В українських в'язницях з сьогоднішнього дня буде просторіше
- 28.07.2011 12:54
В Україні сьогодні набуває чинності закон № 3680-VI від 8 липня 2011 р. "Про амністію в 2011 році".
Згідно із законом, підписаним Президентом України 25 липня, під амністію в 2011 р. потраплять громадяни, засуджені за нетяжкі і вчинені з необережності злочину; ув'язнені, які на момент скоєння злочину не досягли повноліття; вагітні жінки; батьки неповнолітніх або дітей-інвалідів будь-якого віку; інваліди I, II і III груп; хворі активною формою туберкульозу, Снідом, онкологічними захворюваннями.
Під амністію потраплять також чоловіки у віці від 60 років і жінки від 55 років; інваліди та учасники бойових дій, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та постраждалі внаслідок аварії; засуджені, чиї батьки досягли 70-літнього віку або отримали інвалідність I групи, при відсутності у них інших працездатних дітей.
Разом з цим, у законі визначено коло осіб, які не можуть бути амністованими. Серед них - громадяни з двома і більше судимостями за скоєння тяжких або особливо тяжких злочинів, ті, які відбули менше ніж половину призначеного судом строку; особи, чиї злочинні дії спричинили загибель двох і більше осіб, засуджених до довічного ув'язнення; злісні порушники тюремного режиму; засуджені, які знову вчинили умисний злочин до відбування покарання, включаючи звільнених умовно-достроково.
Не підлягають амністії водії, винні у скоєнні ДТП зі смертельним результатом в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, а також ті, які залишили місце події.
Рішення про амністію будуть приймати суди перших інстанцій. Зазначимо, що в останній раз амністія в Україні застосовувалася в грудні 2008 р.
За даними Державної пенітенціарної служби, під амністію згідно з ухваленим законом потраплять 12,9 тис. засуджених. З них понад трьох тисяч будуть звільнені з місць позбавлення волі, близько 500 осіб можуть сподіватися на скорочення терміну ув'язнення, решта - засуджені умовно. Всього, за даними ДПС, в місцях позбавлення волі знаходиться близько 157 тис. ув'язнених.
Коментарі (0)
Другие новости:
Зеленський вперше розповів про контакти з Абрамовичем: які сигнали передавали Кремлю
Якою була мета зустрічі
- 07.06.2026 10:24
Лідери Британії, Франції і Німеччини придумали умови миру для Росії після саміту з Зеленським
Лідери Європи висунули Росії умови мирного врегулювання після переговорів із Зеленським
- 05.06.2026 16:45
- 05.06.2026 06:52
Криза це шанс: 5 способів перетворити стрес і невдачі на поштовх до розвитку
Чому кризи не завжди руйнують
- 02.06.2026 09:14
- 27.05.2026 07:13
Не варто доводити себе до повного виснаження під час війни
Чому українці часто забороняють собі відпочинок
- 22.05.2026 23:56
.jpg)
«Зелена карта» для авто: обов’язкове страхування для поїздок за кордон