Подорож у Переяслав - Хмельницький. Фото

- 05.11.2011 12:05
Подорож у Переяслав - Хмельницький. Фото

Бажання своіми очима побачити стровинне місто Переяслав-Хмельницький, ознайомитися з його численними архітектурними пам"ятками та музеями, виникло у нас після спілкування з симпатичною полтавчанкою - дівчина оповідала нам про свій Переяслав так, що за душу брало.
Ми планували пробути у Переяславі декілька днів, не тільки тому, що у місті три десятка музеів - нам хотілось відчути особливу атмосферу Переяслава, міста з історією в ХІ віків!
Але один дзвінок на мобільник нашого водія - і маршрут наш прийшлось змінювати вже в дорозі. В Переяслав-Хмельницькому нам довелося провести всього один день, який пролетів як одна мить, але залишились враження на довгі роки. Наші аматорські фото - розповідь про Переяслав-Хмельницький, місто, в якому можна і відпочити, і доторкнутися до історіі рідноі Украіни.

 

Переяслав-Хмельницький - місто обласного значення в Київській області України з населенням близько 31 тисяч жителів.З історії: Перша письмова згадка про Переяслав з"явилась в 907 році в договорі Олега з Візантією. Ім'я міста означає «перейняв славу».За легендою, в 993 році, на місці міста військо Київської Русі здобуло перемогу над печенігами, після того як безіменний київський кожум'яка убив в поєдинку знаменитого печенізького богатиря і цим «перейняв його славу». Князь Володимир Святославич заклав тут велику фортецю для захисту південних рубежів Русі від степових кочівників.Іноді припускають, що якийсь час в Переяславі була резиденція руських митрополитів, доки в Києві не було побудовано Софійський собор.

Ми відвідали відомий на всю Україну музей під відкритим небом-  етнографічний музей архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Цей музей - прекрасний зелений парк з озерами та луками, в який гармонійно вписуються старовинні церкви, музеї, сільські будиночки, млини .Експозиції в музеї розташовані в хронологічному порядку. Спочатку ми бачимо пам'ятники трипільської культури - кам'яні баби та Половецьке святилище кінця XII - поч. XIII століть. А далі розтошовуються землянки, зруби, хати, житлово-господарські будівлі, млини, церкви і дзвіниці .Частина експонатів - реконструйовані,але багато що - "в оригіналі".Центральне місце в музеї займають будинки, в яких жили і працювали різного ремесла люди - селянин, бондар, гончар, священик, хлібороб, бджоляр, шинкар та інші. 

 


Ключові слова: Переяслав - Хмельницький. Фото

Коментарі (7)
олександр | 31.08.2016
і в мене теж. Очепятка. прикро.

Олександр | 31.08.2016
місто мого дитинства... З великою теплотою згадую його. проикро, але в першій стрічці - помилка: "стровинне місто "

катя | 04.02.2014
Це прекрасне місто!!!

катя | 04.02.2014
Це не село, а міст і воно прекрасне!!!!

катя | 04.02.2014
Це не село , а місто і воно прекрасне!!!!!

Ларисса | 28.09.2013
Доречі, у музеї Г.Сковороди все ще працює екскурсоводом той самий чоловік, що на фото з бандурою. Такий він завзятий, так захопливо розповідає - наспівав нам вираз Г.С. щодо "у кожного своє бачення прекрасного..." що я у шоці... Я так рада що попала до нього, наснаги Вам, творчостіююю Хто ще думає про подорож до П-Х - скажу так. Це не місце, куди приїжджаєшь помилуватися прекрасними краєвидами, архітектурою... Це скоріш подорож до славетного минулого коли місто було на 3 місці після Києва та Чернігова і данину платили поневолені міста і йому також. Це згадка про славетного, відомого на весь світ мандрівного філософа, людину яка цінувала життя понад усе (а не те, що в цьому житті можна придбати), про воїнів, що полегли під П-Х. Бойня була. Про остарбайтерів. Там зберіглися листівки, фото з Німеччини - все оригінальне... Приїздіть до міста. Доторкніться до часточки минулого щоб впевнено дивитися у майбутне...

Ларисса | 28.09.2013
Сьогодні я також побувала у цьому місті. Сьогодні - це 28.09.2013 рік. Хочу поділитися враженнями. Нажаль, місто занепадає. Все навколо розподається, осипається, потребує капітального ремонту. Я сама власне з Чернігова (що також славиться пам’ятками домонгольських часів - у нас знаходиться 5 з 19 по всій Україні храмів домонгольської доби, а це 11 ст.). Так ось, наше місто дуже схоже на П-Х. Дуже. Архітектура (дзвіниця, Вознесінська церква) ну майже наші, рідні, чернігівські... Однак, за що люди там живуть ??? Чим заробляють??? Село велике... Хати и величні колись побудови... Але місто не здається, дай БОГ йому підйому, відродження, чи б пак, переродження (Возкресіння).Місто з такою багатющою історією. назву хоча б Т. Шевченка (частий гість), Г.Сковорода - більше 6 років жив, навчав, творив у стінах колегіуму; Шолом Алейхем - еврейського населення колись було 40 % у П-Х. А Переяслівська рада у 1654 році коли була складена присяга на вірність Москві???. Унікальне місто.

Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Як заброньованому виїхати за кордон? З початком дії воєнного стану в Україні запроваджено обмеження на перетин
- 15.11.2024 13:14
КиївПрайд: скандал через співпадіння з Днем пам’яті жертв Голодомору Співпадіння дат: проблема етики чи випадковість?
- 15.11.2024 12:27
У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25

Всі новини