Вперше в Україні був розглянутий позов по інтернету

- 03.08.2011 10:39
Вперше в Україні був розглянутий позов по інтернету

За повідомленням Асоціації "Український Третейський Союз" вперше в історії українського правосуддя відбулося судове засідання, діловодство за яким здійснювалося засобами електронного зв'язку, а розгляд справи - через Інтернет за допомогою програми для відеоконференцій.

Постійно діючий третейський суд при Асоціації "Українська третейська союз" розглянув позов фірми "Интерон" (р. Київ) до київського підприємству "Укрпривинвест". Позов був поданий по електронній пошті і підписаний електронним цифровим підписом у відповідності з чинним законодавством України. Діловодство по справі велося в електронному вигляді: ухвала про порушення провадження, про призначення засідання прямували сторонам по електронній пошті з цифровим підписом суддів. Так само в електронному вигляді з цифровим підписом суд отримав заперечення відповідача, та завірені цифровими підписами копії документів, які були доказами у справі.

Саме судове засідання проходило в режимі відеоконференції, тобто кожен з адвокатів перебував у своєму офісі (фізично в різних містах України) і брав участь в конференції з допомогою зв'язку через Інтернет. Для організації засідання використовувалося программне забезпечення, що дозволяє всім учасникам бачити один одного, спілкуватися і разом працювати з документами.

Як проходило розгляд справи можна побачити на відео http://www.youtube.com/watch?v=3_PIV4dg5Eg

При видеоконфренции всі учасники процесу мали можливість розглядати документи, задавати питання, заявляти клопотання і виступати в судових спорах, при цьому здійснювалася відеозапис третейського розгляду.

Після дослідження обставин справи та з’ясування позицій сторін представники сторін були відключені від відеоконференції і судді працювали над рішенням у справі в закритому режимі. Після того, як судді дійшли згоди щодо рішення по справі, представники сторін знову отримали доступ до відеоконференції і судом було оголошено рішення по справі. Відеозапис оголошення рішення суду можна переглянути на https://freetrial.webex.com/freetrial/playback.php?FileName=http://sud-ua.com/video/2009-11-30-oglasheniye-resheniya.wrf.

Рішення Третейського Суду видано сторонам також і в паперовому вигляді за підписами суддів та печаткою. Рішення вступило в закконную силу і є обов'язковим до виконання у відповідності з законодавством України.

Таким чином вперше в історії українського правосуддя відбулося судове засідання, яке завдяки використанню інформаційних технологій відповідало всім сучасним вимогам по зручності, швидкості, прозорості та неупередженості судового розгляду.


Весь процес від подачі позову до винесення остаточного рішення у справі займав 11 днів, не вимагав від сторін ніяких витрат і турбот крім офіційних, рішення винесено виключно за юридичною міркувань. Все це в сукупності свідчить про те, що технологія розгляду спорів, впроваджена українським Третейським Союзом, практично не має зараз аналогів в Україні, і по співвідношенню ціна-якість-швидкість є найбільш привабливим способом вирішення господарських і цивільних спорів. 


Ключові слова: суд через Інтернет, перший в Україні інтернет-суд, позов через інтернет

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

40% черновчан выбрали семейного врача В Черновцах жители подписали с врачами 102 250 деклараций. Такие цифры называются по состоянию на 10 июля 2018 года.
- 13.07.2018 17:30
Великобритания и США подпишут торговое соглашение после Брексита После завершения процедуры Брексита Великобритания и США заключат торговый союз
- 13.07.2018 17:19
К Земле приближается необычная зеленая комета 2 июля астрономы отметили приближающуюся к нашей планете комету C/2017 S3 PANSTARRS
- 13.07.2018 16:07
Поезд Черновцы-Сучава запустят в 2019 году В пресс-службе Министерства инфраструктуры Украины озвучили сроки реализации проекта железнодорожного сообщения
- 13.07.2018 12:51
Принят закон об уменьшении стоимости растаможки авто В первом чтении Верховной Радой Украины был принят законопроект "О внесении изменений в налоговый кодекс Украины
- 13.07.2018 12:17
Рейтинг самых дорогих городов мира 2018 Банк UBS AG провел исследование и определил рейтинг самых дорогих для проживания городов в мире
- 13.07.2018 12:12
Тройное ДТП в Черновцах в районе Дрожзавода 13 07 2018 В Черновцах в пятницу, 13 июля, в районе Дрожзавода произошла авария
- 13.07.2018 11:00
Владельцы авто на еврономерах требуют принять закон о растаможке Перед отпуском у депутатов Верховной Рады Украины 13 июля - последний рабочий день
- 13.07.2018 10:49
Озоновая дыра над Антарктидой затянулась По заявлению Европейского космического агентства, озоновая дыра в атмосфере Земли над Антарктидой затянулась.
- 13.07.2018 09:53
Фестиваль культур Global Village в Черновцах 27 07 2018 В Черновцах на улице Кобылянской 27 июля состоится международный фестиваль культур Global Village.
- 13.07.2018 09:46

Всі новини