В лабораторії змоделювали кінець часу

- 29.07.2011 15:36
В лабораторії змоделювали кінець часу

Фізики змоделювали в лабораторії кінець часу. Робота дослідників поки не прийнята до публікації в рецензований журнал, але її препринт можна знайти на сайті ArXiv.org.

Для своїх експериментів автори використовували метаматеріали - особливий тип матеріалів, властивості яких залежать передусім від їх структури, а не від хімічного складу. Проходження світла через деякі з таких матеріалів описується тими ж рівняннями, які описують простір і час.

Вчені працювали з метаматериалом, що складається з двох типів компонентів - решітка з пластику полиметилакрилата була нанесена поверх золотий плівки. Крізь цей матеріал пропускалися плазмони - об'єкти, які тільки для зручності розрахунків наділяють властивості частинок. Вони являють собою коливання електронного газу, і їх проходження крізь золоту частина метаматеріалу описується згідно з тими ж законами, які працюють у Всесвіті, де присутні два просторових і одне тимчасове вимірювання. Для опису руху плазмонів крізь пластик підходять закони, які працюють у Всесвіті з одним просторовим і двома тимчасовими вимірами.

Коли вчені помістили пластикову сітку поверх золотої плівки, в змодульованіому ними Всесвіту тимчасове вимірювання виявилося перпендикулярно просторовому, і проходження плазмонів крізь всю конструкцію виявилося еквівалентно кінцю часу.

Раніше інший колектив дослідників також за допомогою метаматеріалів створив в лабораторії модель мікрохвильової чорної діри - тобто об'єкта, який поглинає всі потрапили на нього хвилі відповідного діапазону частот.


Ключові слова: змоделювали кінець часу, модель чорної діри, кінець часу

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Зарплаты в Украине - самые низкие в Европе Среди всех стран Европы уровень средней зарплаты в Украине - самый низкий. несмотря на то, что согласно статистическим данным, средний уровень зарплаты в Украине в июне 2017 года увеличился на 19%
- 11.12.2017 11:29
Новая методика позволяет взломать любой Windows Специалисты заявляют - существует новая методика, с помощью которой можно взломать абсолютно любую версию операционной системы Windows, при этом, мошенническое ПО останется незамеченным для антивирусных программ.
- 11.12.2017 11:15
Провокаторы подорвали польский автобус под Львовом Под Львовом неизвестные лица бросили под польский автобус взрывчатку. Информацию об инциденте,
- 11.12.2017 10:43
В Германии продали деревню вместе с населением Небольшой населенный пункт в Германии продали на аукционе за 140 тысяч евро. Речь идет о небольшой деревушке под названием Альвине
- 11.12.2017 10:26
Гиалуроновая кислота поможет при лечении артрита Человеческий организм со временем стареет, мышцы становятся не такими сильными и прочными, ткани теряют эластичность.
- 11.12.2017 10:09
Сегодня Саакашвили выберут меру пресечения Бывшего президента Грузии и экс-губернатора Одесской области Михаила Саакашвили во вторник утром, 5 декабря
- 11.12.2017 09:37
На Гравитоне обустроят новую футбольную площадку В Черновцах в микрорайоне Гравитон появится современная футбольная площадка с искусственным покрытием.
- 11.12.2017 09:19
Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40
В Черновцы везут новогоднюю елку По словам начальника Треста зеленого хозяйства в Черновцах Александр Брязкало, главная елка города уже на пути в Черновцы.
- 08.12.2017 15:56
Украина закрепилась на 8-м месте рейтинга УЕФА В таблице коэффициентов УЕФА Украина смогла улучшить свои позиции благодаря удачным выступлениям в еврокубковых турнирах этого сезона.
- 08.12.2017 14:59

Всі новини