Банкіри звинувачують НБУ в ухиленні від світових стандартів

- 22.08.2011 15:30
Банкіри звинувачують НБУ в ухиленні від світових стандартів

Асоціація "Український кредитно-банківський союз" (УКБС) запропонувала Національному банку доопрацювати проект постанови правління "ПРО внесення змін до інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні".

УКБС обґрунтував необхідність такого кроку тим, що регулятор вводить нові норми, штучні показники яких не тільки підвищують ризики для банків, дублюють вимоги до фінустанов, але і збільшують передумови для застосування до банків штрафних санкцій, повідомляє прес-служба асоціації.

Крім того, базовий документ, призначення якого - забезпечення стабільності банківської системи, встановлює економічні нормативи, які не відповідають світовим принципам і міжнародним стандартам фінансової звітності, що може призвести до погіршення іміджу нашої держави і зниження інвестиційної привабливості України.

Так, експерти УКБС зазначають, що нові нормативи не відповідають передовий міжнародній банківській практиці, зокрема, рекомендацій Базельського комітету з банківського нагляду.

Адже, чинний норматив Н3-1 лише обмежує обсяги операцій банків без урахування рівня ризику активів. Крім того, ризики, які будуть визначатися Н3-1, вже враховані в інших нормативах. Таким чином, введення нового нормативу призведе до подвійного застосування до банків заходів впливу.

Крім того, застосування нового нормативу Н3-2 дублює існуючий норматив Н3, оскільки після виведення результату переоцінки зі складу додаткового капіталу для банків, які не мають субборгу, нормативи Н3 і Н3-2 майже зрівняються. В той же час, все це піддасть банки до істотних процентних ризиків.

УКБС вважає, що алгоритм розрахунку всіх економічних нормативів повинен відповідати одному й тому ж підходів до їх розрахунку, а не переслідувати мета погіршення нормативів будь-якою ціною.

Нагадаємо, що асоціація "Український кредитно-банківський союз" ініціює виключення з низки законів України норм, що містять вимоги щодо виконання банками невластивих їм функцій.


Ключові слова: "Український кредитно-банківський союз", НБУ, Національний банк України, світові банківські стандарти

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Подорожает ли в Черновцах проезд в троллейбусе Исполнительный комитет Черновицкого городского совета провел заседание 17 июля, в ходе которого рассматривался вопрос
- 18.07.2018 09:55
Сплачені на старі рахунки податки будуть автоматично переадресовані на нові Як розповіла заступник начальника управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем
- 18.07.2018 09:35
Віїзну приймальню поліції влаштовуватимуть в районах Буковини Щоб бути ближче до жителів найвіддаленіших куточків Чернівецької області, в регіоні за ініціативи
- 18.07.2018 09:16
Віїзну приймальню поліції влаштовуватимуть в районах Буковини Щоб бути ближче до жителів найвіддаленіших куточків Чернівецької області, в регіоні за ініціативи
- 18.07.2018 09:16
На Буковині виявлено три ділянки з нарковмісними рослинами Поліція Чернівецької області продовжує проводити оперативні заходи, щодо виявлення та знищення незаконних посівів.
- 17.07.2018 17:17
Музыка способна опьянить человека Музыка в действительности обладает пьянящими свойствами, что недавно удалось доказать ученым.
- 17.07.2018 16:52
ДТП в Черновцах на Героев Майдана 17 07 2018 На улице Героев Майдана в Черновцах во вторник, 17 июля, произошла авария.
- 17.07.2018 15:41
В США продают заброшенный город В горах Калифорнии имеется покинутый городок, который выставлен на продажу.
- 17.07.2018 15:04
В Черновцах достаточно хлора для очистки воды Информацию о нехватке хлора для очищения водопроводной воды опровергли в коммунальном предприятии
- 17.07.2018 14:23
На Буковине умер обгоревший мужчина В результате работы со сварочным аппаратом 29-летний буковинец Андрей Продан получил
- 17.07.2018 13:09

Всі новини