Технологія неусвідомленого навчання мозку

- 19.12.2011 12:07
Технологія неусвідомленого навчання мозку

Група дослідників з університету  Бостона і лабораторії обчислювальної неврології в Кіото(ATR CNL) вирішила з'ясувати, чи може швидко перебудовуватися зорова кора в мозку дорослої людини, щоб брати участь в так званому навчанні сприйняттю(perceptual learning).

Останнє поняття відноситься і до зору смаку і нюху, дотику. Людина після ряду тренувань швидше і точніше розпізнає заданий стимул в потоці інших. Це може бути(у найпримітивнішому випадку) вертикальна риса на тлі горизонтальних, або червоний круг в черзі синіх. Чи японська мова на тлі англійської. Аналогічно працює навчання читанню, коли людина починає впізнавати на листі букви і цілі слова.

Миттєве розпізнавання образів у ряді схожих багато в чому визначається неусвідомленою реакцією зорової кори. Тепер експериментатори показали, як її можна настроювати(При навчанні нейронні зв'язки в корі перебудовуються під потрібне завдання. Йде така перебудова повільно. Учені ж довели, що сучасні технології здатні прискорити процес.

Принцип DecNef полягає в зміні активності мозку навчаного так, щоб картина відгуку нейронів відповідала раніше отриманому шаблону, узятому у людини, що вже має деяку навичку.

У теорії це може бути хоч гра на фортепіано. Але до такого складного випадку експериментатори не дійшли. Вони перевірили ідею на простому тесті.У тестах взяли участь 11 чоловіків і 5 жінок у віці від 20 до 38 років(кадр Boston University).

Випробовуваний знаходився в томографі, який безперервно знімав картину активності клітин в зоровій корі. В цей час людині показували серію картинок - круг з похилими сірими смужками, орієнтованими в тому або іншому напрямі. Завдання полягало в швидкому пізнаванні орієнтації смуг(що можна було визначити по відгуку мозку).Схожим чином, до речі, діяли учені, що витягали з голів випробовуваних відеоролики. Ті дослідники теж в якості першого кроку збирали бібліотеку відповідностей візуальних стимулів і картини активності клітин в зоровій корі. Спочатку вчені просто знаходять відповідність стимулу і картини активності мозку. (ілюстрація Boston University).

Зворотний зв'язок був влаштований так: картину активності клітин комп'ютер шаблоном і обчислював міру подібності. Чим вона була вища, тим більший стимул видавався випробовуваному. Людині демонстрували зелений круг тим більшого діаметру, чим сильніше активність клітин співпадала з шаблонною, пояснює Gizmag

Повний текст статті  з фото і відеоматеріалами читайте на сторінках інтернет-журналу MEMBRANA (www.membrana.ru)


Ключові слова: Функціональна магнітно-резонансна томографія, технологія неусвідомленого навчання мозку

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини