Пенсійна реформа: жінкам дадуть подумати 3 роки

- 01.06.2011 10:31
Пенсійна реформа: жінкам дадуть подумати 3 роки

Кабмін готує новий проект пенсійної реформи, а медичну депутати провалили.

Незважаючи на грізні заяви президента, який вимагає швидких і ефективних реформ, парламент загорнув відразу дві резонансні реформи - пенсійну і медичну.

Втім, як пояснив перший заступник голови фракції Партії Регіонів Михайло Чечетов, переглянуто пенсійної реформи не означає відмови від неї: "Як відомо, президент назвав березневий проект цієї реформи не відповідає інтересам людей і дав команду Кабміну готувати новий проект. Уряд зайнявся їм, однак при цьому не відкликало старий. І тепер, коли постало питання про те, що можна починати розгляд нового проекту, просто необхідно для нього очистити місце, тобто відкликати старий".

За словами Чечетова, новий варіант пенсійної реформи може з'явитися в парламенті вже сьогодні: "Всі його положення поки розповісти не можу, проте знаю про ключовому зміну, яке стосується термінів виходу жінок на пенсію. У новому законопроекті передбачено трирічний перехідний період, протягом якого жінки зможуть самі вибирати - чи то виходити на пенсію в 55 років, чи то вийти пізніше, але за кожен перероблений рік отримувати істотну надбавку до пенсії".

Нагадаємо, що в попередньому проекті пенсійної реформи передбачалося підняття пенсійного віку жінок з 55 до 60 років протягом 10 років, підняття пенсійного віку держслужбовців з 60 до 62 років, а також збільшення обов'язкового стажу для отримання повної пенсії з 25 до 35 років та для отримання соціальної пенсії (половина від мінімальної) - з 5 до 15 років.

МЕДИЧНА. За впровадження цієї реформи проголосували регіонали і Блок Литвина, КПУ і майже всі позафракційні депутати її не підтримали.

В принципі, це повинен був бути лише пілотний проект, який хотіли випробувати в чотирьох регіонах. Його суть зводилася до того, що замість мережі поліклінік організовувалася система сімейних лікарів - терапевтів, які лікують своїх підшефних від простих хвороб, а в більш складних випадках направляють їх до спеціалізованих лікарям. Клініки спеціалізованих лікарів ж повинні були залишитися тільки в обласних і районних центрах.

"Це від недостатньої інформованості, - пояснює Чечетов. - Ми пояснимо суть закону колег по парламенту, внесемо його ще раз, і голоси будуть".

"У цей закон закладена міна - він дасть можливість законно закривати поліклініки й лікарні без урахування думки населення, - говорить нардеп-комуніст Євген Царьков. - Вже зараз від губернаторів вимагають "оптимізації", і вони намагаються закривати клініки. Але це робиться незаконно, а якщо закон буде прийнятий, у губернаторів з'явиться документ, яким вони обгрунтують будь-яку "оптимізацію". Нещодавно нам вдалося відстояти другу лікарню в Білгород-Дністровському районі Одеської області - якби її закрили, то людям довелося б їхати в єдину райлікарні на відстань 170 км. Мені показували новонародженої дитини, яка не вижив би, якщо б його мати повезли народжувати на таку відстань. Другий аспект: за цим законом щеплення будуть робити не в поліклініках, а в спеціалізованих центрах, причому ці центри зроблять приватними і, відповідно, платними".

ТЕХОГЛЯД НАПОЛОВИНУ СКАСОВАНО

З всіх резонансних реформ вчора пощастило тільки одного: президентський законопроект про усунення надмірного держрегулювання в сфері автоперевезень вже прийнятий у першому читанні. Основна його норма - скасування обов'язкового техогляду для легкових автомобілів, які не використовуються в комерційних цілях. Відповідно, зникає таке поняття як техталон. Щоправда, на практиці це не означає, що проходити техогляд не доведеться - просто не буде техогляду ДАІ; зберігається обов'язкове страхування цивільної відповідальності (автоцивілка), а страхові компанії при укладанні щорічного договору все одно будуть вимагати акт про стан автомобіля.

Для інших автомобілів техогляд зберігається, однак проводити його також буде не ДАІ. Позбавлять даішників і іншого права - зупиняти автомобілі на власний розсуд. Зупиняти авто можна буде тільки, якщо:

 • водій порушив ПДР;
 • рух авто викликає підозру в здатності водія керувати нею;
 • відсутній номерний знак або він не відповідає нормам (закріплений в невстановленому місці або забруднений так, що його не можна розрізнити на 20 м);
 • Є ознаки явної технічної несправності (спущені колеса, побиті фари та ін.);
 • авто знаходиться в розшуку;
 • водія потрібно залучити як свідка або учасника ДТП;
 • рух на цій ділянці дороги перекрито;
 • необхідно перевірити документи, але тільки під час спецоперацій;
 • немає дозволу або невірно встановлені "мигалки";
 • авто необхідно для допомоги іншим учасникам руху або міліції;
 • вантаж закріплений неправильно і може спровокувати ДТП.

Інспектор зобов'язаний повідомити водієві, чому його зупинили або суть правопорушення.


Ключові слова: Михайло Чечетов, відхилення медичної реформи, пенсійна реформа, відміна техогляду

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

40% черновчан выбрали семейного врача В Черновцах жители подписали с врачами 102 250 деклараций. Такие цифры называются по состоянию на 10 июля 2018 года.
- 13.07.2018 17:30
Великобритания и США подпишут торговое соглашение после Брексита После завершения процедуры Брексита Великобритания и США заключат торговый союз
- 13.07.2018 17:19
К Земле приближается необычная зеленая комета 2 июля астрономы отметили приближающуюся к нашей планете комету C/2017 S3 PANSTARRS
- 13.07.2018 16:07
Поезд Черновцы-Сучава запустят в 2019 году В пресс-службе Министерства инфраструктуры Украины озвучили сроки реализации проекта железнодорожного сообщения
- 13.07.2018 12:51
Принят закон об уменьшении стоимости растаможки авто В первом чтении Верховной Радой Украины был принят законопроект "О внесении изменений в налоговый кодекс Украины
- 13.07.2018 12:17
Рейтинг самых дорогих городов мира 2018 Банк UBS AG провел исследование и определил рейтинг самых дорогих для проживания городов в мире
- 13.07.2018 12:12
Тройное ДТП в Черновцах в районе Дрожзавода 13 07 2018 В Черновцах в пятницу, 13 июля, в районе Дрожзавода произошла авария
- 13.07.2018 11:00
Владельцы авто на еврономерах требуют принять закон о растаможке Перед отпуском у депутатов Верховной Рады Украины 13 июля - последний рабочий день
- 13.07.2018 10:49
Озоновая дыра над Антарктидой затянулась По заявлению Европейского космического агентства, озоновая дыра в атмосфере Земли над Антарктидой затянулась.
- 13.07.2018 09:53
Фестиваль культур Global Village в Черновцах 27 07 2018 В Черновцах на улице Кобылянской 27 июля состоится международный фестиваль культур Global Village.
- 13.07.2018 09:46

Всі новини