Банківська система України починає виходити з сплячки

- 25.07.2011 15:27
Банківська система України починає виходити з сплячки

У першому півріччі сукупний кредитний портфель банківської системи виріс майже на 5%. У другій половині року банки кілька активізують кредитування, проте істотних зрушень очікувати не варто

Приріст кредитного портфеля вітчизняної банківської системи за перші шість місяців року склав 4,9%. В абсолютному вираженні, за даними НБУ, він виріс з 755 до 792 млрд. грн. станом на початок липня.

Ці цифри свідчать про поступове повернення банків до життя, адже саме кредитування економіки є їх головною функцією. Так, ще в минулому році кредитний портфель банків виріс всього на 1%, а в кризовому 2009 р.- взагалі скоротився на 5,7%. Цікаво, що за станом на початок 2009 р. обсяг виданих банками кредитів також становив 792 млрд. грн. Тобто тільки зараз банки повернулися на докризовий точку відліку. До кризи вони були більш ніж активні: у 2007 і 2008 роках обсяги кредитів зросли на 80% і 63% відповідно.

Але, аналізуючи перспективи кредитування в поточному році, експерти в основному дотримуються двох точок зору: темпи зростання кредитного портфеля системи, задані в першому півріччі, або збережуться, або трохи прискоряться. "Вважаю, що зростання кредитного портфеля в системі в другій половині року складе приблизно 7-10%, на тлі загального відновлення економіки і споживчого сектора, а також завдяки готовності банків кредитувати і виводити на відкритий ринок нові банківські продукти",- вважає голова правління Першого українського міжнародного банку (ПУМБ) Костянтин Вайсман. Важливу роль, на його думку, зіграє ще фактор сезонності, тобто звичної ділової активізації в осінній період. "За моїм очікуванням, кредитний портфель зросте. Можливо, швидше, ніж у першій половині, враховуючи те, як багато банки активізували свої видачі в останні місяці",- говорить Анджей Олійник, директор з маркетингу та розвитку продуктів Platinum Bank.

В той же час, додає він, багато залежить від НБУ: зараз він обмежує споживче кредитування, а іпотечні та інші довгострокові позики в умовах відсутності у банків довгого ресурсу активно видаватися не будуть. "Помірне зростання збережеться в рамках 6-7%. Причина - жорсткість монетарної політики НБУ",- погоджується Олександр Вальчишен, керівник аналітичного підрозділу групи "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU). За його прогнозами, у наступному році варто очікувати помірного зростання кредитної активності банківської системи.

Втім, деякі експерти більш оптимістичні у своїх планах. "Макроекономічна ситуація в Україні є сприятливою для подальшого розвитку банківського сектора. Ми прогнозуємо прискорення темпів зростання кредитування в 2011 р. до 15%",- вселяє оптимізм аналітик інвестиційної компанії Dragon Capital Анастасія Туюкова. В першу чергу, пояснює вона, це зростання досяжний за рахунок видачі позик корпоративним клієнтам банків. Адже з точки зору використання виробничих потужностей сільське господарство і транспорт вже близькі до докризових пікових показників. Промислові сектори повинні наблизитися до цього рівня до кінця року, що означає підвищений попит на середньо- і довгострокові банківські кредити. "На роздрібному ринку ми також бачимо зростання споживчої впевненості - продажі нових автомобілів виросли на 40% у річному вирахуванні за підсумками червня, а роздрібний товарообіг збільшився на 15% в річному вирахуванні на кінець травня",- зазначає вона. 


Ключові слова: банківська система України, банки України, макроекономіка України

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

На Буковині виявлено три ділянки з нарковмісними рослинами Поліція Чернівецької області продовжує проводити оперативні заходи, щодо виявлення та знищення незаконних посівів.
- 17.07.2018 17:17
Музыка способна опьянить человека Музыка в действительности обладает пьянящими свойствами, что недавно удалось доказать ученым.
- 17.07.2018 16:52
ДТП в Черновцах на Героев Майдана 17 07 2018 На улице Героев Майдана в Черновцах во вторник, 17 июля, произошла авария.
- 17.07.2018 15:41
В США продают заброшенный город В горах Калифорнии имеется покинутый городок, который выставлен на продажу.
- 17.07.2018 15:04
В Черновцах достаточно хлора для очистки воды Информацию о нехватке хлора для очищения водопроводной воды опровергли в коммунальном предприятии
- 17.07.2018 14:23
На Буковине умер обгоревший мужчина В результате работы со сварочным аппаратом 29-летний буковинец Андрей Продан получил
- 17.07.2018 13:09
Сегодня стартуют трехсторонние переговоры по транзиту газа Трехсторонние консультации по условиям транзита российского газа по украинскому газопроводу состоятся сегодня
- 17.07.2018 12:31
В Черновцах снова курсирует маршрутка 9А На автобусный маршрут 9А в Черновцах во вторник, 17 июля, вышел новый перевозчик.
- 17.07.2018 11:58
На Вижниччині відбулось ДТП з чотирма постраждалими Правоохоронці встановлюють всі обставини дорожньо-транспортної пригоди.
- 17.07.2018 11:44
Ученые разработали бактериальные солнечные батареи С помощью фотосинтеза солнечный свет может превращаться в энергию с помощью многих бактерий
- 17.07.2018 11:38

Всі новини