Банки стануть заробляти ще більше, а налоги зменшать

- 29.06.2011 13:10
Банки стануть заробляти ще більше, а налоги зменшать

Лазівка ​​НБУ дозволить власникам банків за безцінь продати безнадійний борг афілійованої з ними колекторської компанії і законно піти від сплати податків.

Зокрема, Нацбанк повідомив про приведення механізмів списання банками безнадійної заборгованості за кредитами у відповідності з Податковим кодексом. Прийнята регулятором методика дозволить очистити банківські баланси і підняти рейтинги українських фінустанов на міжнародних ринках, а також дасть поштовх розвитку пов'язаних з акціонерами банків колекторських компаній, пише газета «Економічні вісті» в середу, 29 червня.

Сама поява методики списання банками проблемної заборгованості - не новина, вона існувала з кінця вересня 2010-го. Тоді НБУ прийняв постанову № 424, яким був змінений порядок формування банками резервів за кредитами, нарахованими за ними відсотків і списання безнадійної заборгованості.

Однак, незважаючи на існування чітко прописаної процедури, до початку 2011-го банкіри встигли списати за запропонованою методикою трохи більше 5 млрд грн проблемних кредитів. Проблема полягала в тому, що в ДПАУ списання боргів трактували як джерело доходу для позичальників. Відповідно, списуючи борги юридичних компаній, банки, як податкові агенти, повинні були платити 25% податку на прибуток, а списуючи борги фізособам - сплатити 15% податку.

Потім було прийняття Податкового кодексу, яке вимагало від Нацбанку перепогодження порядку списання безнадійних банківських боргів з Мінфіном. В результаті чого аж до сьогоднішнього дня банкіри не мали законної можливості для очищення своїх балансів і, відповідно, не могли покращити свої показники перед рейтинговими та аудиторськими компаніями.

Постійна баласт у вигляді значних резервів тисне і на банківський капітал. Крім того, великі резерви заважають банкам знижувати витрати на адміністрування «проблемки». Уточнена з Мінфіном методика таку можливість надає.

Зокрема, НБУ дозволяє списувати за рахунок резервів всі кредити з простроченням понад 90 днів і при незадовільному фінансовому стані боржника (крім позик інсайдерам та бланкових кредитів, до яких застосовуються більш жорсткі вимоги). При цьому списання не є підставою для припинення стягнення боргу - кредитна заборгованість просто виноситься на позабалансові рахунки і по ній триває претензійно-позовна робота. Податки ж банк зобов'язаний буде заплатити тільки в разі повного прощення позичальникові його боргу. У цьому випадку резерви розформовуються, а банк збільшує свої доходи і оподатковувану базу.

Банкіри вітають появу нових правил списання безнадійних кредитів і стверджують, що методика дозволить їм поліпшити свої фінансові показники.

У той же час, прийнята методика створить базу для активного розвитку колекторських компаній, пов'язаних з акціонерами банків. «Власникам банків стає вигідно за безцінь продати безнадійний борг колекторської компанії, розформували резерви. А потім отримати гроші або нерухомість, заплативши менше податків », - вважають експерти.


Ключові слова: колектори та банки 2011

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини