До 200-річчя з Шевченка НБУ вводить пам'ятні монети
- 06.03.2014 15:22
Національний банк України вводить в обіг 7 березня 2014 року пам’ятні монети номіналами 50 та 5 гривень, присвячені 200-річчю від дня народження видатного сина українського народу, геніального поета, художника, мислителя, який зробив неоціненний внесок у духовну скарбницю людства, – Тараса Григоровича Шевченка. Талант Великого Кобзаря сягнув вершин української та світової культури, сила його національного феномену випромінюється далеко поза межі літератури і мистецтва.
Монету номіналом 50 гривень виготовлено зі срібла, якість карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса в чистоті – 500,0 г, діаметр – 85,0 мм, тираж – до 1 000 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби – Ag 999, маси в чистоті – 500,0 і логотипом Монетного двору Національного банку України.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, якість карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,54 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 30 000 штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монет угорі розміщено: малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі (на монеті зі срібла – у колі з рядків вірша “Муза” ...ВНОЧІ, І ВДЕНЬ, І ВВЕЧЕРІ, І РАНО ВИТАЙ ЗО МНОЮ І УЧИ, УЧИ НЕЛОЖНИМИ УСТАМИ СКАЗАТИ ПРАВДУ.) на тлі рушника зображено стилізоване алегоричне уособлення таланту митця – дві музи – Поезії та Образотворчого мистецтва, унизу написи: рік карбування монети 2014, факсиміле Т. Г. Шевченка (на монеті зі срібла), півколом номінал: на монеті зі срібла – П’ЯТДЕСЯТ ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу – П’ЯТЬ ГРИВЕНЬ. На монеті з нейзильберу внизу на рушнику розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети номіналом 50 гривень, поле якої розділено навпіл (угорі дзеркальна поверхня, унизу – рельєфна), що символізує непросту долю поета, по колу зображено серію автопортретів Т. Г. Шевченка, які ілюструють різні періоди життя митця, його талант; у центрі на дзеркальному тлі – рядки ДОЛЯ/…МИ НЕ ЛУКАВИЛИ З ТОБОЮ,/МИ ПРОСТО ЙШЛИ; У НАС НЕМА/ЗЕРНА НЕПРАВДИ ЗА СОБОЮ.; унизу на рельєфному тлі – ТАРАС/ШЕВЧЕНКО, ліворуч – роки життя 1814/1861. На реверсі монети номіналом 5 гривень розміщено: портрет Т. Г. Шевченка, написи: угорі – СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ…, унизу – ТАРАС/ШЕВЧЕНКО/ 1814 – 1861, праворуч і ліворуч – стилізований рослинний орнамент.
Скульптори: аверс – Анатолій Дем’яненко, реверс монети номіналом 50 гривень – Володимир Дем’яненко, реверс монети номіналом 5 гривень – Святослав Іваненко.
Пам’ятні монети номіналами 50 та 5 гривень є дійсними платіжними засобами України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.


Коментарі (0)
Другие новости:
Де шукати юридичний захист постраждалим від домашнього насильства
Як розпізнати, що йдеться саме про домашнє насильство
- 10.12.2025 20:37
- 10.12.2025 15:43
Коломойський зробив гучну заяву: на Міндіча було здійснено замах в Ізраїлі.
Коломойський зробив гучну заяву: на Міндіча було здійснено замах в Ізраїлі.
- 10.12.2025 15:25
Як діяти при погрозах або переслідуванні в соцмережах
Перш за все, важливо усвідомити: будь-які погрози в інтернеті — це
- 09.12.2025 14:31
Як не втратити себе в гонитві за ілюзіями - ідеали в житті людей
Неідеальні ідеали, або Як не втратити себе в гонитві за ілюзіями
- 08.12.2025 13:26
Росія продовжує атакувати Україну дронами: де загроза ударів сьогодні ввечорі?
Обстріли та наслідки
- 07.12.2025 20:43
- 05.12.2025 20:36
Російські війська перейшли до чергового витка терору: під ударом об’єкти, які мають критичне значення
Як зазначає військовий аналітик Юліан Рьопке, Москва свідомо
- 05.12.2025 16:51
.jpg)
4 фишки iPhone, о которых стоит знать перед покупкой
На Буковині судитимуть водія, який спричинив ДТП з потерпілим