Гривня може не витримати паніки на ринках

- 10.08.2011 17:16
Гривня може не витримати паніки на ринках

Нестабільність на глобальних ринках може чинити тиск на курс гривні, однак різкої девальвації не буде, вважають банкіри.

"Курс гривні, звичайно, стане заручником загальної ситуації на світових ринках, яка, по суті, свідчить про початок другої хвилі світової фінансової кризи. Крім того, Україна є експортоорієнтованою країною, її платіжний баланс залежить від ситуації на світових ринках. І якщо попит на метал на світовому ринку впаде, то платіжний баланс країни погіршиться. Тактика нерезидентів на фондовому ринку України, які почали виводити свої кошти, також може зробити деякий тиск на курс гривні, однак, оскільки фондовий ринок країни не настільки розвинений, як в Росії, це не зробить суттєвого впливу на курс національної валюти", - сказав заступник голови правління банку "Фінанси і Кредит" Сергій Борисов.

За його оцінкою, Національний банк України зможе утримати курс гривні від істотних коливань.

"Думаю, що Нацбанк зможе монетарними методами частково керувати цими процесами, і суттєвої девальвації курсу гривні при правильно побудованій політиці цілком можна уникнути", - сказав С.Борисов.

Як відзначається в аналітичному звіті ВТБ Капітал, тиск на курс гривні найближчим часом може зрости.

"В умовах зростаючої нестабільності на глобальних ринках і значного уповільнення темпів зростання світової економіки курс гривні може опинитися під тиском, однак у 2011 році ми не чекаємо навіть віддаленого повторення сценарію кінця 2008 року, коли гривня подешевшала приблизно на 60%", - відзначається в документі.

"З початком другої хвилі кризи політична складова курсу гривні відійде на другий план. Яким буде розвиток подій, передбачити складно, однак втішного для гривні мало", - сказала агентству перший заступник голови правління Укрінбанку Світлана Корчинська.

Разом з тим ряд експертів країни не вважає ситуацію на світових ринках нової хвилі фінансової кризи і заперечують її вплив на курс гривні.

"Нинішня ситуація на світовому фінансовому ринку насправді досить непроста: боргові проблеми США гальмують розвиток найпотужнішої економіки світу. Вселяє побоювання і ситуація з поширенням боргової кризи в Європі. Однак говорити про другу хвилю кризи поки рано. Можна сказати, що сталося посткризовий прояв назрілих раніше проблем. Для виходу з цієї ситуації, крім економічних методів, необхідна ще й політична воля до того, щоб проводити зважену економічну і соціальну політику і в США і країнах Європи", - сказав голова правління VAB Банку Петро Барон.

При цьому він зазначив: якщо будуть вжиті адекватні кроки зі скорочення витрат в країнах з великим державним боргом, другої хвилі кризи вдасться уникнути.

Як підкреслив банкір, курс гривні до долара більшою мірою залежить від економічної ситуації в Україні, ніж від зовнішніх факторів.

"Якщо говорити про курс долар/гривня, то тут багато чого залежить не від курсу долара на міжнародному ринку, а від внутрішніх економічних чинників: якщо темпи зростання ВВП будуть на прийнятному рівні, дефіцит бюджету - збалансованим, а експортна продукція буде користуватися високим попитом, тоді ми можемо говорити про стабільної гривні щодо долара", - сказав він.

"Я б поки не говорив про початок другої хвилі кризи, а, швидше, про ситуативно складаному негативному розвитку подій на тлі небажання більшості провідних країн світу жити по коштах. Думаю, найближчим часом основними проблемами для більшості країн Євросоюзу залишаться дефіцит бюджету зростаюча інфляція на тлі скорочення споживання і негативні настрої в суспільстві. Для США основною проблемою буде скорочення видаткових статей бюджету, скорочення соціальних виплат на тлі високого рівня безробіття і негативних споживчих настроїв", - сказав, у свою чергу, директор казначейства банку "Хрещатик" Олексій Козирєв.

Експерт вважає, що в даний час навіть намітилися передумови до зміцнення курсу гривні.

"В даний час, з огляду на динаміку основних макроекономічних показників економіки України, перш за все, зростання ВВП, стан економіки США і країн Євросоюзу, можна говорити про те, що є всі передумови до зміцнення гривні щодо долара і євро", - сказав він.

Експерти не очікують істотного збільшення банками операцій на міжбанку з такими альтернативними видами валют, як китайський юань або швейцарський франк, з метою зниження ризиків.

"Певне зростання інтересу до цих валют присутне, проте, враховуючи наявність економічних проблем у більшості розвинених країн і стрімке зміцнення швейцарського франка щодо долара, швидше за все, це будуть спекулятивні операції. Українські банки будуть фіксувати результати зовнішніх валютних коливань і вибудовувати свою політику, швидше, відповідно до потреб своїх клієнтів, ніж брати участь власним капіталом в спекуляціях на світових фінансових ринках", - говорить О.Козирєв.

"Для появи інтересу до таких валют, як китайський юань або швейцарський франк, необхідно, щоб частка цих валют у міжнародних розрахунках була досить істотною. На даний момент долар і євро займають домінуюче положення в міжнародних розрахунках, і найближчим часом ситуація навряд чи зміниться, а в такому випадку для банків невигідно займатися обігом низьколіквідних валют", - сказав П.Барон.


Ключові слова: небезпека девальвації гривні, тиск на курс гривні, Національний банк України, курс основних світових валют

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Допремьерный показ фильма "Гнездо горлицы" в Черновцах 28 10 2016 Допремьерный показ украинской драмы "Гнездо горлицы" состоится в Черновцах в пятницу, 28 октября, в кинотеатре Черновцы
- 27.10.2016 17:14
Угонщица в США вернула авто с запиской В Портленде, США, произошел странный случай угона автомобиля. Об этом на своей страничке в Facebook написала "пострадавшая" по имени Эрин Хатци
- 27.10.2016 16:30
Повышение минималки не скажется на пенсии Министр социальной политики Андрей Рева выступил на брифинге касаемо украинских пенсий и зарплат.
- 27.10.2016 16:04
Действия по расследованию дела Януковича согласованы с Гаагским судом Заместитель генерального прокурора Украины Евгений Енин сообщил, что провел встречу с представителями Международного
- 27.10.2016 15:35
Канада и ЕС готовы подписать торговое соглашение Уже на следующей неделе между Канадой и Евросоюзом может быть подписано торговое соглашение. Об этом заявил премьер-министр
- 27.10.2016 14:57
Бои в районе Горловки 27 10 2016 - есть пострадавшие Как стало известно, на тернритории пропускного пункта Майорск на Донбассе был ранен один человек. Об этом сообщил
- 27.10.2016 14:28
Найдено ДНК третьего древнего предка людей Ученые озвучили необычное открытие по результатам изучения генома человека. Так, в геноме современных жителей
- 27.10.2016 13:13
Ольга Фреймут в Черновцах - октябрь 2016 года Как стало известно, в Черновцах с проверкой прибыла Ольга Фреймут. Съемки передачи "Инспектор Фреймут" проходят в
- 27.10.2016 12:45
Магнитные бури на ноябрь 2016 Специалисты отмечают, что в ноябре 2016 года геомагнитная обстановка будет относительно спокойной. Это означае
- 27.10.2016 11:40
В Украине - временное улучшение погоды 27-28 октября Погодные условия на территории Украины перед выходными немного улучшатся, отмечают метеорологи
- 27.10.2016 11:17

Всі новини