Пошкодження передньої хрещатої звязки коліна у спортсменів

- 15.11.2011 15:12
Пошкодження передньої хрещатої звязки коліна у спортсменів

З 28 листопада по 2 грудня в клініці “Енгельхольм” консультує та проводить оперативне лікування
експерт з ендопротезування суглобів та платики звязок коліна, професор зі Швеції Ларс Вольстрем.
Запис за телефоном 51-58-82

Спортивні травми складають приблизно 5% від усіх травм. Пік спортивного травматизму доводиться на молодих людей у віці 30 років, а 90% пацієнтів знаходяться у віковій групі 20-40 років. Деякі види травм є переважно спортивними. Так, близько 80% випадків пошкодження меніска колінного суглоба є спортивними. Для певних видів спорту є типові спортивні травми. Наприклад, травми колінного суглоба в результаті падіння з поворотом – розрив меніска та/або передньої хрещатої зв'язки (ПХЗ) – характерні для гірськолижного спуску та ігрових видів спорту, таких як футбол, баскетбол, волейбол, американський футбол, регбі, гандбол тощо.
Пошкодження ПХЗ є одним з найчастіших в спорті – біля 2,6% від загальної кількості травм, навіть випереджають по частоті травми менісків. Їх частота складає біля 30 на 100 000 населення на рік.
Серед всіх зв'язок коліна передня хрещата травмується у 15-30 разів частіше, ніж задня. Розрив ПХЗ супроводжується одночасним розривом одного або обох менісків у 70% випадків.
Жінки більш схильні до травм ПХЗ, ніж чоловіки. Найвищий коефіцієнт травм (кількість травм на 1000 проведених ігор або тренувань) спостерігається у спортсменок, які займаються гімнастикою, баскетболом та футболом. Лідерами у цьому списку для спортсменів-чоловіків є американський футбол, особливо у весняний сезон, лакрос, боротьба і футбол. Проте, зважаючи на популярність футболу в Україні, найбільша кількість випадків розриву ПХЗ в нашій країні стається саме у футболістів.

>>>  Чернівцецький Центр Травматології та Ортопедії. Шведсько-українська клініка «Angelholm»

Механізм травми найчастіше непрямий – невдалий стрибок або падіння, при якому поєднуються згинання та обертання в коліні. Рідше трапляється прямий удар по гомілці ззаду або збоку. Більшість постраждалих відмічають, що ПХЗ рветься з достатньо гучним клацанням, а коліно опухає внаслідок кровотечі в порожнину суглоба.
Важливо! Відразу після травми не дозволяється навіть спробувати, а, тим більше, йти самостійно з повною опорою на травмовану ногу – це може значно погіршити наслідки травми і призвести до нових, важчих пошкоджень. Наприклад, зв'язка, що при падінні тільки надірвалася, може порватися повністю при необережній спробі навантаження при вставанні.
У гострий період діагностувати розрив ПХЗ достатньо складно, тому що сильний біль та обмеження рухів в суглобі внаслідок гемартрозу (крововиливу у
суглоб) в перші години після травми приховують специфічні ознаки, ускладнюють проведення повноцінного огляду і перевірки коліна. Через декілька тижнів, коли неспецифічні ознаки травми коліна поступово зменшуються, проявляється основна ознака розриву ПХЗ – нестабільність колінного суглоба. Пацієнти описують її як відчуття ненадійності колінного суглоба, неприроднього зсуву кісток в колінному суглобі, особливо при різких зупинках і обертаннях. Біль при цьому буває незначним або зовсім відсутнім. Для лікаря найважливішими в постановці діагнозу є докладна розповідь пацієнта про те, як відбулася травма, і фізичний огляд травмованого коліна. Оскільки на рентгенівському знімку практично не видно м’яких тканин, знімок дозволить лише виключити (або діагностувати) перелом кісток. Для підтвердження розриву ПХЗ необхідно провести магнітно-резонансну томографію (МРТ) – серію знімків за допомогою сильного магнітного поля та радіохвиль, які після комп’ютерної обробки дають якісне зображення кісток та м’яких тканин у трьох площинах .
У гострий період, тобто відразу після травми, лікування спрямоване на зняття болю і набряку колінного суглоба та включає: холод на коліно, спокій та протизапальні ліки в перші дні, при необхідності – відсмоктування рідини з колінного суглоба за допомогою шприца. Застосовують засоби зовнішньої стабілізації коліна – еластичні бандажі та ортези.
Сучасне оперативне лікування полягає у проведенні діагностично - лікувальної артроскопії – введення мікрооб’єктива спеціальної відеокамери (астроскопа) в порожнину колінного суглоба через мінімальний розтин шкіри (1-2см) для огляду його внутрішніх структур та артроскопічної реконструкції ПХЗ, при якій зв’язка формується заново з власних тканин або, рідше, з штучних матеріалів. Хірург бачить на екрані збільшене в багато разів зображення внутрішньої структури суглоба. При цьому операція виконується спеціальними тонкими інструментами і називається малоінвазивною. Така техніка операції дозволяє звести до мінімуму пошкодження суглобового хряща, ризик занесення інфекції, що , в свою чергу, прискорює видужання пацієнта і зменшує строки непрацездатності. Найчастіше зв’язку формують із власних тканин (аутотрансплантація) – із зв’язки надколінка або сухожилків м’язів задньої поверхні стегна. На новому місці трансплантат закріплюють у кістках титановими або поліглактидними (біополімерними) гвинтами. Останні повністю розсмоктуються та заміщуються кістковою тканиною за декілька місяців.

Телефоны центра травматологии и ортопедии: (0372) 51-58-82 , (0372) 4-31-26 , (0372) 4-31-26
Наступати на оперовану ногу можна зазвичай вже наступного дня після операції. Проте слід пам’ятати про обмеження в активності, які тривають до 9 місяців, оскільки трансплантат має найнижчу механічну міцність між 6 та 12 тижнями (1,5-3 міс) після операції. У подальшому терапія направлена на відновлення нормальних рухів у колінному суглобі, призначаються вправи для розробки рухів та відновлення м’язової сили. Для спортсменів найкраще проходити реабілітацію в спеціалізованих закладах під контролем спортивного лікаря та реабілітолога.

З 28 листопада по 2 грудня в клініці “Енгельхольм” консультує та проводить оперативне лікування
експерт з ендопротезування суглобів та платики звязок коліна, професор зі Швеції Ларс Вольстрем.
Запис за телефоном 51-58-82


Ключові слова: лікування звязки коліна Чернівці, спортивні травми лікування в Чернівцях

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Путин отдал приказ о выводе войск из Сирии Президент России Владимир Путин прибыл 11 декабря в сирийский Хмеймим на российскую военную базу,
- 11.12.2017 12:42
Зарплаты в Украине - самые низкие в Европе Среди всех стран Европы уровень средней зарплаты в Украине - самый низкий. несмотря на то, что согласно статистическим данным, средний уровень зарплаты в Украине в июне 2017 года увеличился на 19%
- 11.12.2017 11:29
Новая методика позволяет взломать любой Windows Специалисты заявляют - существует новая методика, с помощью которой можно взломать абсолютно любую версию операционной системы Windows, при этом, мошенническое ПО останется незамеченным для антивирусных программ.
- 11.12.2017 11:15
Провокаторы подорвали польский автобус под Львовом Под Львовом неизвестные лица бросили под польский автобус взрывчатку. Информацию об инциденте,
- 11.12.2017 10:43
В Германии продали деревню вместе с населением Небольшой населенный пункт в Германии продали на аукционе за 140 тысяч евро. Речь идет о небольшой деревушке под названием Альвине
- 11.12.2017 10:26
Гиалуроновая кислота поможет при лечении артрита Человеческий организм со временем стареет, мышцы становятся не такими сильными и прочными, ткани теряют эластичность.
- 11.12.2017 10:09
Сегодня Саакашвили выберут меру пресечения Бывшего президента Грузии и экс-губернатора Одесской области Михаила Саакашвили во вторник утром, 5 декабря
- 11.12.2017 09:37
На Гравитоне обустроят новую футбольную площадку В Черновцах в микрорайоне Гравитон появится современная футбольная площадка с искусственным покрытием.
- 11.12.2017 09:19
Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40
В Черновцы везут новогоднюю елку По словам начальника Треста зеленого хозяйства в Черновцах Александр Брязкало, главная елка города уже на пути в Черновцы.
- 08.12.2017 15:56

Всі новини