Сорос: криза євро ставить під загрозу існування ЄС

- 20.07.2011 13:58
Сорос: криза євро ставить під загрозу існування ЄС

Фінансист та філантроп Джордж Сорос пропонує створити єдину банківську систему ЄС, щоб вивести з кризи зону євро. За його словами, якщо не зміцнити європейські інститути, то під загрозою виявиться не тільки зона євро, але і майбутнє Євросоюзу.

Фінансист зазначив, що криза євро була неминучим наслідком недосконалості механізмів створення єврозони: "Криза показала основні недоліки створення єврозони. Ми намагаємося позбутися можливості банкрутства Греції, а цю можливість треба враховувати. І приймаючи її у увагу, слід врахувати наслідки для інших країн єврозони - те, що називають "інфекцією".

Тому для того, щоб вирішити проблему Греції, необхідно зміцнити захисні механізми євро. Проблема в тому, що Європейський істеблішмент зараз намагається утримати статус-кво. А як тільки статус-кво порушується, як ті, хто вважає її неприйнятною або нестерпним, рухаються до антиєвропейською позицій. Ось чому виникають антиєвропейські політичні заяви, а це вже представляє небезпеку для самого існування Європейського Союзу.

Треба ще більше зміцнювати європейські інститути. Бо в іншому випадку розвалиться не тільки євро, але і сам Європейський Союз.

Банківська система глибоко зачеплена, і по суті, треба ще більше зміцнювати європейські інститути. Інакше розвалиться не тільки євро, але і сам Європейський Союз ".

За словами експерта, необхідний загальноєвропейський механізм управління банківською системою - особливо у випадку дефолту Греції. Тоді євро в італійському або іспанському банку не буде коштувати стільки ж, скільки в німецькому банку

"По суті, є 3 умови, які потрібно виконати. По-перше, необхідний загальноєвропейський механізм управління банківською системою, особливо на випадок дефолту Греції. Тоді євро в італійському або іспанському банку не буде коштувати стільки ж, скільки в німецькому банку. Це перше.

По-друге, треба створити більш рівноправні умови, щоб країни з великими боргами могли отримати більшість необхідних їм кредитів на таких же умовах, що і країни-кредитори начебто Німеччини. Тобто потрібні єврооблігації.

І по-третє, треба дати можливість різним країнам стати конкурентоспроможним. Кожна країна повинна зробити це по-своєму. Але для тих, хто з цим не впорається, потрібно знайти механізм виходу із зони євро. Так як зараз можливість виходу з євро не передбачена. Отакі 3 вимоги. Вони серйозні, але необхідні, - зазначив Джордж Сорос.


Ключові слова: Джордж Сорос, краї євро, криза Єврозони, існування ЄС, Євросоюз

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини