В Україні поза законом виявилися коньяк, віскі і вино

- 26.07.2011 15:16
В Україні поза законом виявилися коньяк, віскі і вино

Завдяки новим нормам Податкового кодексу в Україні на законних підставах не можна продати жодної пляшки витриманого коньяку, віскі, і вина, випущених до 2011 року.

Половина елітного імпортного алкоголю в країні опинилася в нелегальному становищі. З початку місяця податківці почали застосовувати норму Податкового кодексу, згідно з якою дата випуску продукції повинна збігатися з датою випуску акцизних марок.
Виходить, сьогодні на законних підставах не можна продати жодної пляшки витриманого коньяку, з полиць повинен бути вилучений весь віскі, потрібно забути про будь-які вина, випущені до 2011 року. Мінімальний термін витримки віскі та коньяку - три роки, столового вина - рік, марочного - два", - пише Комерсант-Україна.

"У витримці не потребують тільки горілка і українські вина нижнього цінового сегмента",- неофіційно сказав один з імпортерів.

За оцінками імпортерів, річний обсяг ввезення елітного алкоголю оцінюється в 1 млрд грн. Лише половина цієї продукції випущена в поточному році.

Норма, що вимагає збіги дат розливу та випуску марки, міститься в ст. 226 п. 9 Податкового кодексу, який набрав чинності з початку цього року. Її невиконання карається конфіскацією і штрафом у розмірі 100% вартості продукції.

Постачальники не очікували, що податківці будуть трактувати норму і по відношенню до дорогого імпортного алкоголю.

"Норма приймалася для того, щоб вітчизняні виробники не клеїли на продукцію цього року більш дешеві торішні марки, випущені ще до підвищення акцизу",- говорить менеджер з імпорту компанії "Вінфорт" Павло Глазов.

Тим часом податківці не вважають за потрібне зменшувати перевірки.

"Закон є Закон, і його потрібно виконувати. Якщо імпортери знали, що ввозитимуть алкоголь 2005 року, то вони ще тоді повинні були потурбуватися про те, щоб купити марки. А зараз невідповідна марка може зацікавити силові відомства",- розповіли в ДПС.

Яким чином податкова та імпортери будуть виходити із ситуації, поки неясно.

"Імпортери компенсують нам виписані штрафи, але продукція опечатана",- говорить співвласник мережі "Фуршет" Ігор Баленко.

У ДПС відзначають, що якщо імпортерам щось не подобається, то вони можуть оскаржити дії фіскального органу в суді. Однак, самі імпортери на суди не розраховують.

Як розповів президент торгово-промислового союзу Андрій Близнюк, його організація буде пропонувати парламенту внести в Податковий кодекс поправку, згідно з якою дата випуску марки повинна збігатися з датою виробництва, а з датою ввезення. Можливо, ця ініціатива буде розглянута у вересні спільно з іншими готуються зараз поправками до кодексу.

Як повідомлялося, виробництво горілки, лікерів і наливок, а також пива в Україні в 2011 році істотно скоротилося в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, повідомили в Держстаті.

За даними відомства, в цей період виробництво горілки, інших міцних спиртних напоїв скоротилося 25,6%, з 11,7 млн дал до 8,7 млн дал; лікерів, солодких наливок, спиртових настоянок, інших спиртних напоїв - на 9%, з 3,3 млн дал до 3 млн дал; пива солодового, включаючи безалкогольного пива і пива з вмістом алкоголю менше 0,5%, - з 81,7 до 81,2 млн дал.

В той же час, виробництво коньяків показали позитивну динаміку зростанням на 37,5% - з 0,8 млн. дал до 1,1 млн дал.


Ключові слова: алкогольні напої поза законом, імпортний алкоголь, норми Податкового кодексу, випущені до 2011 вина

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где взять на прокат в Черновцах праздничный или карнавальный костюм? ФОТО Клиенты также могут заказать понравившуюся модель наряда из каталога для индивидуального пошива...
- 13.12.2017 18:06
Где отпраздновать Новый год 2018 в Черновцах? Новогодняя ночь - это праздник чудес, когда все мы спешим загадать самые сокровенные желания. Где и как провести новогоднюю ночь 2018, а главное — с кем
- 13.12.2017 17:08
Виновница харьковского ДТП признала свою вину Виновница смертельно ДТП в Харькове Елена Зайцева, которая за рулем авто марки Lexus въехала в толпу пешеходов, признала свою вину.
- 13.12.2017 13:32
Релігійним організаціям треба за місяць підтвердити неприбутковий статус Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що відповідно до норм пункту 35 підрозділу 4 розділу XX ,,Перехідні положення” Податкового кодексу України та Порядку
- 13.12.2017 13:06
Что надеть на новый год 2018, чтоб год был успешным и счастливым? Наступающий 2018 год - год Желтой Земляной Собаки. В отличие от символа 2017 года, Огненного Петуха, Собака является более
- 13.12.2017 12:05
Парку Жовтневый предлагают провести реконструкцию Отдел контрольно-проверочной работы провел плановую проверку деятельности коммунального предпричтия Парк Жовтневый совместно с управлением культуры, а также специалис
- 13.12.2017 11:31
Интересные факты о мороженом Мороженое можно вполне отнести к наиболее древним десертам, поскольку, как заявляют ученые, изобрели его порядка 4000
- 13.12.2017 10:51
США выступают против строительства Северного потока-2 Государственный департамент США поддерживает страны, выступающие против строительства газопровода Северный поток-2. О
- 13.12.2017 10:17
Украина отстает в ряде вопросов соглашения об Ассоциации с ЕС По словам главы представительства ЕС в Украине Хюга Мингарелли, по плану выполнения Соглашения об ассоциации
- 13.12.2017 09:50
Из Черновцов планируют запустить международные авиарейсы В пресс-службе Черновицкого городского совета отмечают, что в ближайшем будущем из Черновцов могут отправляться авиарейсы
- 13.12.2017 09:17

Всі новини