Субсидії українцям будуть надавати автоматично

- 05.08.2011 10:32
Субсидії українцям будуть надавати автоматично

Прем'єр-міністр України доручив міністру соціальної політики, першому віце-прем’єру Сергію Тігіпку розробити автоматизовану систему за призначенням субсидій громадянам України. Розпорядження було дано Тігіпко на засіданні Кабінету міністрів.

На думку Азарова, українці часто "соромляться" оформляти субсидії. "Тому зайвий раз постало питання до Міністерства соцполітики: чому впроваджена нами система надання житлових субсидій не працює автоматично, як ми сподівалися? Я вимагаю постійно проводити обстеження домогосподарств і уточнювати перелік одержувачів субсидій, ініціювати допомогу людям, які самі соромляться звертатися за нею", - відзначив прем'єр-міністр.

Очевидно, що обстеженням домогосподарств проблеми не вирішити та автоматизації не досягти. Крім того, крім субсидій на оплату комунальних послуг в Україні існує ще безліч пільг - як підрахував народний депутат Валерій Коновалюк, їх більше 2000 видів!

На сьогоднішній день в країні живе 13 млн осіб, які мають на них право. Щорічно на відшкодування пільг і субсидій з бюджету йде від 30 до 35 млрд гривень. У поточному році ці витрати зросли ще більше: в 2011-м пільги і субсидії "з'їдять" 43 млн бюджетних гривень!

При цьому левова частка цих коштів осідає в кишенях чиновників або ж йде на "погашення" пільг особам, які користуються ними, не маючи статусу пільговика. Для того, щоб заощадити бюджетні кошти і зробити надання преференцій адресним, пільги необхідно систематизувати і класифікувати - ця робота вже зроблено. Черговим кроком має стати запровадження електронної ID-карты. прототип електронної карти вже існує. Він розроблений групою українських фахівців (компанії "Автор", консорціуму "ЄДАПС", Пенсійного фонду, НБУ, наукових інститутів і так далі). Більше того, документ створений із застосуванням виключно національних розробок.

"В результаті реалізації програми питома вага державних коштів, що виділяються на соціальний захист незаможним верствам населення, має збільшитися з 23% до 50%. Впровадження прозорої системи розподілу соціальних пільг забезпечить економію бюджету України від 5 млрд дгрн до 10 млрд грн щорічно, а соціальна допомога стане адресної", - упевнений народний депутат Валерій Коновалюк. Він є співавтором законопроекту №8507 "ПРО документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України", який передбачає забезпечення українців біометричними закордонними паспортами, електронними ID-картами, а також впровадження ряду інших документів.

У функціональному арсеналі електронної карти будуть можливості обліку, визначення та розрахунку пільг, передбачених її власнику; всі необхідні для пенсійного забезпечення функції; платіжний додаток; інструмент для обліку медичних послуг і так далі. В цілому ж, за словами представників групи розробників проекту електронної карти, в концепції будуть використовуватися всі вітчизняні технічні рішення в цій області, якими володіє Пенсійний фонд, Міністерство соцполітики і так далі.

В даний час тривають цілком успішні експерименти в різних областях України щодо впровадження пілотних проектів електронного обліку пільг. 


Ключові слова: субсидії, надання субсидій, субсидії будуть видаватися автоматично, соціальна політика України

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Маршрутки №37 и 38 не ходят в Черновцах Автобусы маршрутов №37 и №38 временно не обслуживаются, как сообщил частный перевозчик Олег Огородник.
- 19.07.2018 12:44
Искусственное мясо выйдет в массовое производство с 2021 года В 2013 году был представлен первый в мире бургер с котлетой из говядины, полученной в лаборатории
- 19.07.2018 12:12
В ОБСЕ стартует расследование из-за утечки данных в РФ В СММ ОБСЕ стартует внутреннее расследование касаемо подозрений о шпионстве и утечке данных из организации
- 19.07.2018 11:46
В Украине заработали автоматы по обмену валют В аэропорту Борисполь появились два первых аппарата по обмену валюты. Машины отмечены брендом RwS bank.
- 19.07.2018 11:26
Ryanair отменили более 600 рейсов Из-за угрозы забастовок бортпроводников в Испании, Португалии и Бельгии авиаперевозчик-лоукостер Ryanair
- 19.07.2018 11:11
Штормовое предупреждение в Украине 19 07 2018 О штормовом предупреждении в Украине в четверг, 19 июля, предупреждают синоптики
- 19.07.2018 10:46
В Великобритании идентифицировали виновников отравления Скрипалей Возможных исполнителей покушения на бывшего российского разведчика Сергея Скрипаля и его дочь Юлию
- 19.07.2018 10:36
Отель для животных в Черновцах прекратил работу В Черновцах ГКП "Приют для животных" в течение двух лет подряд предлагал услуги отеля дли животных,
- 19.07.2018 09:34
Чому варто застосовувати РРО Цього року в центрі обслуговування платників Чернівецької ОДПІ суб’єкти господарювання зареєстрували 295 реєстраторів розрахункових операцій
- 19.07.2018 09:17
К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46

Всі новини