Як буксирувати авто та скільки коштує евакуатор

- 16.09.2011 12:08
Як буксирувати авто та скільки коштує евакуатор

Як буксирувати машину?
Чіпляючись на буксир, пам'ятайте, що використовувати звичайний трос можна не завжди, а їздити треба чітко за правилами.
Автомобіль повинен бути повністю справний і їхати з включеним ближнім світлом

Випадки, як відомо, бувають різні. Особливо добре розуміють це автомобілісти - практично у кожного водія (особливо у тих, хто їздить на автомобілях ненових) в багажнику про запас лежить набір інструментів для усунення несправностей в дорозі. На жаль, далеко не все можна виправити на узбіччі - при більш-менш серйозної поломки перед водієм виникає проблема доставки машини до СТО. Така проблема може виникнути навіть у водія нового автомобіля - у разі проявилося заводського шлюбу або після навіть дрібного ДТП.

Евакуатор, автодопомога Чернівці,Рівне, Хмельницький, Тернопіль Донецьк, Луцьк, Камянець >>>

Найпростіший спосіб - попроситися до когось на буксир. Однак, як показує практика, допомогти колезі готові багато водіїв, але буксирувальний трос є лише в одиниць. Але навіть при його наявності далеко не у всіх випадках, згідно з ПДР, його можна використовувати, наприклад, гнучка зчіпка заборонена при деяких технеісправностях. У новачків виникає і психологічний страх - як правильно буксирувати? Сегодня з'ясувала всі нюанси буксирування.

Буксирувати потрібно за законом

Незважаючи на те, що буксирування несправного автомобіля за своєю суттю операція проста, у разі помилки водіїв можливі серйозні наслідки. Наприклад, якщо автомобіль відірветься від буксира на високій швидкості в повороті - то некерований півторатонний шматок металу може вилетіти з дороги на узбіччя або тротуар. Статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (в ч. 1) передбачена відповідальність за порушення буксирування транспортних засобів. Штраф такий же, як і за перевищення швидкості, - від 255 до 340 грн.

Вимоги до буксирування автомобілів прописані в п. 23 Правил дорожнього руху України. Згідно з ним, буксирує автомобіль повинен бути повністю справний і їхати з включеним ближнім світлом. Буксируваний же автомобіль повинен їхати з увімкненою аварійною сигналізацією, у нічний час - з включеними габаритами.

Якщо проводка несправна, то повинен бути закріплений на видному місці знак аварійної зупинки. Є важлива вимога і до стану буксирі автомобіля: при використанні гнучкого зчеплення (троса) повинна бути справна гальмівна система і рульове керування, при жорсткому зчепленні - рульове керування. Додамо, що на гнучкому зчепленні в ожеледь буксирувати автомобілі не можна, причому ця вимога стосується і літнього часу в дощову погоду (на слизькому покритті гальмівний шлях збільшується на 40-50%).

З багаторічного особистого досвіду відзначимо, що за порушення цих правил співробітники ДАІ зупиняють лише в дуже рідкісних випадках, однак не варто забувати про те, що ПДР написані кров'ю тих, хто їх порушував. Так що краще не ризикувати.

Хороших і дешевих тросів не буває

Навіть у дуже досвідченого водія можуть виникнути проблеми при буксируванні в тому випадку, якщо при гнучкому зчепленні використовується неякісний трос. Тестування зарубіжних ЗМІ показало, що всі буксирувальні троси в ціновій категорії до $ 15 однаково неякісні. Причому це стосується виробів і російських, і українських, і китайських виробників - вся проблема в тому, що у виробах за такою ціною використовуються дешеві матеріали. Так, мотузки сильно розтягуються, а при різкому ривку - рвуться. Не краща ситуація і з металевими гачками - вони гнуться і ламаються. Цікаво, що моментально виходять з ладу навіть повністю металеві троси за такою ціною - сталеві дроту розтягуються і розриваються.

Саме тому рекомендується використовувати лише дорогі вироби. Але якщо іншого виходу немає - на найближчій АЗС (або в автомагазині біля узбіччя) є лише товар низької якості - буксирувати автомобіль потрібно тільки на низькій швидкості і без будь-яких ривків.

Перед поїздкою краще домовиться

Практично всі автоексперти кажуть, що управляти буксированим і буксиром автомобілями повинні тільки досвідчені водії, які добре знають маршрут пересування. Рада правильний, але ... На практиці автомобілі частіше ламаються у новачків, а посадити за кермо досвідченого водія неможливо. Крім того, за законом підлості, авто зазвичай ламається в незнайомому місці. Тому автор цих рядків радить новачкам не боятися і спокійно сідати за кермо буксирується авто: всі колись робили це вперше і нічого сильно небезпечного або страшного в цьому немає - достатньо просто коригувати за допомогою гальма дистанцію і повторювати руху йде попереду авто. Однак з водієм автомобіля-буксира потрібно заздалегідь домовитися про маршрут руху (його потрібно вибирати так, щоб по дорозі було якомога менше перехресть з інтенсивним рухом, затяжних або крутих підйомів і спусків, а також розворотів).

Водіям дуже важливо, перед тим як вирушити в дорогу, домовитися про знаки, які подаватимуть одна одній: світлові сигнали або рухах витягнутої з відкритого вікна руки (наприклад, піднята вгору рука означає «стоп»).

Згідно ПДР, буксирувальний трос («галстук» на водійському сленгу) повинен бути оснащений прапорцями - по одному через кожен метр. Тобто при стандартній довжині троса в шість метрів на ньому має бути чотири червоно-білих прапорця. На жаль, в автомагазинах таких моделей не знайти вдень з вогнем. В результаті при буксируванні у нічний час брудний від дорожнього пилу і бруду трос часто не видно. Наслідки - інші водії іноді намагаються вклинитися між буксиром і буксированим автомобілем.

Якщо ви відчули такий намір - не допускайте його всіма силами: сигнальте клаксоном, відкривайте вікна і показуйте спочатку пристойні, а потім, якщо не допомогло, то і непристойні жести, словом, потрібно зробити все, щоб звернути на себе увагу і не допустити зіткнення.

До речі, в цьому сенсі радимо всім водіям, які бачать перед собою машину на «аварійку», бути особливо уважними при обгоні - їхав попереду може бути пов'язаний з ним в прямому сенсі цього слова. Крім того, слідуючи за поламаним автомобілем, врахуйте, що в будь-який момент трос може обірватися - краще збільшити дистанцію, адже водій зламаного авто різко загальмує.

Водій веденої машини стежить за тросом

Одна з найскладніших завдань для водія автомобіля-буксира - рушити з місця. Справа в тому, що невірні рухи можуть завдати шкоди зчепленню або привести до того, що авто рушить занадто різко і буксирувальний трос лопне. Отже, радимо стартувати плавно, злегка натягнувши буксирувальний трос, притримати зчеплення, а потім відпустити його, додавши газу трохи більше, ніж зазвичай.

Під час руху водієві буксира перемикатися потрібно максимально швидко, зчепленням користуватися плавно, щоб не допускати сильних ривків і провисання троса. Двигун варто підтримувати на підвищених обертах. Відзначимо, що при буксируванні зростає навантаження на двигун і КПП провідного автомобіля, так що водієві потрібно уважно стежити за температурою охолоджувальної рідини.

Головне завдання водія буксируваного авто - стежити за тим, щоб трос завжди був натягнутий. Справа в тому, що при провисанні буксирувальний трос може намотати на колеса або заплутатися в деталях підвіски. Результат - обрив і втрата траєкторії. Гальмувати також слід плавно, не допускаючи різких натиснень на педаль. Не забувайте про те, що при вимкненому двигуні не працює гідравліка - кермо і гальма стають «тугими» і «важкими».

Нюанси буксирування машин з «автоматом»

Водієві автомобіля з коробкою-автомат можна поспівчувати в тому випадку, якщо машина вийшла з ладу далеко від сервісу, наприклад, на трасі. Справа в тому, що виробники обмежують дистанцію, на яку можна «тягнути» такий автомобіль цифрою в 50-100 км (та й то в крайньому випадку - якщо немає можливості викликати евакуатор). Інакше шестерні в КПП в буквальному сенсі цього слова розсиплються (через відсутність мастила відбувається сухе тертя).

Тому, якщо вже іншого виходу немає, то тягнути такі автомобілі на буксирі рекомендуємо лише на мінімальній швидкості (до 30 км на годину) і тільки до найближчої СТО. Погано, якщо поломка сталася десь в глушині і на найближчому сервісі немає ні евакуатора, ні кваліфікованих майстрів для ремонту (або в них немає потрібних запчастин і спецінструменту).

У такому випадку наші умільці роблять наступним чином: від'єднують зовнішні гранати від приводів і закріплюють їх підручними засобами - після цього автомобіль можна транспортувати на «краватці» куди завгодно без шкоди для техніки. Однак такий спосіб рятує лише на передньопривідних авто і, повторимося, є крайнім засобом.

Скільки коштує евакуатор

Виклик евакуатора хоча і просте рішення, але недешеве. Наприклад, в Києві тільки за подачу машини беруть 200-300 грн (включаючи вантажні і розвантажувальні роботи), а потім ще й виставляють рахунок з розрахунку 5 грн за 1 кілометр. Тарифи в інших містах не набагато нижча - в собівартості послуги левова частка витрат йде на паливо, а ціна на нього у всіх практично однакова. У результаті, за розрахунками Сьогодні, в середньому доставка автомобіля з одного району міста до іншого виллється в 300-400 грн. Гірше, якщо авто застрягло на трасі - тоді за один кілометр беруть не 5 грн., А 10-15 - якщо поломка сталася в 40 км від Києва, то за доставку до столиці запитають 800-1000 грн. Чи можна заощадити?

Для початку дістаньте з бардачка страховий поліс і наберіть компанію - багато хто з їх беруть такі витрати на себе і надають інформаційну підтримку (аж до того, що оператор сам викликає евакуатор).

Якщо така послуга в умови страхування не входить, постарайтеся дістатися до найближчої АЗС - зазвичай там завжди є реклама чи контакти найближчого сервісу по евакуації і ремонту автомобіля. Послуги спеціалістів, природно, обійдуться в кінцевому підсумку набагато дешевше, ніж якщо викликати евакуатор зі свого міста.

Наостанок, наочний приклад того, чим може обернутися дурна помилка при буксируванні (водій вийняв ключ, і кермо заблокувався).


Ключові слова: буксирування авто за правилами навчитися

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Ученые дали название современному периоду времени Последние 4200 лет развития нашей планеты международная геохронологическая комиссия решила выделить в отдельный период истории
- 19.07.2018 17:47
Двох буковинців спіймали за зберігання наркотиків Операція «Мак 2018»: поліція Буковини активно продовжує вживати заходів, щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин.
- 19.07.2018 17:14
Дальнобойщик прокатил на капоте инспектора Под Черновцами, в районе села Магала Новоселицкого района произошел странный инцидент
- 19.07.2018 16:26
Доказательства вмешательства РФ в американские выборы есть у Facebook Ранее президент США Дональд Трамп заявлял о том, что у США нет доказательств вмешательства РФ
- 19.07.2018 15:22
Улицу Заньковецкой перекрыли движение транспорта Движение автомобильного транспорта в Черновцах в ближайшее время будет ограничено на улице Марии Заньковецкой, как отмечают
- 19.07.2018 14:15
Маршрутки №37 и 38 не ходят в Черновцах Автобусы маршрутов №37 и №38 временно не обслуживаются, как сообщил частный перевозчик Олег Огородник.
- 19.07.2018 12:44
Искусственное мясо выйдет в массовое производство с 2021 года В 2013 году был представлен первый в мире бургер с котлетой из говядины, полученной в лаборатории
- 19.07.2018 12:12
В ОБСЕ стартует расследование из-за утечки данных в РФ В СММ ОБСЕ стартует внутреннее расследование касаемо подозрений о шпионстве и утечке данных из организации
- 19.07.2018 11:46
В Украине заработали автоматы по обмену валют В аэропорту Борисполь появились два первых аппарата по обмену валюты. Машины отмечены брендом RwS bank.
- 19.07.2018 11:26
Ryanair отменили более 600 рейсов Из-за угрозы забастовок бортпроводников в Испании, Португалии и Бельгии авиаперевозчик-лоукостер Ryanair
- 19.07.2018 11:11

Всі новини