Доходи церкви

- 31.08.2011 15:46
Доходи церкви

Російська православна церква (РПЦ) є сьогодні в потужним господарським суб'єктом, у розпорядженні якого можуть знаходитися кошти, які обчислюються мільярдами доларів. Тим часом оцінити реальні параметри церковного фінансового господарства досить важко: єдиного бюджету у РПЦ немає, а архієреї на цей предмет поширюватися не схильні, пишеBBC.

За словами російського дослідника Руської церкви Миколи Мітрохіна, сьогодні оцінити церковний бюджет дуже складно. Якщо наприкінці 1990-х - початку 2000-х років, коли в РПЦ йшла інформаційна боротьба між двома угрупованнями, в пресу просочувалися документи, на підставі яких можна було судити про фінансові справи Церкви, то в наші дні ситуація інша.

У РПЦ понад 30 тисяч парафій. Кожен оформлений як самостійна юридична особа і має свої рамки фінансової відповідальності. Кожна з 160 єпархій теж має свій бюджет, а Московська патріархія - свій. Парафії живуть за рахунок пожертв і церковних треб - від поминальних записочок до хрещення і відспівування. Ці надходження, за словами представників патріархії, складають до 80% доходів Церкви.

Розміри пожертвувань найчастіше не афішуються з етичних міркувань. І це дає Церкві право говорити про те, що Москвоская патріархія не зобов'язана звітувати перед широкою громадськістю в фінансових справах.

Однак, як вважає Микола Мітрохін, навичок тут не вистачає навіть досвідченим дослідникам. "Патріархія зовсім закрила всю статистику, звідки вони беруть гроші, залишається великою таємницею", - відзначає він. За його припущеннями, серед джерел пожертвувань можуть бути такі "псевдодержавні організації", як "Газпром". Не виключає він і часткове пряме державне фінансування.

10 років тому Мітрохін оцінив доходи РПЦ в цілому приблизно в 500 мільйонів доларів. Тепер же, на його думку, ці цифри в доларах або євро виросли мало не на порядок. Він, зокрема, пояснює такий стрибок загальним зростанням економіки Росії, Україні та інших територій, що входять в юрисдикцію Московського патріархату.

Крім того, Московська патріархія бере участь у банківській діяльності. Причому представники Церкви не вважають банківську справу непристойною. Згаданий вище експерт Павло Шашкін пояснив, що християнство дійсно забороняє лихварство, але "Церква чітко відокремлює лихварство, тобто хижацький банківський відсоток, від банківського відсотка, який необхідний для підтримки нормального функціонування банківської системи".

Для участі в інших комерційних проектах Церква кілька років тому створила Центр інвестиційних програм (ЦІП). У 2007 році ЦВП, за повідомленнями російської преси, провів у Берліні, Брюсселі та Лондоні презентації своїх проектів, які включали інвестиції в будівництво житлових і офісних будівель в Москві та інших містах, а також створення агропромислових підприємств при монастирях.

За останній рік багато говорилося про те, що Церква може стати найбільшим або одним з найбільших власників нерухомості в країні. Як відомо, в 2010 році в Росії був прийнятий закон, за яким усі релігійні організації можуть вимагати - і отримувати назад - своє "майно релігійного призначення", відібране радянською владою. За словами глави російського кабінету Володимира Путіна, передачі Церкви підлягають 12 000 пам'ятників історії та архітектури.

Багато хто з таких об'єктів, на думку експертів, володіють значним туристичним потенціалом. Це кремлі деяких древніх міст, монастирі на Соловецьких островах, на Валаамі, в верхотуру на Уралі. Паломницький туризм може стати серйозним джерелом церковних доходів.


Ключові слова: оороти у церкві

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини