Мова sEnglish - засіб спілкування людей, роботів і комп'ютерів

- 01.08.2011 09:38
Мова sEnglish - засіб спілкування людей, роботів і комп'ютерів

Подібно до того, як людей, що говорять на різних мовах, розділяє мовний бар'єр, цей бар'єр, ще більшою мірою, розділяє людей і комп'ютери.

Неможливість спілкування  простою природною мовою вже зараз починає негативно позначатися на ефективності роботи деяких комп'ютерних систем, систем управління промисловим обладнанням та інших автоматизованих систем. І кращим способом подолання цього бар'єру, на думку дослідників з Саутгемптона, очолюваних професором Сендором Вересом, є розробка спеціалізованої мови sEnglish, чітко структурованої, але максимально наближеної до природної мови.

Використовуючи процедурну мову, звану sEnglish (system English), комп'ютери зможуть більш ясно і чітко висловити свої думки", представити людям результати своєї роботи. Відповідно, і люди будуть в змозі більш просто сформулювати правила, цілі, постановку задачі та додаткові умови, що практично неможливо або надзвичайно складно і довго реалізовувалося за допомогою однієї зі стандартних мов програмування.

В даний час мова System English реалізованай у вигляді програми MATLAB, у базу даних якої внесено основні моменти стандартної англійської мови (Standard English). Крім цього, в базі міститься набір ключових слів, за допомогою яких комп'ютер може сприйняти або висловити певний ряд фактів і думок, ідей. 

Звичайно, така мова далека від мови Шекспіра. Хоча в її основі лежить граматика, що допускає деякі вільності, нинішня реалізація мови sEnglish потребує чіткого дотримання набору основних правил і обмежень.

Виходячи з вищесказаного випливає, що для спілкування з комп'ютерами і роботами буде потрібно спеціальне навчання персоналу. Але це буде актуальним, певно, не дуже тривалий час. Адже, як кажуть, досконалості немає межі, і лінгвістичні можливості комп'ютерної техніки, використовуючи sEnglish як базу, можуть розвинутися до повного розуміння звичайного розмовної мови з усіма його незвичайними оборотами і конструкціями.

Розробники мови sEnglish в даний час працюють над остаточним варіантом реалізації першої версії програмного забезпечення, яке, за їх словами, стане доступним широкій громадськості протягом кількох наступних тижнів. 


Ключові слова: мова system English, sEnglish, мова спілкування людини та комп'ютера, програма MATLAB

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

На Буковині виявлено три ділянки з нарковмісними рослинами Поліція Чернівецької області продовжує проводити оперативні заходи, щодо виявлення та знищення незаконних посівів.
- 17.07.2018 17:17
Музыка способна опьянить человека Музыка в действительности обладает пьянящими свойствами, что недавно удалось доказать ученым.
- 17.07.2018 16:52
ДТП в Черновцах на Героев Майдана 17 07 2018 На улице Героев Майдана в Черновцах во вторник, 17 июля, произошла авария.
- 17.07.2018 15:41
В США продают заброшенный город В горах Калифорнии имеется покинутый городок, который выставлен на продажу.
- 17.07.2018 15:04
В Черновцах достаточно хлора для очистки воды Информацию о нехватке хлора для очищения водопроводной воды опровергли в коммунальном предприятии
- 17.07.2018 14:23
На Буковине умер обгоревший мужчина В результате работы со сварочным аппаратом 29-летний буковинец Андрей Продан получил
- 17.07.2018 13:09
Сегодня стартуют трехсторонние переговоры по транзиту газа Трехсторонние консультации по условиям транзита российского газа по украинскому газопроводу состоятся сегодня
- 17.07.2018 12:31
В Черновцах снова курсирует маршрутка 9А На автобусный маршрут 9А в Черновцах во вторник, 17 июля, вышел новый перевозчик.
- 17.07.2018 11:58
На Вижниччині відбулось ДТП з чотирма постраждалими Правоохоронці встановлюють всі обставини дорожньо-транспортної пригоди.
- 17.07.2018 11:44
Ученые разработали бактериальные солнечные батареи С помощью фотосинтеза солнечный свет может превращаться в энергию с помощью многих бактерий
- 17.07.2018 11:38

Всі новини