Уряд Російської Федерації прийняв постанову про стягування мита на імпортну карамель

- 22.06.2011 13:30
Уряд Російської Федерації прийняв постанову про стягування мита на імпортну карамель

Уряд Російської Федерації прийняв постанову про стягування мита на імпортну карамель в розмірі $ 294,1 за тонну. Під торгові обмеження, які почнуть діяти вже 8 липня, потрапляє і експорт української карамелі. Українські виробники стверджують, що введення мита робить експорт української карамелі в Росію економічно невигідним, повідомили в компанії Foyil Securities.

Як розповіла Корреспондент.biz Євгенія Ахтирко, аналітик компанії Foyil Securities, на перший погляд, українська економіка трохи втратить від спроби російського уряду захистити вітчизняного виробника.

Згідно з інформацією Державного комітету статистики, експорт в Російську Федерацію за статтею Кондитерські вироби з цукру (включаючи білий шоколад), без вмісту какао (в яку, очевидно, і входить карамель) в 2010 році склав $ 70800000, тобто лише 0,5 % українського експорту в Росію. Таким чином, навіть повне припинення експорту української карамелі в Росію практично не відіб'ється на показниках зовнішньої торгівлі нашої країни.

Вплив же на виробників карамелі, для яких Росія є значним ринком збуту, виявиться вагомим, підкреслила аналітик. У короткостроковій перспективі для них неминуче зниження продажів на російському ринку. Щоб не втратити зручний і місткий ринок, виробники, швидше за все, спробують переорієнтувати експорт на ті види кондитерських виробів, які не потрапили під дію мит. Кондитери будуть змушені зайнятися пошуком нових ринків збуту, що вимагатиме від них додаткових витрат, вважає експерт.

"Прикрим є те, що Україну в черговий раз програє в торговельній битві з Росією навіть в такому незначному питанні. Коли мова йде про газові переговори, то українська сторона знаходиться в свідомо більш слабкої позиції, так як переваги Росії тут очевидні", - сказала Євгенія Ахтирко. За її словами, історія з карамеллю показує, що ні прихід до влади уряду, відкрито показав свою лояльність великого сусіда, ні зняття з політичного порядку денного питань, які є явними подразниками для російської влади, не допомогло Росії змінити правила гри з України.

До обмеження ввезення української карамелі Росія вдавалася в 2001 і в 2006 році. Оскільки Росія не є членом СОТ, Україна не може ефективно оскаржувати дії російського уряду з обмеження імпорту. За словами аналітика, доводи, наведені Росією, виглядають непереконливо. Зокрема, обгрунтуванням введення захисних заходів у 2011 році вказується зниження ціни на імпортну карамель в першому півріччі 2009 року, тоді як більш нові статистичні дані не наводяться.

Як зазначила Ахтирко, в 2010 році експорт українських кондитерських виробів з цукру в Росію значно збільшився: фізичний обсяг експорту збільшився на 60%. Однак звинувачувати українських виробників у демпінгу складно, оскільки експорт у вартісному вираженні ріс ще швидше і за рік збільшився майже в два рази. Українські кондитери, які уклали прямі договори з вітчизняними цукровиробників, могли успішно продавати свою продукцію в Росії, де вартість цукру вище.

Через обмеження імпорту пропозиція на російському ринку кондитерських виробів зменшиться, і ціни на карамель підуть вгору. Від цього постраждають і російські споживачі, причому далеко не найзаможніші з них, підсумувала експерт.


Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Ученые дали название современному периоду времени Последние 4200 лет развития нашей планеты международная геохронологическая комиссия решила выделить в отдельный период истории
- 19.07.2018 17:47
Двох буковинців спіймали за зберігання наркотиків Операція «Мак 2018»: поліція Буковини активно продовжує вживати заходів, щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин.
- 19.07.2018 17:14
Дальнобойщик прокатил на капоте инспектора Под Черновцами, в районе села Магала Новоселицкого района произошел странный инцидент
- 19.07.2018 16:26
Доказательства вмешательства РФ в американские выборы есть у Facebook Ранее президент США Дональд Трамп заявлял о том, что у США нет доказательств вмешательства РФ
- 19.07.2018 15:22
Улицу Заньковецкой перекрыли движение транспорта Движение автомобильного транспорта в Черновцах в ближайшее время будет ограничено на улице Марии Заньковецкой, как отмечают
- 19.07.2018 14:15
Маршрутки №37 и 38 не ходят в Черновцах Автобусы маршрутов №37 и №38 временно не обслуживаются, как сообщил частный перевозчик Олег Огородник.
- 19.07.2018 12:44
Искусственное мясо выйдет в массовое производство с 2021 года В 2013 году был представлен первый в мире бургер с котлетой из говядины, полученной в лаборатории
- 19.07.2018 12:12
В ОБСЕ стартует расследование из-за утечки данных в РФ В СММ ОБСЕ стартует внутреннее расследование касаемо подозрений о шпионстве и утечке данных из организации
- 19.07.2018 11:46
В Украине заработали автоматы по обмену валют В аэропорту Борисполь появились два первых аппарата по обмену валюты. Машины отмечены брендом RwS bank.
- 19.07.2018 11:26
Ryanair отменили более 600 рейсов Из-за угрозы забастовок бортпроводников в Испании, Португалии и Бельгии авиаперевозчик-лоукостер Ryanair
- 19.07.2018 11:11

Всі новини