Повстанці склали план устрою Лівії після Каддафі
- 08.08.2011 15:22
Національна перехідна рада Лівії з допомогою уряду Великобританії та інших західних країн підготувала план післявоєнного устрою країни. Про це в понеділок, 8 серпня, пише газета The Times.
В 70-сторінковому документі, копія якого опинилася у розпорядженні The Times, описуються перші кілька місяців життя Лівії після можливого повалення режиму Муаммара Каддафі. Автори плану сумніваються в можливості успішного наступу на Тріполі, а також у тому, що полковник загине, наприклад, у результаті нальоту авіації НАТО. Вони вважають, що Каддафі, швидше за все, буде скинутий в результаті народного повстання на підконтрольній території або залишить країну. Також вони сподіваються на те, що після падіння режиму полковника на їх сторону перейде більшість його співробітників служб безпеки. У плані стверджується, що 800 з них вже таємно завербовані Бенгазі і готові згодом скласти кістяк нових лівійських спецслужб.
Після повалення Каддафі повстанці розраховують на фінансову підтримку Об'єднаних Арабських Еміратів створити 10-тисячний воєнізований підрозділ, який має встановити остаточний контроль опозиціонерів над Тріполі і заарештувати високопоставлених чиновників, які залишаться вірними полковнику.
Перехідний уряд не планує розміщувати в західній частині Лівії війська зі сходу - порядок там будуть підтримувати повстанці, які з самого початку билися на заході, щоб у жителів Триполітанії не виникло відчуття, що їх територію окупують ззовні.
Крім того, Національна перехідна рада хоче організувати в західну частину країни постачання палива загальною вартістю приблизно 550 мільйонів доларів, поєднуючи це з гуманітарною місією за підтримки ООН, в якій повинні будуть взяти активну участь ОАЕ, Катар і Туреччина.
Один з авторів плану, доктор Ареф Алі Найєд (Aref Ali Nayed) пояснив The Times, що до журналістів потрапив лише чорновий варіант плану. "Зараз ми працюємо над набагато більш широкої картиною", - заявив він.
Національна перехідна рада Лівії була створена 27 лютого 2011 року в Бенгазі. Зараз вона контролює східну частину країни, що перебуває в руках супротивників режиму Муаммара Каддафі, і фактично є тимчасовим урядом. На даний момент його легітимність визнала 31 країна, у тому числі США та інші країни НАТО. Керує радою Мустафа Абдель Джаліл, у минулому - голова Головного народного комітету юстиції Лівії.
Коментарі (0)
Другие новости:
Не варто доводити себе до повного виснаження під час війни
Чому українці часто забороняють собі відпочинок
- 22.05.2026 23:56
Як повернути частину коштів за навчання: як працює податкова знижка?
Що таке податкова знижка за навчання
- 18.05.2026 18:47
- 18.05.2026 16:29
Обстріл Києва 14 травня 2026 року: одна з наймасштабніших атак на столицю
За попередніми даними, основною ціллю атаки були:
- 15.05.2026 11:53
Нова мобілізація в Росії спричинить глибоку економічну кризу
Ймовірне проведення нової масштабної хвилі мобілізації в Російській Федерації може
- 12.05.2026 15:05
Что такое конвергенция у невропатолога? И что значит замедленная Конвергенция?
Конвергенция у невропатолога на приеме
- 09.05.2026 12:42
- 09.05.2026 12:35
Підсумки тижня 4-10 травня: головні новини України та світу
Цей тиждень став одним із найбільш насичених за кількістю важливих політичних
- 09.05.2026 12:31
У Чорнобильській зоні пожежі: яка загроза радіації для Києва та України? розбираємо докладно!
Чому пожежа поширюється так швидко?
- 09.05.2026 11:37
.jpg)
«Зелена карта» для авто: обов’язкове страхування для поїздок за кордон