Ще один предок людини - Australopithecus sediba

- 13.09.2011 19:29
Ще один предок людини - Australopithecus sediba

Australopithecus sediba - у чомусь ще мавпа, в чомусь вже людина. Це істота віком близько двох мільйонів років, ймовірно, є ще одним безпосереднім предком людини.

Два скелети - дорослої самки і молодого самця, а також окремі фрагменти скелета дитинча, були випадково знайдені в 2008 році дев'ятирічним Метью Бергером. Його батько, Лі Бергер, палеонтолог з Університету Вітватерсранда, три роки присвятив вивчення скам'янілостей. Отримані дані викликали серйозну дискусію в наукових колах, яку лише підігріло опубліковане днями перше повне дослідження.

Обидва знайдених скелета належать істотам віком 1977 тисяч років і зростом близько 1,3 м, які пересувалися на двох ногах. Цікаво, що знайдені останки роду A. afarensis, більш древнього на 1-2 млн років, мають приблизно такий же обсяг мозку: близько 420 см3. Це говорить про те, що у австралопітеків в процесі еволюції не було ніякого поступового збільшення об'єму мозку. Головний мозок почав зростати лише з появою людини прямоходячої.

Ряд характерних рис (надочний валик, форма скул і носових кісток, невеликі корінні зуби та інші) говорять про спорідненість A. sediba не з австралопітеками, а з Homo. Багато вчених говорять, що вони могли бути перехідною ланкою між австралопітеками і Homo habilis. Втім, зупинитися на цій версії не дають найдавніші копалини роду Homo у Південній та Східній Африці, які приблизно на 300 тисяч років старше, ніж знайдена "перехідна ланка".

Але тут можливі зрушення, оскільки ці копалини вкрай фрагментарні, і врешті-решт їх колишні власники можуть виявитися родичами A. sediba. Сам Лі Бергер абсолютно впевнений, що знайдені його сином скелети відносяться до перехідної ланки між австралопітеками і людьми.

Деякі кістки скелетів схожі з кістками шимпанзе. Ряд особливостей (невеликий мозок, будова кінцівок) дозволяють віднести знахідку до роду Australopithecus. Найбільша подібність виявляється з Australopithecus africanus, який, мабуть, і був безпосереднім предком A. sediba. Також з'явилася версія, що знайдені останки належать одній з незалежно розвивалися гілок австралопітеків.

На сьогодні знайдено вже більше двохсот фрагментів кісток, що вважається великою удачею при розкопках старожитностей такого віку. А наявність відразу двох досить повних скелетів з однаковими рисами говорить про те, що дослідники мають справу з типовими представниками свого виду, а не з проявом одиничної патології кісток у окремої особи.


Ключові слова: Australopithecus sediba, новий предок людини, безпосередній предок людини

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини