Фонд Білла Гейтса виділив на створення туалету майбутнього 41,5 мілліонів доларів

- 21.07.2011 12:42
Фонд Білла Гейтса виділив на створення туалету майбутнього 41,5  мілліонів доларів

Фонд Білла і Мелінди Гейтс прийняв рішення профінансувати розробку нового типу туалету. Як повідомила телекомпанія CNN,, на створення альтернативи класичному унітаза зі змивом, розробленим ще в XVIII столітті, виділяється вісім грантів на загальну суму 41,5 мілліонів доларів.Ця ініціатива спрямована на поліпшення санітарії в країнах, що розвиваються і зниження захворюваності кишковими інфекціями.

Еволюція туалету

Перші відомі науці спроби створити щось на зразок облаштованого туалету з каналізацією відносяться приблизно до періоду з 1700 по 1400 рік до нашої ери, коли будувався Кносский палац на острові Крит.В ході розкопок цієї пам'ятки мінойської культури археологи виявили схожі на унітаз дерев'яні сидіння, з'єднані з трубами. Щось подібне було знайдено і при розкопках китайських споруд, датованих 206 роком до нашої ери.

Близько 600 року до нашої ери в Римі було розпочато будівництво каналізаційної системи, що пізніше отримала назву Cloaca Maxima. Вона призначалася в першу чергу для збору сечі з громадських вбиралень і зливу її в річку Тибр.У I столітті нашої ери імператор Веспасіан обклав ці вбиральні податком на сечу (в ті часи вона була цінною сировиною для виробництва аміаку для відбілювання вовни).Як записали римські історики Гай Светоній Транквилл і Діон Кассій, коментуючи цей податок своєму синові Тита, Веспасіан виголосив свою знамениту фразу "Гроші не пахнуть".

За винятком цих одиничних спроб, людство до кінця другого тисячоліття нашої ери справляло нужду так само, як на зорі свого розвитку - знайшовши зручне місце на свіжому повітрі.У другому тисячолітті найбільш "просунуті" жителі міст для відправлення природних потреб ввели в ужиток горщики, вміст яких все так же викидалося на землю або у водойми.

У 1596 році англійський парламентарій від Ратленд сер Джон Харінгтон (John Harington) порадував свою хресну мати - королеву Єлизавету I винаходом туалету з подобою змиву. Натисканням на кнопку імпровізований унітаз заповнювався водою з розташованої вище ємності.Потім відкриттям спеціального клапана вода з нечистотами скидалася в резервуар під підлогою, який треба було регулярно спорожняти. Цей пристрій було встановлено в річмондської палаці.

Перший прототип сучасного туалету зі змивом розробив і запатентував лондонський годинникар Олександр Каммінгс (Alexander Cummings) в 1775 році. У його унітазі сток мав S-подібну форму для боротьби з неприємним запахом, як в сучасних унітазах.Винахід Каммінгса незабаром вдосконалили Джозеф Брама (Joseph Bramah), що придумав ланцюговий привід зливного бачка, і Джозеф Едамсон (Joseph Adamson), що розробив більш ефективну систему сифонну змиву.

Тим не менш, у багатьох джерелах "батьком туалету" називається британський сантехнік Томас Креппер (Thomas Crapper).Його початкова заслуга полягає в тому, що він винайшов поплавковий клапан, що захищає бачок від переповнення, і дещо менш значимих удосконалень (всього з 1881 по 1896 рік він отримав вісім патентів).Крім того, Креппер заснував успішну фірму з продажу унітазів, яка сприяла небувалого зростання їхньої популярності в розвинених країнах.

Зрозуміло, нова система туалету значно підвищила витрата води і зажадала споруди каналізаційних систем і очисних споруд, але користь від неї ні у кого не викликала і не викликає сумнівів.Тим не менш, співробітники Фонду Білла і Мелінди Гейтс вирішили, що настав час для створення "Туалет 2.0".

Недоступна санітарія

"Ні одна інновація за останні 200 років не зробила більше для порятунку життів і поліпшення здоров'я, ніж санітарна революція, яка прийшла зі створенням туалету.Однак її поширення недостатньо. Вона торкнулася лише третина населення світу. Нам потрібні нові підходи, нові ідеї. Коротше, нам треба заново винайти туалет ", - заявила президент програми фонду Гейтсів по глобальному розвитку Сільвія Метьюс Беруелл (Sylvia Mathews Burwell).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 2,5 мільярда жителів Землі в даний час не мають доступу до звичних в західних країнах туалетів.Це сприяє значному поширенню кишкових інфекцій в країнах, що розвиваються, чому сприяє також відсутність центрального водопостачання і жаркий клімат.

Так, попадання фекалій в питну воду стало однією з основних причин епідемій холери 2008-2009 років в Зімбабве, де заразилися близько 100 тисяч чоловік і померли більше 4200, і 2010-2011 років на Гаїті, де до цього часу інфекція вразила понад 360 тисяч осіб , більше 5,тисячі з яких померли.

Від сукупності кишкових інфекцій, пов'язаних з поганою санітарією, за підрахунками експертів ВООЗ, щорічно у всьому світі помирають близько 1,5 мільйона дітей.

Нові ідеї

Як пояснив директор фонду Гейтсів з очищення води та гігієну Френк Рійберсман (Frank Rijsberman), недоліками класичної конструкції є висока для країн, що розвиваються вартість, потреба у водопостачанні та каналізаційної системи, а також відсутність переробки вмісту.

"Ми хочемо розглядати випорожнення як ресурс і переробляти його. Думаю, ми зможемо добувати з них енергію, мінеральні речовини і воду. Ми хочемо винайти туалет, який дешевий, який коштує не більше декількох центів і який захочуть використовувати бідняки", - заявив Рійберсман.

 

Для досягнення цих цілей фонд виділив гранти на загальну суму в 41,5 мільйонів доларів восьми дослідницьким колективам. Серед їхших проектів туалети, які видобувають чисту воду і мінеральні солі із сечі і калу;виробляють електрику з перетворених СВЧ-випромінюванням в плазму або перероблених за допомогою сонячних батарей випорожнень та інші.

Експерти фонду відзначили, що жоден з цих проектів не в змозі самостійно вирішити проблему санітарії в усьому світі, і підкреслили, що розробці туалетів має супроводжувати вдосконалення систем каналізації та очищення води.Тим не менш, вони повні впевненості в досягненні поставлених завдань.

На створення працюючих прототипів відведено рік. За підсумками їх розгляду найбільш перспективні будуть вдосконалюватися протягом ще 3-4 років.Так що не виключено, що вже наше покоління зможе справити потребу, даруючи людству воду, мінерали, тепло і світло.

За матеріалами: medportal.ru


Ключові слова: туалет майбутнього, как из говна сделать, біотуалет 2012

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Графік підвозу води автоцистернами до житлових будинків у Чернівцях 25 10 2016 Виконання ремонтних робіт на ділянці колектору на вулиці Руській продовжується. Водопостачання в районі деяких вулиць Чернівців, яке було призупинен
- 25.10.2016 11:26
Украине переходит на зимнее время 30 октября Переход не зимнее время в Украине произойдет в ночь на 30 октября. Переход на зимнее сезонное время будет осуществляться путем перевода
- 25.10.2016 11:09
В ДТП в Коломые пострадали четверо черновчан 24 10 2016 В понедельник, 24 октября, в городе Коломыя Ивано-Франковской области произошла дорожная авария, в результате к
- 25.10.2016 10:31
Ученые прогнозируют сближение Земли с планетой Х Таинственная планета Х, также известная как Нибиру, может сблизиться с Землей уже в ближайшее время - примерно через 278 дней. Пока
- 25.10.2016 09:57
В Черновцах появятся подземные переходы На сайте городского совета Черновцов была зарегистрирована и набрала достаточное количество голосов для рассмотрения петиция
- 25.10.2016 09:38
Кличко отменил бой с Джошуа из-за травмы Очередной бой Владимира Кличко не состоится, как было запланировано, в декабре текущего года. Как стало известно, следующий поединок ожидает украинского боксера
- 25.10.2016 09:17
В лесу на Буковине заблудилась семья грибников По информации представителей сектора коммуникации полиции в Черновицкой области, на Буковине в лесу заблудилась
- 24.10.2016 17:39
Украинские книги для детей получили награды в Европе Лучшие книжные издания получили награды на книжном фестивале во Франкфурте, который проходил с 19 по 23 октября
- 24.10.2016 17:07
В США создали выпускающий газ велосипедный замок Уникальный велосипедный замок был создано парой американских инженеров. Замок, созданный Ивом Перрену и Дэниелом Иджковски
- 24.10.2016 16:20
Расследовать дело Януковича будет отдельная структура ГПУ Для расследования преступлений, которые были совершены преступными организациями, было создано специализированное
- 24.10.2016 15:50

Всі новини