Морозиво - найкраще заспокійливе
- 22.08.2011 13:17
Науці стало ясно, чому діти, так і дорослі люблять морозиво. Виявилося, що воно прекрасно знімає стрес. Молоко і вершки містять триптофан - ефективний природний транквілізатор, заспокоює нервову систему, піднімає настрій, що допомагає впоратися з безсонням.
Що ж стосується шоколаду, який нерідко прикрашає наші улюблені холодні ласощі, то довгий час вважали, що він впливає на мозок подібно до наркотика. Погана слава тягнулася за шоколадом і какао з тих пір, як каліфорнійський фармаколог Піанеллі і його колеги виявили в бобах какао речовини, схожі з деякими компонентами марихуани.
Нещодавно група американських вчених з Інституту хімії біомолекул "реабілітувала" шоколад і какао: виявилося, що концентрація в них злощасних з'єднань вкрай низька, до того ж більшість їх розкладається в шлунку, не досягаючи мозку.
Зате інші дослідники знайшли в шоколаді речовину, родинну гормону адреналіну. Вона підвищує кров'яний тиск, робить більш частим пульс, тобто є природним стимулятором, як і кофеїн.
Коментарі (0)
Другие новости:
На Буковині скасували обмеження електропостачання на 10 січня: світло буде без графіків
Про це офіційно повідомили в обласній енергетичній компанії
- 10.01.2026 16:24
Навіщо Зеленський призначив Буданова головою ОП і звільняє Малюка? Простими словами
Зеленський змінив керівника Офісу Президента (ОП) — замість Андрія Єрмака поставив керівника
- 10.01.2026 16:13
В кого є можливість виїхати з Києва - зробіть це! - Кличко
Хто має змогу — тимчасово залиште Київ»: звернення Віталія Кличка
- 10.01.2026 13:08
В Києві тимчасово призупинили тепло-, водопостачання та роботу електротранспорту
У суботу вранці, 10 січня, у Києві зафіксували масштабні перебої в роботі
- 10.01.2026 12:42
Україна скликає Радбез ООН та засідання Ради Україна-НАТО через удар росіян Орєшніком
Україна звертається до міжнародної спільноти з вимогою негайної реакції на чергову
- 09.01.2026 11:54
У Львові виникли проблеми з електропостачанням: без світла опинилися лікарні та зупинився електротранспорт
У Львові в нічний час сталася критична ситуація з електропостачанням
- 07.01.2026 10:35
- 05.01.2026 17:21
.jpg)
Морози до -18, хуртовини й сильний вітер, але буде потепління