Для контрактників хочуть спростити вступ до внз

- 08.06.2011 11:13
Для контрактників хочуть спростити вступ до внз

Законопроект передбачає відзначити необхідність здачі зовнішнього тестування для абітурієнтів, що поступають на контракт

В кінці минулого тижня двоє депутатів Верховної Ради Микола Круць і Василь Чуднов - подали законопроект про внесення змін у Закон України "Про вищу освіту", які повинні ліквідувати дискримінацію права громадян України на освіту. Знаряддям дискримінації виявилася система зовнішнього незалежного оцінювання, настільки зненавиджена нинішнім міністром Табачником.

Нардепів обурило те, що ЗНО не проводиться для громадян інших держав, які вступають на навчання в українські вузи, тоді як для українських абітурієнтів ця процедура обов'язкова. На думку Круця і Чуднова, це призводить до дискримінації права громадян України на освіту, а це - з огляду на Конституцію - неприпустимо.

Правда, в 2010-2011 навчальному році в Україні отримують вищу освіту близько 48 тис. осіб з 134 країн світу, тоді як загальне число студентів за даними Держкомстату становить майже 2,5 млн. осіб. Шляхом нехитрих обчислень виходить, що ЗНО не проходить близько 1,6% студентів. І саме ця несправедливість нібито спонукала нардепів запропонувати змінити закон "ПРО вищу освіту". Але на цьому депутати вирішили не зупинятися і в пояснювальній записці зазначили: "застосування зовнішнього незалежного оцінювання до випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які мають намір вступити у вищі навчальні заклади за кошти фізичних або юридичних осіб, призвело до різкого зменшення кількості таких студентів, внаслідок чого погіршується фінансове становище вищих навчальних закладів". А це нібито може призвести до "кризовим явищам в освіті". Простіше кажучи, Чуднів і Круць заявляють: після введення ЗНО студенти масово кинулися на бюджетні місця, так що платити гроші в каси численних українських вузів нікому, ніхто не хоче робити "на контракт". Між тим, за даними інформаційної системи Міносвіти "Компас", загальна кількість місць на більшість спеціальностей в українських внз за останні кілька років практично не змінилося. Зменшення набору все ж є, але аж ніяк не на контрактні місця, як вважають нардепи, а на бюджетні. Наприклад, з 2008 року у Львівському національному університеті ім. І.франка на спеціальність "міжнародні відносини" щорічно беруть 550 осіб. Але якщо в 2008 році бюджетників серед студентів цієї спеціальності було 90, то вже в минулому - всього 60. Обсяг держзамовлення скорочується і в технічних вузах. Так, у Київському національному університеті КПІ, який рік поспіль на спеціальність "системна інженерія" набирають 300 осіб. Але якщо в 2008 році бюджетників з цього числа була майже третина (106 місць), то в минулому році держзамовлення скоротився до 77 місць.

Втім, судячи з документом, головне в законопроекті аж ніяк не постановка проблеми, а запропонований варіант рішення. Логічно було б припустити, що для ліквідації дискримінації права громадян України на освіту іноземним студентам буде запропоновано проходитимуть ЗНО або здавати якісь інші тести. Замість цього депутати пропонують просто приймати студентів, які вирішили вчитися за гроші, незалежно від результатів ЗНО. Конкурс у вузах може проводитися шляхом співбесіди з профільного предмету. Виходить, що відтепер левова частка українських випускників може взагалі нічого не робити не в школі, а для вступу потрібно буде просто домовитися з "потрібними людьми" у вузі і пройти співбесіду. Ймовірно, саме таким чином нардепи намагаються уникнути "кризових явищ в освіті".

Але і це не все. Під шумок в законопроекті з'явилася ще одна цікава норма - нардепи пропонують приймати до внз без урахування результатів ЗНО всіх випускників, нагороджених золотими і срібними медалями. А яким чином у більшості вітчизняних шкіл ці медалі отримують, знає кожен випускник. Так що слідом за епохою липових вчених, липових кандидатів наук в країні знову може початися епоха липових медалістів.

Ці пропозиції нардепів можна було б вважати одним із сотень законопроектів, які не мають шансів на затвердження ВР. Якби не кілька фактів. По-перше, дивно те, що депутати, один з яких полягає в бюджетному комітеті, а другий - у комітеті з питань транспорту і зв'язку, звернули увагу на питання освіти. По-друге, депутат Чуднів - представник Партії регіонів". А по-третє, - дуже вже не любить ЗНО міністр Табачник.


Ключові слова: Закон України "Про вищу освіту", Дмитро Табачник, вступ до внз для контрактників, ЗНО 2011

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

На Буковині виявлено три ділянки з нарковмісними рослинами Поліція Чернівецької області продовжує проводити оперативні заходи, щодо виявлення та знищення незаконних посівів.
- 17.07.2018 17:17
Музыка способна опьянить человека Музыка в действительности обладает пьянящими свойствами, что недавно удалось доказать ученым.
- 17.07.2018 16:52
ДТП в Черновцах на Героев Майдана 17 07 2018 На улице Героев Майдана в Черновцах во вторник, 17 июля, произошла авария.
- 17.07.2018 15:41
В США продают заброшенный город В горах Калифорнии имеется покинутый городок, который выставлен на продажу.
- 17.07.2018 15:04
В Черновцах достаточно хлора для очистки воды Информацию о нехватке хлора для очищения водопроводной воды опровергли в коммунальном предприятии
- 17.07.2018 14:23
На Буковине умер обгоревший мужчина В результате работы со сварочным аппаратом 29-летний буковинец Андрей Продан получил
- 17.07.2018 13:09
Сегодня стартуют трехсторонние переговоры по транзиту газа Трехсторонние консультации по условиям транзита российского газа по украинскому газопроводу состоятся сегодня
- 17.07.2018 12:31
В Черновцах снова курсирует маршрутка 9А На автобусный маршрут 9А в Черновцах во вторник, 17 июля, вышел новый перевозчик.
- 17.07.2018 11:58
На Вижниччині відбулось ДТП з чотирма постраждалими Правоохоронці встановлюють всі обставини дорожньо-транспортної пригоди.
- 17.07.2018 11:44
Ученые разработали бактериальные солнечные батареи С помощью фотосинтеза солнечный свет может превращаться в энергию с помощью многих бактерий
- 17.07.2018 11:38

Всі новини