Розумові вправи покращують здоров'я мозку

- 10.06.2011 10:22
Розумові вправи покращують здоров'я мозку

Вчені довели, що регулярні розумові вправи в зрілому віці дозволяють зберегти здоров'я і працездатність мозку за рахунок стимуляції утворення нових сполук між нейронами і підтримки правильних ритмів роботи клітин, які відповідають за формування пам'яті

"Отримані нами дані підтверджують важливий зв'язок між процесом навчання і зростанням головного мозку і вказують на можливі шляхи посилення цієї зв'язку з допомогою медичних препаратів", - сказав Лу Лу Чень, провідний автор дослідження з Каліфорнійського університету в Ірвайні, США, слова якого наводить прес-служба університету.

У своїй роботі вчені використовували техніку візуалізації, звану репаративну мікроскопією зворотного згортки (restorative deconvolution microscopy), яка дозволяє спостерігати з високою чіткістю активацію тих чи інших білків, забезпечених флуоресцентними мітками, в живих тканинах.

В експерименті з двома групами щурів, одна з яких використовувалася як контрольної, а члени другий поміщалися перед вивченням у умови незнайомій тваринам середовища з невідомими параметрами, які гризунів необхідно було вивчити, вчені показали, що процес вивчення активізує рецептори нейронів, які допомагають підтримувати роботу клітин мозку на оптимальному рівні.

Ці рецептори активізуються під впливом особливого білка, так званого "нейротрофічного фактора головного мозку" (brain-derived neurotrophic factor - BDNF), який сприяє формуванню з'єднань між нейронами, званих синапсами. Процес активізації рецепторів є ключовим для комунікації між нервовими клітинами мозку і формування спогадів.

Крім того, вчені показали, що процес вивчення чого-або не тільки викликає активізацію BDNF, але також виявляється залученим у регулювання так званих "тета-ритмів головного мозку", важливих для запам'ятовування нової інформації. Під тета-ратимами головного мозку вчені передбачають синхронну активацію безлічі нейронів, повторюється, три-вісім разів в секунду.

У своїх дослідженнях Чень і його колега Крістін Галл показали, що навчання щурів орієнтування в новому для них просторі, а також штучне завдання тета-ритмів активізує роботу BDNF в позиціях формування нових синапсів.

"Цей взаємозв'язок нових синапсів і тета-ритмів з активізацією BDNF може бути застосована для підтримки головного мозку в здоровому стані. Існують спостереження, згідно з яким з віком тета-ритми головного мозку слабшають, що, згідно з нашим новим даними, може призводити до погіршення роботи пам'яті. У той же самий час, ці дані показують, що підтримка розумової активності у міру старіння може підтримати активацію нейронів з допомогою BDNF на постійному рівні і тим самим істотно сповільнити зниження пам'яті і свідомості", - прокоментувала дослідження Гал.

Дослідники в даний час намагаються з'ясувати, чи можна процеси ослаблення роботи головного мозку з віком сповільнити з допомогою нових експериментальних медичних препаратів.


Ключові слова: вправи для розвитку мозку, здоров'я мозку, тренувальні вправи для мозку

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини