Міні-супутник НАСА схрестили зі смартфоном

- 13.07.2011 10:39
Міні-супутник НАСА схрестили зі смартфоном

Такий симбіоз дозволить отримати більш інтелектуальну систему, здатну виконувати різні завдання, вважають розробники.

Пристрої Synchronized Position Hold, Engage, Reorient, Experimental Satellites (SPHERES), розроблені в Массачусетському технологічному інституті (MIT), являють собою сферичні апарати розміром з м'яч для боулінгу. Вони оснащені джерелом живлення, двигуном, комп'ютером, навігаційними приладами і допоміжним обладнанням.

SPHERES можуть бути автономними супутниками, призначеними для наукових цілей або телекомунікації, або займатися обслуговуванням і ремонтом великих кораблів. Причому як самостійно, так і пристыковавшись один до одного. З 2003 року їх можливості тестуються на борту МКС.

Невизначеність в їх призначенні залишає простір для різноманітних модифікацій. Однією з таких стало спаровування зі смартфоном Nexus S, що працює на ОС Android, розповідає директор Групи інтелектуальної робототехніки при Дослідницькому центрі НАСА імені Еймса Террі Фонг. Це, до речі, вже не перший "гуглофон", пристосований для космічних потреб.

Мобільний гаджет забезпечує сферичний супутник додатковими 16 Гб пам'яті, гігагерцовим процесором, відеокамерою, тачскрін-дисплеєм, бездротовим зв'язком і набором сенсорів, включаючи гіроскопи, акселерометри і датчики світла. Не менш важливим є і відкритий вихідний код Android, що дозволяє підлаштовувати систему під потреби дослідників.

Першими завданнями вдосконалених SPHERES стануть інспекція приміщень Міжнародної космічної станції з вимірами рівня освітленості і шуму, а також проведення інтерв'ю з одним з членів екіпажа, який до цього вимагала присутності другого космонавта, що тримав відеокамеру.


Ключові слова: пристрої SPHERES, сферичні апарати в якості автономних супутників, гуглофон, смартфон для космічних потреб

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Не варто доводити себе до повного виснаження під час війни Чому українці часто забороняють собі відпочинок
- 22.05.2026 23:56
Як повернути частину коштів за навчання: як працює податкова знижка? Що таке податкова знижка за навчання
- 18.05.2026 18:47
Новая мобилизация в России может повлечь за собой глубокий экономический кризис Вероятное проведение новой масштабной волны мобилизации в
- 18.05.2026 16:29
Обстріл Києва 14 травня 2026 року: одна з наймасштабніших атак на столицю За попередніми даними, основною ціллю атаки були:
- 15.05.2026 11:53
Нова мобілізація в Росії спричинить глибоку економічну кризу Ймовірне проведення нової масштабної хвилі мобілізації в Російській Федерації може
- 12.05.2026 15:05
Итоги недели 4-10 мая: главные новости Украины и мира Эта неделя стала одним из наиболее насыщенных по к
- 09.05.2026 12:35
Підсумки тижня 4-10 травня: головні новини України та світу Цей тиждень став одним із найбільш насичених за кількістю важливих політичних
- 09.05.2026 12:31

Всі новини