Субсидії українцям будуть надавати автоматично

- 05.08.2011 10:32
Субсидії українцям будуть надавати автоматично

Прем'єр-міністр України доручив міністру соціальної політики, першому віце-прем’єру Сергію Тігіпку розробити автоматизовану систему за призначенням субсидій громадянам України. Розпорядження було дано Тігіпко на засіданні Кабінету міністрів.

На думку Азарова, українці часто "соромляться" оформляти субсидії. "Тому зайвий раз постало питання до Міністерства соцполітики: чому впроваджена нами система надання житлових субсидій не працює автоматично, як ми сподівалися? Я вимагаю постійно проводити обстеження домогосподарств і уточнювати перелік одержувачів субсидій, ініціювати допомогу людям, які самі соромляться звертатися за нею", - відзначив прем'єр-міністр.

Очевидно, що обстеженням домогосподарств проблеми не вирішити та автоматизації не досягти. Крім того, крім субсидій на оплату комунальних послуг в Україні існує ще безліч пільг - як підрахував народний депутат Валерій Коновалюк, їх більше 2000 видів!

На сьогоднішній день в країні живе 13 млн осіб, які мають на них право. Щорічно на відшкодування пільг і субсидій з бюджету йде від 30 до 35 млрд гривень. У поточному році ці витрати зросли ще більше: в 2011-м пільги і субсидії "з'їдять" 43 млн бюджетних гривень!

При цьому левова частка цих коштів осідає в кишенях чиновників або ж йде на "погашення" пільг особам, які користуються ними, не маючи статусу пільговика. Для того, щоб заощадити бюджетні кошти і зробити надання преференцій адресним, пільги необхідно систематизувати і класифікувати - ця робота вже зроблено. Черговим кроком має стати запровадження електронної ID-карты. прототип електронної карти вже існує. Він розроблений групою українських фахівців (компанії "Автор", консорціуму "ЄДАПС", Пенсійного фонду, НБУ, наукових інститутів і так далі). Більше того, документ створений із застосуванням виключно національних розробок.

"В результаті реалізації програми питома вага державних коштів, що виділяються на соціальний захист незаможним верствам населення, має збільшитися з 23% до 50%. Впровадження прозорої системи розподілу соціальних пільг забезпечить економію бюджету України від 5 млрд дгрн до 10 млрд грн щорічно, а соціальна допомога стане адресної", - упевнений народний депутат Валерій Коновалюк. Він є співавтором законопроекту №8507 "ПРО документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України", який передбачає забезпечення українців біометричними закордонними паспортами, електронними ID-картами, а також впровадження ряду інших документів.

У функціональному арсеналі електронної карти будуть можливості обліку, визначення та розрахунку пільг, передбачених її власнику; всі необхідні для пенсійного забезпечення функції; платіжний додаток; інструмент для обліку медичних послуг і так далі. В цілому ж, за словами представників групи розробників проекту електронної карти, в концепції будуть використовуватися всі вітчизняні технічні рішення в цій області, якими володіє Пенсійний фонд, Міністерство соцполітики і так далі.

В даний час тривають цілком успішні експерименти в різних областях України щодо впровадження пілотних проектів електронного обліку пільг. 


Ключові слова: субсидії, надання субсидій, субсидії будуть видаватися автоматично, соціальна політика України

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Американский мальчик после комы заговорил на другом языке Подросток из США по имени Рубен Нсемох оказался в странной ситуации - после того, как он очнулся от комы
- 26.10.2016 16:04
Минимальная зарплата-2017 составит 3200 грн В 2017 году планируется повышение минимальной зарплата практически в два раза, в чем сообщили в ходе
- 26.10.2016 15:36
Предугадать инсульт можно по глазам Зрение может помочь предсказать приближающийся инсульт, как утверждают ученые. Недавно
- 26.10.2016 15:23
Утвержден новый образец бланка украинского паспорта Проект постановления "О внесении изменений в постановление Кабинета министров Украины от 25 марта 2015 года №302"
- 26.10.2016 14:28
ДТП на трассе Стрый-Черновцы 25 10 2016 На автомобильной дороге сообщением Стрый-Черновцы произошло ДТП, в результате которого пострадала жительница Ивано-Франковской области
- 26.10.2016 14:08
Россия вмешивается во внутренние дела Украины - СБУ Советник председателя Службы безопасности Украины Ярослав Антоняк заявил, что Следственный комитет РФ демонстрирует свое вмешательств
- 26.10.2016 12:43
Сбой системы помешал Гройсману подать е-декларацию Премьер-министр Украины Владимир Гройсман заявил, что еще вчера пытался подать электронную декларацию о доходах
- 26.10.2016 12:23
Где находятся пригодные для жизни планеты Ученые из Университета Берна рассказали об экзопланетах, которые могут выступать как аналоги Земли. По сути, все земные "двойники"
- 26.10.2016 10:55
Назначен дополнительный поезд Киев-Ворохта Укрзализныця на время осенних каникул запускает дополнительные рейсы поезда Киев - Ивано-Франковск - Ворохта. Речь идет о дополнительном поезде
- 26.10.2016 10:45
В России рассмотрят апелляцию по делу Карпюка и Клыха В Верховном суде России 26 октября состоится рассмотрение апелляции на приговор украинским гражданам Николаю Карпюку и Станиславу Клыху.
- 26.10.2016 10:01

Всі новини