Гривня може не витримати паніки на ринках

- 10.08.2011 17:16
Гривня може не витримати паніки на ринках

Нестабільність на глобальних ринках може чинити тиск на курс гривні, однак різкої девальвації не буде, вважають банкіри.

"Курс гривні, звичайно, стане заручником загальної ситуації на світових ринках, яка, по суті, свідчить про початок другої хвилі світової фінансової кризи. Крім того, Україна є експортоорієнтованою країною, її платіжний баланс залежить від ситуації на світових ринках. І якщо попит на метал на світовому ринку впаде, то платіжний баланс країни погіршиться. Тактика нерезидентів на фондовому ринку України, які почали виводити свої кошти, також може зробити деякий тиск на курс гривні, однак, оскільки фондовий ринок країни не настільки розвинений, як в Росії, це не зробить суттєвого впливу на курс національної валюти", - сказав заступник голови правління банку "Фінанси і Кредит" Сергій Борисов.

За його оцінкою, Національний банк України зможе утримати курс гривні від істотних коливань.

"Думаю, що Нацбанк зможе монетарними методами частково керувати цими процесами, і суттєвої девальвації курсу гривні при правильно побудованій політиці цілком можна уникнути", - сказав С.Борисов.

Як відзначається в аналітичному звіті ВТБ Капітал, тиск на курс гривні найближчим часом може зрости.

"В умовах зростаючої нестабільності на глобальних ринках і значного уповільнення темпів зростання світової економіки курс гривні може опинитися під тиском, однак у 2011 році ми не чекаємо навіть віддаленого повторення сценарію кінця 2008 року, коли гривня подешевшала приблизно на 60%", - відзначається в документі.

"З початком другої хвилі кризи політична складова курсу гривні відійде на другий план. Яким буде розвиток подій, передбачити складно, однак втішного для гривні мало", - сказала агентству перший заступник голови правління Укрінбанку Світлана Корчинська.

Разом з тим ряд експертів країни не вважає ситуацію на світових ринках нової хвилі фінансової кризи і заперечують її вплив на курс гривні.

"Нинішня ситуація на світовому фінансовому ринку насправді досить непроста: боргові проблеми США гальмують розвиток найпотужнішої економіки світу. Вселяє побоювання і ситуація з поширенням боргової кризи в Європі. Однак говорити про другу хвилю кризи поки рано. Можна сказати, що сталося посткризовий прояв назрілих раніше проблем. Для виходу з цієї ситуації, крім економічних методів, необхідна ще й політична воля до того, щоб проводити зважену економічну і соціальну політику і в США і країнах Європи", - сказав голова правління VAB Банку Петро Барон.

При цьому він зазначив: якщо будуть вжиті адекватні кроки зі скорочення витрат в країнах з великим державним боргом, другої хвилі кризи вдасться уникнути.

Як підкреслив банкір, курс гривні до долара більшою мірою залежить від економічної ситуації в Україні, ніж від зовнішніх факторів.

"Якщо говорити про курс долар/гривня, то тут багато чого залежить не від курсу долара на міжнародному ринку, а від внутрішніх економічних чинників: якщо темпи зростання ВВП будуть на прийнятному рівні, дефіцит бюджету - збалансованим, а експортна продукція буде користуватися високим попитом, тоді ми можемо говорити про стабільної гривні щодо долара", - сказав він.

"Я б поки не говорив про початок другої хвилі кризи, а, швидше, про ситуативно складаному негативному розвитку подій на тлі небажання більшості провідних країн світу жити по коштах. Думаю, найближчим часом основними проблемами для більшості країн Євросоюзу залишаться дефіцит бюджету зростаюча інфляція на тлі скорочення споживання і негативні настрої в суспільстві. Для США основною проблемою буде скорочення видаткових статей бюджету, скорочення соціальних виплат на тлі високого рівня безробіття і негативних споживчих настроїв", - сказав, у свою чергу, директор казначейства банку "Хрещатик" Олексій Козирєв.

Експерт вважає, що в даний час навіть намітилися передумови до зміцнення курсу гривні.

"В даний час, з огляду на динаміку основних макроекономічних показників економіки України, перш за все, зростання ВВП, стан економіки США і країн Євросоюзу, можна говорити про те, що є всі передумови до зміцнення гривні щодо долара і євро", - сказав він.

Експерти не очікують істотного збільшення банками операцій на міжбанку з такими альтернативними видами валют, як китайський юань або швейцарський франк, з метою зниження ризиків.

"Певне зростання інтересу до цих валют присутне, проте, враховуючи наявність економічних проблем у більшості розвинених країн і стрімке зміцнення швейцарського франка щодо долара, швидше за все, це будуть спекулятивні операції. Українські банки будуть фіксувати результати зовнішніх валютних коливань і вибудовувати свою політику, швидше, відповідно до потреб своїх клієнтів, ніж брати участь власним капіталом в спекуляціях на світових фінансових ринках", - говорить О.Козирєв.

"Для появи інтересу до таких валют, як китайський юань або швейцарський франк, необхідно, щоб частка цих валют у міжнародних розрахунках була досить істотною. На даний момент долар і євро займають домінуюче положення в міжнародних розрахунках, і найближчим часом ситуація навряд чи зміниться, а в такому випадку для банків невигідно займатися обігом низьколіквідних валют", - сказав П.Барон.


Ключові слова: небезпека девальвації гривні, тиск на курс гривні, Національний банк України, курс основних світових валют

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Маршрутки №37 и 38 не ходят в Черновцах Автобусы маршрутов №37 и №38 временно не обслуживаются, как сообщил частный перевозчик Олег Огородник.
- 19.07.2018 12:44
Искусственное мясо выйдет в массовое производство с 2021 года В 2013 году был представлен первый в мире бургер с котлетой из говядины, полученной в лаборатории
- 19.07.2018 12:12
В ОБСЕ стартует расследование из-за утечки данных в РФ В СММ ОБСЕ стартует внутреннее расследование касаемо подозрений о шпионстве и утечке данных из организации
- 19.07.2018 11:46
В Украине заработали автоматы по обмену валют В аэропорту Борисполь появились два первых аппарата по обмену валюты. Машины отмечены брендом RwS bank.
- 19.07.2018 11:26
Ryanair отменили более 600 рейсов Из-за угрозы забастовок бортпроводников в Испании, Португалии и Бельгии авиаперевозчик-лоукостер Ryanair
- 19.07.2018 11:11
Штормовое предупреждение в Украине 19 07 2018 О штормовом предупреждении в Украине в четверг, 19 июля, предупреждают синоптики
- 19.07.2018 10:46
В Великобритании идентифицировали виновников отравления Скрипалей Возможных исполнителей покушения на бывшего российского разведчика Сергея Скрипаля и его дочь Юлию
- 19.07.2018 10:36
Отель для животных в Черновцах прекратил работу В Черновцах ГКП "Приют для животных" в течение двух лет подряд предлагал услуги отеля дли животных,
- 19.07.2018 09:34
Чому варто застосовувати РРО Цього року в центрі обслуговування платників Чернівецької ОДПІ суб’єкти господарювання зареєстрували 295 реєстраторів розрахункових операцій
- 19.07.2018 09:17
К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46

Всі новини