Як фінансові проблеми Європи і США зачеплять Україну

- 09.08.2011 09:30
Як фінансові проблеми Європи і США зачеплять Україну

Фондовий ринок завжди грає на випередження. Його обвальне падіння малює досить песимістичні картини щодо розвитку світової економіки. Про те, як "паніка" на біржах вплине на українську економіку, розповів керівник аналітичного департаменту ІГ "ТАСК" Андрій Шевчишин.

Євро спіткнувся про розвинені країни

Розвиток боргової кризи в Євросоюзі, що торкнулася спочатку периферійні країни, а саме Греції, Ірландії і Португалії, переходить у нову фазу. Зростає занепокоєння борговими проблемами Іспанії та Італії, питома вага яких у ВВП Євросоюзу занадто великий, щоб його можна було згасити з допомогою вливань МВФ і ЄЦБ.

Однак ця проблема, можливо, була б не такою істотною на хвилі відновлення світової економіки або фазі стабільності. Проблема полягає в уповільненні відновлення або повної втрати позитивного імпульсу, що істотно підвищує ризики обслуговування боргу в середньостроковій перспективі.

Італія і Іспанія, виходячи на ринки зовнішніх запозичень, все більше відчувають на собі прес недовіри інвесторів, що відображається на падінні вартості облігацій і зростання вартості запозичень. В результаті ЄЦБ змушений втрутитися в ситуацію і підтримати попит на папери, що поки надає ситуативну підтримку.

Фінансисти не вірять США

Другою проблемою, набагато серйозніше, ніж боргові проблеми Європи, стало розвиток ситуації навколо порогового значення державного боргу США та прийняття рішення щодо його збільшення. І якщо дефолт США мав дуже низку ймовірність, то питання відновлення економіки країни викликає великі побоювання.

Ще до голосування по законопроекту збільшення держборгу США ринки були налаштовані скептично. Незалежно від результатів голосування, довіра до США вже зіпсоване, постраждав рейтинг самого Барака Обами. Побоювання будуються на декількох передумови:

* Інвестори побоюються низькою оперативності і злагодженості дій влади для ухвалення необхідних рішень для врегулювання нових викликів.
* Відсутність консенсусу, і відсутність плану і розуміння подальших дій влади інвестиційної громадськістю.
* Позитивне голосування за проектом зняло питання обслуговування держборгу і фінансування державних програм, однак не вирішило проблему відновлення економіки країни.

Економіка після завершення програми кількісного стимулювання економіки залишається слабкою, не усунуті основні дисбаланси. Слабкий ринок праці тисне на споживчі можливості. Мультиплікативний ефект кредитування не працює як повинен, банки пасивні, а домогосподарства обмежені в можливостях.

Долар виграє сутичку з євро

Враховуючи ці передумови, збільшуються ризики входу світової економіки в нову рецесію. Виходом з неї може стати побудова нової фінансової моделі та економічної системи. У такому випадку долар буде втрачати свої позиції як резервна валюта. Однак поки відсутня якісна заміна долара, говорити про нову систему не доводиться.

Виходячи з цього валютна пара євро-долар" знаходиться у фазі високої волатильності (в межах 1,40-1,45), де йде битва за оцінками першого переможеного: Європи або США. Поки США перемагає завдяки інформаційного ресурсу. Більш того, побоювання перед рецесією призводять до догляду коштів у тиху гавань валют, золота і казначейських зобов'язань США, що надає додаткову підтримку долару.

Криза потягне за собою Україну

На експортні сектора економіки - гірничо-металургійний сектор, хімія і аграрний сектор, - буде тиснути зменшення попиту. Більш того, негативні тенденції підвищують ризики протекціонізму, який може лише посилити ситуацію. У такому випадку підприємства можуть знизити виробничу активність, що чинитиме тиск на їх фінансові потоки і, як наслідок, надходження в бюджет і валютні надходження в країну.

Наслідком такого спаду стане, в першу чергу, підвищений тиск на гривню. А уповільнення економічного розвитку зробить негативний вплив на якість обслуговування зобов'язань уряду, як внутрішніх, так і зовнішніх. Поки що НБУ має досить міцну подушку золотовалютних резервів у розмірі $37,8 млрд. Однак у випадку наростання проблем - ситуація буде змінюватися не в кращу сторону.

Крім цього, песимістичні настрої на міжнародних ринках обмежать можливість залучення капіталу. Корпоративного сектору і державі буде складніше залучати гроші, що створить ще одну перешкоду для утримання економічної стабільності.

Таким чином, перспективи зростання України в разі настання рецесії в провідних економічних регіонах світу - вельми обмежені. І в даному випадку необхідна активізація внутрішнього ринку, що стане головним фактором чинником.


Ключові слова: вплив Європи на економіку України, економічна криза Європи та США

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Черновицкий водоканал имеет 55 собственных должников Коммунальное предприятие Черновцыводоканал обязано выплачитьва после реструктуризации долга предприятию Черновцыоблэнерго
- 18.12.2017 16:38
Могут ли быть кольца вокруг Земли В 1982 году астроном Эдвард Гинан открыл астероидное кольцо Нептуна. По его мнению, в древние времена вокруг Земли
- 18.12.2017 16:27
Французская компания купила на аукционе скелет мамонта Скелет мамонта из Сибири был продан на французском аукционе в городе Лион за 548 тысяч евро.
- 18.12.2017 15:18
Серійного крадія кабелів спіймали на Глибоччині Зловмисник неодноразово притягався до кримінальної відповідальності за скоєння крадіжок на Глибоччині. Цього разу він «тероризував» місцеве публічне а
- 18.12.2017 14:30
Поліція розшукує вбивцю в Чернівцях Слідчі одразу внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Згідно частини 1 статті 115 Кримінального кодексу України, д
- 18.12.2017 14:23
Ураган Урдуйя на Филиппинах погубил 27 человек На Филиппинах бушает шторм Урдуйя, который привел в селям и наводнениям. В результате разгула стихии 24 человека пропали без ве
- 18.12.2017 13:30
Убийство в Черновцах на Героев Майдана 18 12 2017 В Черновцах в воскресенье, 18 декабря, произошло убийство. Как стало известно, был убит мужчина, что подтвердили в полиции Черновцов.
- 18.12.2017 12:44
По факту захвата Октябрьского дворца открыли три прозводства В Киеве 17 декабпря проходили ранее запланированные массовые мероприятия, вылившиеся в конфликт под стенами Октябрьского дворца.
- 18.12.2017 10:31
Борги по бюджету слід закрити до кінця року - податкова Відома народна прикмета радить розрахуватись із боргами в році, що минає. Це принесе прибуток та фінансовий успіх у прийдешньому році і зменшить удвічі
- 18.12.2017 09:37
В Украине - штормовое предупреждение 18 декабря В понедельник, 18 декабря, в 12-ти областях Украины синоптики прогнозируют штормовое предупреждение.
- 18.12.2017 09:14

Всі новини