Десять технотрендів, що потрясуть світ у найближчі 10 років

- 04.10.2011 21:13
Десять технотрендів, що потрясуть світ у найближчі 10 років

Виступаючи в Лас-Вегасі (США) на конференції Cisco Live 2011, головний футуролог компанії Cisco Дейв Еванс (пророкування якого регулярно з'являються в пресі) назвав десять найважливіших тенденцій у сфері високих технологій, які змінять світ у найближчі десять років:
Дейв Еванс

1. Інтернет речей.Введення терміну «Інтернет речей» (Internet of Things, IoT) позначає новий етап розвитку Всесвітньої мережі, що значно розширює можливості збору, аналізу і розподілу даних.Стрімке поширення смартфонів і планшетних комп'ютерів призвело до того, що в 2010 році вперше в історії на кожного жителя нашої планети стало припадати більше одного підключеного до інтернету пристрою (кількість таких гаджетів у минулому році зросла до 12,5 млрд,тоді як населення Землі становило 6,млрд.осіб). Cisco IBSG прогнозує, що до 2020 року кількість інтернет-пристроїв досягне 50 млрд, тобто за шість на кожного землянина.

Завдяки здатності «Інтернету речей» миттєво збирати, зберігати, аналізувати і розподіляти дані в глобальному масштабі, людство зможе одержувати інформацію, що дозволяє не тільки виживати, але і процвітати в мінливому світі.Наприклад, компанія Sparked імплантують сенсори у вуха корів, що дозволяє фермерам стежити за станом їх здоров'я і переміщеннями.

2. «Зетта-повінь». У 2008 році було створено близько 5 екзабайт унікальної інформації. Щоб розмістити такий обсяг даних, потрібно 1 млрд. DVD-дисків.Всього три роки потому розмір унікальної інформації зріс до 1,2 зеттабайт. Щоб створити аналогічну кількість даних в Твіттері, кожному жителю Землі довелося б розміщувати твіти протягом 100 років.Якщо ж перерахувати цей обсяг на розмір файлу триває 1:00 телешоу, то такий відеозапису вистачило б на безперервне відтворення протягом 125 років.

Більшою мірою вся ця лавина інформації - плід невгамовної тяги людей до мультимедіа, особливо, до відео.До 2015 року понад 90% даних у «всесвітній павутині» будуть припадати на відеоконтент. Це створить величезне навантаження на мережі і вимагатиме оптимізації архітектури безпеки, а також підвищення якості послуг передачі даних.

3. «Мудрі хмари».До 2020 року третина всіх даних буде зберігатися в хмарних обчислювальних середовищах або передаватися через них. Середньорічне зростання загальносвітового доходу від хмарних сервісів складе 20%, а витрати на інновації та хмарні обчислення до 2014 року можуть досягти $ 1 трлн.

4. Мережі нового покоління.Цю тенденцію Дейв Еванс описав на власному прикладі. З 1990 року швидкість передачі даних в його домашньої мережі зросла в 170 тис. разів. Сьогодні у Еванса будинку полоса пропускання мережі становить 50 Мбіт / с.Цього достатньо для одночасної роботи домашньої системи телеприсутності, потокового фільмів і онлайнових ігор.

Протягом наступного десятиліття, на думку Еванса, швидкість його домашнього з'єднання зросте в 3 млн. разів.У майбутньому мережі стануть на кілька порядків швидше сьогоднішніх, і вони повинні будуть добре масштабуватися, щоб задовольняти постійно зростаючий попит користувачів.

5. Земля «плоска» ... як і використовувані нами технології.Швидкість і рівень проникнення комунікацій (особливо, в інтернеті) зростає, тому люди можуть повніше користуватися плодами технічного прогресу.Наприклад, в Твіттері повідомлення про землетрус від жителів Японії з'явилися до того, як сейсмічна служба США попередила про можливе цунамі жителів штатів Аляска, Вашингтон, Орегон і Каліфорнія.

Таким чином, збір, розповсюдження та споживання даних про події починає відбуватися не в «практично реальному», а в по-справжньому реальному часі. По суті, кожен власник смартфону незабаром зможе знімати події в реальному часі і транслювати їх усім, хто захоче це дивитися.

6.Енергія - це життя. Внаслідок зростання чисельності населення та урбанізації протягом наступних 20 років щомісяця на нашій планеті з'являтиметься нове місто з населенням 1 млн. чоловік. Цей та інші чинники приведуть до безпрецедентної навантаженні на вичерпні джерела енергії.

На щастя, енергетичну проблему можна вирішити. Одна лише сонячна енергія в змозі задовольнити сьогоднішній попит на енергію в світі - досить побудувати 25 сонячних суперелектростанцій площею близько 100 кв. км кожна.

Новітні технології «друку» сонячних елементів значно здешевили їх виробництво, що зробило сонячну енергію ще доступніше для споживачів.Так, в червні 2011 року дослідники з Університету штату Орегон повідомили про розробку новітньої технології виробництва сонячних батарей з допомогою струминних принтерів.

7. Все на благо людини. До цих пір ми завжди пристосовувалися до технологій.У майбутньому ж, навпаки, технології стануть пристосовуватися до нас. Доповнена реальність і керування комп'ютерами за допомогою жестів допоможе перетворити сфери освіти, охорони здоров'я і комунікацій і об'єднати віртуальний і реальний світи.

Зрештою, можливо, буде створено інтерфейс «людський мозок-машина», який дозволить людям з травмами хребта жити повноцінним життям.

8. Нова реальність. Триває поступовий перехід від фізичної реальності до віртуальної.Наприклад, в недавньому минулому ми купували книги, CD і DVD, а сьогодні завантажуємо їх на наші комп'ютери і смартфони.Щось подібне буде відбуватися і з іншими предметами завдяки застосуванню 3D-друку і «адаптивного виробництва» (процес об'єднання матеріалів для створення предметів шар за шаром на основі даних 3D-моделювання).Сьогодні таким чином вже «друкують» різні предмети, від іграшок до машин і живих структур.

У не настільки віддаленому майбутньому ми зможемо друкувати і людські органи.У березні 2011 року під час однієї з конференцій д-р Ентоні Атала з Інституту регенеративної медицини Уейк-Фореста (США) прямо на сцені надрукував модель людської нирки. Поки це лише «доказ принципової можливості», але багато хто впевнений,що печатка живих тканин - лише питання часу.

9. Альтернативна гілка еволюції. Завдяки розвитку технологій ми зможемо створювати штучних істот. Вже зараз анімовані персонажі можуть перетворювати текст в мову, розпізнавати її, а також засвоювати знання, отримані в ході попереднього спілкування.

Робототехніка теж розвивається високими темпами. До 2020 року роботи стануть досконаліше людей за фізичними можливостями.До 2025-му популяція роботів перевершить за чисельністю населення розвинених країн, до 2032-го інтелектуальні можливості роботів виявляться вищими, ніж у людини, а до 2035 року вони повністю замінять людей як робочої сили.

10. Та ж людина, тільки краще.Ми подолали поріг пізнання і стали володарями власних доль. За словами одного з найбільш впливових та відомих фізиків-теоретиків нашого часу Стівена Хокінга, людство вступає в еру самовизначення власної еволюції.Якщо ви вважаєте, що це твердження з розряду наукової фантастики, згадайте недавні відкриття:

в липні 2009 року іспанські дослідники відкрили речовина для відтворення фотографічної пам'яті
в жовтні того ж року італійські та шведські вчені розробили першу штучну руку з передачею тактильних відчуттів
в березні 2010 року імплантанти сітківки ока дозволили відновити зір незрячим пацієнтам
місяцем пізніше вчені Медичного центру університету Чикаго знайшли ліки, які, можливо, виліковує від раку шкіри
в червні цього року Інститут серця в Техасі розробив «обертове серце» (spinning heart) без пульсу, тромбів і поломок.

Завершуючи свій виступ, Дейв Еванс зауважив: «Перераховані вище тенденції - нагадування про те, в якому дивовижному світі ми живемо, тому потрібно постійно задавати собі питання:« Чи готові ми до змін?


Ключові слова: новітні технології, технотренди, розвиток інтернету

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини