Жителі Кіпру звинуватили президента країни в загибелі 12 осіб
- 13.07.2011 11:57
Тисячі жителів Кіпру промарширували до президентського палацу в Нікосії, звинувативши уряд у халатності, що призвела до загибелі 12 осіб від вибухів снарядів на військово-морській базі.
Серед загиблих також значаться глава військово-морського флоту Кіпру Андреас Іонідес, командир військово-морської бази Ламброс Ламбру і шість пожежних. Як повідомили ЗМІ в понеділок, більше 60 людей отримали поранення. В результаті потужного вибуху боєприпасів, конфіскованих у Ірану, була пошкоджена найбільша електростанція, що призвело до масштабного відключення електрики на острові.
Поліція повідомила, що коли невдоволення громадськості цим інцидентом зросла, натовп близько п'яти тисяч людей зібралися перед палацом президента і повісила на ворота плакат із словами "(Президент Дімітріс) Христофіас - вбивця і повинен сісти у в'язницю".
Очевидці повідомили, що протестуючі пропонували поліцейським приєднатися до них, проте безуспішно. Очевидці також заявили, що кілька молодих людей зламали замок на дверях і натовп протестуючих пройшла на територію палацу. Поліція дозволила їм пройти до інших воріт, які були заблоковані великою кількістю спецслужб в протигазах. Після цього більшість людей стали розходитися, але група молоді біля воріт почала кидати камені, у зв'язку з чим поліція почала розганяти їх за допомогою сльозогінного газу.
Повідомлень про поранених або затриманих не надходило.
У зв'язку з інцидентом глава Міноборони Кіпру і начальник Національної гвардії пішли у відставку.
Близько 100 контейнерів з порохом перебували на базі військово-морського флоту з 2009 року. Вони були вилучені з парусника, що йде з Ірану в Сирію, порушуючи санкції ООН проти Тегерана. Як повідомляли ЗМІ, стався невеликий пожежа в області зберігання контейнерів, пожежні намагалися згасити його, коли сталася серія вибухів, які були настільки потужними, що розбили вікна, зірвали даху і двері в 240 будинках, розташованих у радіусі більше п'яти кілометрів
Коментарі (0)
Другие новости:
Підсумок подій тижня 13-19 квітня
Підсумок подій в Україні та світі: 13–19 квітня 2026 року
- 18.04.2026 11:04
Топ новин за сьогодні: головні події дня в Україні та світі
Україна продовжує стримувати
- 16.04.2026 17:33
Космос готує сюрприз: рекордне затемнення, якого не було в історії
Світ порине у темряву на 7 хвилин: унікальне затемнення, на яке чекали тисячоліття
- 16.04.2026 16:51
- 16.04.2026 16:33
- 16.04.2026 13:53
- 16.04.2026 12:27
Секрети ракет КНДР: експерти розкрили, чим саме Росія б’є по Україні
Фахівці проаналізували уламки північнокорейських ракет, які
- 16.04.2026 12:21
.jpg)
Як правильно завантажувати посудомийну машину для кращого результату