Ворожіння на Василя

- 12.01.2012 19:46
Ворожіння на Василя

Як ворожити на Василя 13 січня?

У ніч з 13 на 14 січня населення України, Росії та Білорусії відзначають Старий Новий рік. Також його відзначають в Казахстані, Грузії, Македонії, Сербії і Чорногорії, і в деяких кантонах Швейцарії. Ця традиція виникла на Русі після 1918 року, коли було введено нове літочислення.

Колись цей день (14.01) припадав на 1 січня і називався Васильєвим днем, а напередодні його - 31 грудня став пізніше 13 січня - Васильєвим ввечері.

За старовинною традицією, в новорічну ніч відзначався "багатий", щедрий Василів вечір. У цей день прийнято було щедро накривати стіл.

За народним повір'ям, на Василь-вечір відьми крадуть місяць з небес, але все одно не можуть зупинити поступово наростаючого дня, що укорочують довгу зимову ніч.

За православним календарем, 13 січня - день Меланії (Меланки), 14 січня - день Василя Великого. Тому в народі ніч з 13 на 14 січня називають ще зустріччю Василя з Меланкою.

Хлопці в цей вечір могли отримати другий шанс - якщо сватання для якогось хлопця пройшло невдало, і він отримав відмову, у вечір напередодні Нового року він міг повторити спробу.

Святий Василь святкується на восьмий день Святок, у самий розпал святочних ворожінь. "Загадай дівчина червона під Василья - все збудеться, а що збудеться - не мінуется!" - Говорили в народі.

Основною розвагою в святочні вечори для молодих незаміжніх дівчат стає ворожіння (заміжнім, ясна річ, уже не до того - діти, дім, каструлі), видів якого спеціально для цього випадку існує безліч.

Щоб створити атмосферу, панночки збираються в окремій кімнаті в максимально можливій кількості, запалюють свічки, витягають з різних кутів припасені заздалегідь святочні атрибути і починають ...

Ворожіння на кільці, хлібі й гачку: перераховані три речі складають у посудину разом зі шматочками хліба, вуглинами, камінцями і іншими дрібними предметами. Посудина накривається рушником, після чого кожна панночка не дивлячись тягне першу-ліпшу річ (витягнуті потім повертають в посудину). Якщо витягне хліб - чоловік буде багатий, якщо кільце - красень, якщо гачок - інвалід або бідняк.

Ворожіння на паличках проводиться аналогічним способом. Три палички - синя, червона і біла, - поміщаються в посудину. У перший раз тягнуть, визначаючи спроможність майбутнього чоловіка. Червона паличка означає багатого, біла - достатнього, синя - бідняка. Вдруге досліджують його зовнішні дані: червона - красень, біла - звичайний, синя - негарний або з фізичними вадами.

Ворожіння на цибулинах проводиться так: всі дівчата беруть по цибулині і поміщають їх корінцями у воду, після чого спостерігають - чия цибулина раніше дасть зелені паростки, тій дівчині раніше бути заміжня.

Ворожіння по собакам. Дівчина залишається в кімнаті одна, після чого туди впускають собаку. Якщо собака відразу підбіжить до дівчини, то сімейне життя буде щасливим, якщо стане спочатку нюхати підлога - то чоловік буде сердитим, а сімейне життя - нещасною, якщо ж собака почне лащитись - то і чоловік буде ласкавим.

Ворожіння на рушниках. За вікно вивішували на ніч рушники - чиє до ранку виявиться вологим, тій дівчині бути цього року заміжня.

Ворожіння на іменах перехожих. Потрібно вийти з дому і гукнути перший зустрінутого людини чоловічої статі, запитавши, як його ім'я. Яке ім'я назве - так і зватимуть майбутнього чоловіка.

Ворожіння по черевички. Дівчата викидали за ворота будинку черевичок або туфельку. В який бік носком впаде черевичок, в тій стороні і бути дівчині замужем. Якщо ж черевичок впаде носком до будинку, то в цьому році дівчина заміж не вийде.

Ворожіння на гребінці. Перед сном дівчина кладе під подушку гребінець зі словами «Суджений, ряджений, прийди і розчеши мені волосся». Якщо уві сні бачить, як чоловік розчісує їй волосся, то бути цього року заміжня за тією людиною, яка приснився.

Ворожіння на розмовах. Ходили підслуховувати під вікнами у сусідів і по тому, що чули, судили про майбутнє заміжжя. Якщо в хаті лаялись - то чоловік буде сердитий, якщо сміялися - веселун, якщо випивали - п'яниця, і т.д.

Ворожіння по книзі. Для цього береться книга і кожна дівчина по черзі задає питання, а потім називає номер сторінки і рядок (знизу або зверху), де міститься відповідь. Відповідь прочитується в книзі. Для ворожіння чудово підходять твори класиків російської літератури (тільки більш охайно з Достоєвським! А ось Толстой чи Пушкін просто ідеальні). Формулювати питання краще так, щоб він передбачав розгорнуту відповідь, а не «так-ні».


Ключові слова: Ворожіння 13 січня

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Виновник теракта в Нью-Йорке мстил за ИГИЛ В центре Нью-Йорка на автостанции утром 11 декабря прогремел взрыв - сдетонировало взрывное устройство, изготовленное в кустарных условиях. Обвиняемым
- 12.12.2017 16:22
Черновицкие студенты на месяц идут на зимние каникулы В высших учебных заведениях Черновцов студенты уйдут на зимние каникулы в январе. По заявлению представителей Буковинского государственного медицинского университета
- 12.12.2017 14:18
В центре Черновцов загорелся хлебовоз 12 12 2017 Прямо в центре Черновцов загорелся грузовой автомобиль. Отмечается, что грузовик одного из заводов Черновцов в это время как раз возвращался
- 12.12.2017 13:51
Наблюдателям ОБСЕ запретили общаться с жителями Горловки Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ на Донбассе опубликовала очередной отчет.
- 12.12.2017 12:42
Податкова соцпільга не поширюється на аванс Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що згідно з п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку має право на зменшення суми загального місячного
- 12.12.2017 12:13
Черновчан приглашают на празднование Хануки 2017 В Черновцах Еврейская община традиционно отметит праздник Хануки. Как сообщает пресс-служба Черновицкого городского совета, все желающие пригл
- 12.12.2017 10:45
Состоялась церемония вручения Нобелевских премий 2017 Накануне состоялась торжественная церемония награждения ежегодными Нобелевскими премиями в области физики, литерат
- 12.12.2017 10:25
На Донбасс из России перебросили 120 кадровых военных Как сообщают в Главном управлении разведки Министерства обороны Украины, на Донбасс из Ро
- 12.12.2017 09:53
За полгода безвизом воспользовалось 355 тысяч украинцев Безвизовый режим между Украиной и странами Европейского Союза заработал с 11 июня 2017 года.
- 12.12.2017 09:23
В Черновцы доставлены два троллейбуса из Чехии Черновцы получили в нынешнем году первые троллейбусы. Это два бывших в употреблении троллейбуса марки Шко
- 12.12.2017 09:15

Всі новини