Плаваюча кредитна ставка

- 18.10.2011 11:10
Плаваюча кредитна ставка

Плаваюча ставка кредиту: банкіри знайшли спосіб обійти заборону на зміну умов кредитування в односторонньому порядку і почали активно видавати довгострокові кредити.

Плаваючі відсотки по таких позиках переглядаються не рідше разу на рік - залежно від вартості ресурсів на ринку. Тому клієнти несуть підвищені ризики, оскільки у разі чергової хвилі кризи процентна ставка може вирости вдвічі.

Так, з учорашнього дня в Цивільному кодексі вперше врегульовано застосування плаваючих кредитних ставок. Закон N3795-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг» надав банкам право підвищувати плаваючу ставку і зобов'язав знижувати її за певних обставин. Про ці зміни клієнта повинні повідомляти в письмовому вигляді за 15 днів до набрання чинності нових ставок, пише «Коммерсант-України».

Разом з тим активно видавати позики з плаваючою ставкою банки почали ще близько року тому, відразу ж після поновлення кредитування. Вони пішли на цей крок, оскільки застосування фіксованих ставок було утруднено. Ще в грудні 2008 року парламент в законі «Про банки і банківську діяльність» прописав заборону кредитним установам в односторонньому порядку збільшувати кредитні ставки і знижувати депозитні. Така заборона пішов за масовим переглядом умов договорів і підвищенням вартості кредитів без врахування думки позичальників. З тих пір включення в договір пункту про можливість односторонньої зміни ставки або інших платежів, передбачених договором або графіком погашення боргу, вважається недійсним.

Плаваюча ставка дозволяє обійти ці жорсткі правила. Її в основному використовують банки з іноземним капіталом, наприклад, у групі найбільших динамічну ставку застосовують «УкрСиббанк», «Укрсоцбанк», «ОТП Банк» і ПУМб. Кредити з плаваючою ставкою просувають також банки з другої і третьої груп. Спектр використання такої ставки практично безмежний, але поки її застосовують при довгострокових кредитах. «Враховуючи, що основні довгострокові позики - це іпотечні кредити фізичним особам, саме вони є цільовою аудиторією для застосування плаваючої ставки», - говорить перший заступник голови правління банку «Контракт» Павло Крапівін. Нові умови кредитування банки пропонують і корпоративним клієнтам, наприклад, при фінансуванні технічної модернізації та інфраструктурних проектів. «Представники малого бізнесу можуть скористатися широким спектром продуктів з плаваючою ставкою: кредитами та кредитними лініями на поповнення оборотних коштів, позиками на покупку устаткування, комерційних автомобілів і комерційної нерухомості», - відзначає директор департаменту роздрібного кредитування Універсал Банку Дімітріс Ефтіміоу.

Банкіри стверджують, що позичальникові варто брати кредит з плаваючою процентною ставкою, тому що на даний момент вона нижча фіксованою, відповідно, і щомісячний платіж менше, проте в майбутньому все може виявитися навпаки.

Але плаваюча ставка - досить ризиковий інструмент для позичальника. «Така ставка дає можливість отримати кредит під більш низький відсоток порівняно з поточною ціновою ситуацією на ринку позик. Однак клієнт банку не повинен забувати, що такий кредит несе для нього серйозний процентний ризик, який може виразитися в підвищенні для нього ставки слідом за зміною ситуації на ринку.

Однак плаваюча ставка теж дає гарантії того, що безмежного зростання вартості кредиту не буде. У ст. 1056.1 Цивільного кодексу зазначається необхідність "визначення максимального розміру збільшення процентної ставки». Зараз же встановлення такої планки - добровільне бажання банку.


Ключові слова: плаваючі ставки у кредитах 2011 2012

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини