 млрд. гривень.

Національний банк України наголошує, що дії будь-яких державних органів не мають завдавати шкоди інтересам населення. Так згідно з статтею 5 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, відповідальність за порушення визначених Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина на тимчасово окупованій території, відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок тимчасової окупації юридичним особам, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, у повному обсязі покладаються на державу, що здійснює окупацію, відповідно до норм і принципів міжнародного права.

Водночас Національний банк залишає за собою право на судове врегулювання та відшкодування витрат і збитків, завданих силовими діями представників окупаційних інституцій Автономної Республіки Крим.


Ключові слова: НБУ Крим, діяльність Нацбанку в Криму, банки Крим

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Убийство в Черновцах на Героев Майдана 18 12 2017 В Черновцах в воскресенье, 18 декабря, произошло убийство. Как стало известно, был убит мужчина, что подтвердили в полиции Черновцов.
- 18.12.2017 12:44
По факту захвата Октябрьского дворца открыли три прозводства В Киеве 17 декабпря проходили ранее запланированные массовые мероприятия, вылившиеся в конфликт под стенами Октябрьского дворца.
- 18.12.2017 10:31
Борги по бюджету слід закрити до кінця року - податкова Відома народна прикмета радить розрахуватись із боргами в році, що минає. Це принесе прибуток та фінансовий успіх у прийдешньому році і зменшить удвічі
- 18.12.2017 09:37
В Украине - штормовое предупреждение 18 декабря В понедельник, 18 декабря, в 12-ти областях Украины синоптики прогнозируют штормовое предупреждение.
- 18.12.2017 09:14
Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51

Всі новини