Куди йти по закінченні школи

- 31.05.2011 11:04
Куди йти по закінченні школи

Ось і прийшов момент, коли дитина закінчує навчання в школі. Що далі? Вона вже зробила свій вибір? Або все ще не вирішила, ким буде у дорослому житті? Іноді це питання навіть не встає, тому, що рішення прийнято давно. А інколи...

Вже закінчуючи дев'ятий клас загальноосвітньої школи, багато учні встають перед першим серйозним рішенням, щодо своєї подальшої долі. Перший варіант - йти в коледж при вибраному університеті. Вчитися в цьому випадку лише на два роки більше, ніж в школі, але по закінченні можна буде піти працювати і продовжувати навчатися заочно вже в інституті. Як правило, цими підлітками рухає велике бажання якнайшвидше залишити стіни набридлої школи з її буднями і правил, а також здобути більшу самостійність. В даному випадку самостійність розглядається, як статус не школяра, а студента, якому дозволено дещо більше свободи, а також можливість в найближчому майбутньому, завдяки освіті, самостійно заробляти собі на хліб.

Тут важливо виключити варіант догляду підлітка зі школи після дев'ятого класу за наполяганням батьків, щоб дитина могла якнайшвидше отримати професію і допомагати родині матеріально. У цей момент батьки перекладають на свою дитину відповідальність за матеріальне забезпечення сім'ї, а дитина, можливо, до такого кроку ще не готовий! У будь-якому випадку такий варіант практикується і можна говорити про те, що до закінчення дев'ятого класу, певний відсоток підлітків, для себе вже робить вибір - ким бажає стати в дорослому житті.

Другий варіант–отримати повну середню освіту, а потім вже надходити в інститут. Тут підхід школярів та їх батьків дещо іншою. По-перше, багато батьків вважають, що головна їх завдання - дати можливість дітям отримати середню освіту. По закінченні школи діти зможуть вже вирішувати самі - підуть далі вчитися або підуть працювати. Не кожна родина в змозі дозволити собі навчати дитину після школи ще 5-6 років. До цієї ж категорії відноситься невеликий відсоток батьків, які дозволяють своїм дітям "пошукати себе" після закінчення школи. Якщо до моменту завершення обов'язкової середньої освіти ваш підліток так і не зміг визначитися із бажаним напрямком реалізації себе в подальшому - це ще не привід "штовхнути" його хоч якою-небудь інститут, аби дитина на вулиці не бовтався. Адже можливо, він займе місце того, хто дуже хоче вчитися в даному Вузі, але "не витягнув з вступтельному внеску". По-друге, як правило, студенти, які поступили в інститут по такому шляху, в даному закладі не вчаться. Їх часто виключають за неуспішність і пропуски, або вони самі кидають навчання у цьому закладі, або закінчують з горем навпіл, але закидають диплом подалі за непотрібністю. Як результат - викинуті гроші на навчання і п'ять років життя всієї родини.

Підлітки, яким вдається до закінчення школи визначитися із бажаним напрямком діяльності у дорослому житті, як правило, відрізняються самостійністю, відповідальністю, працьовитістю, завзяттям до знань. Ці молоді люди вселяють довіру і дуже часто влаштовують свою кар'єру власними силами, знаннями і репутацією. Міркуючи про майбутнє, ці молоді люди дуже точно і барвисто описують себе і своє заняття через п'ять, десять років. А ось молоді, так і не змогла визначитися з вибором до початку останнього року навчання в школі, варто серйозно попрацювати над собою. На допомогу до них готові прийти психологи.

Кожен випадок індивідуальний, у кожного своя причина відсутності бачення себе в майбутньому. Але як правило, складності з'являються не раптом, а протягом деякого періоду. Так як підліток живе не сам, а в родині, то відвідування психолога з проблемою вибору професії бажано не тільки для підлітка, але і його батьків.

Мабуть, багатьом з різних джерел, відомо про "жахливому" щодо американських і європейських батьків до своїх дітей - випускникам шкіл. Суть інформації полягає в тому, що, начебто, як тільки дитина закінчує основну школу - батько виганяє його з дому на власні хліба, знімаючи з себе всяку відповідальність за подальше життя свого чада. Ну хіба не нелюди? Нашому, слов’янського народу, не зрозуміти такого ставлення до своїх дітей, тому, що в нашій культурі ми залишаємося дітьми до тих пір, поки живі наші батьки, тобто наші батьки піклуються про нас до свого останнього подиху. Це в глобальному поняття, звичайно.

Що ж там відбувається насправді? Якщо підліток, наприклад проживає в Данії, закінчує школу, але ще не визначився з вибором своєї справи життя, ось тоді батьки відправляють свого тінейджера на пошук себе. Методом власних проб і помилок, методом власного наступання на "свої граблі" молоді люди шукають те, чого хотіли б присвятити себе. І тільки коли знаходять - вибирають інститут потрібного напрямку і навчаються в ньому.

Подібна програма для молоді існує в багатьох країнах на державному рівні, тому молодим людям неважко знайти для себе роботу, не маючи освіти, зате дає можливість проплатити за орендоване житло і їжу. У нашій країні працевлаштуватися підліткові, що не має ніякого освіти, практично неможливо. Тому і працює у нас зовсім інший принцип - школа, потім інститут, а потім вже робота. А як результат - армія двадцятилітніх дипломованих фахівців і магістрів. Найчастіше, відразу по закінченні вузу, ці фахівці або вже кого навчають-то чому-то, або лікують, або відразу керують! Цей факт дуже дивує іноземців, оскільки в їх розумінні, для того, щоб стати фахівцем, необхідно до отримання диплома вже знати про своє справі життя як можна більше зсередини.

Коко Шанель навчалася майстерності шити з 12-ти років, а у вісімнадцять вже вражала оточуючих незвичайним кроєм своїх суконь. Тоді вона вже знала, чого присвятить своє життя. А Олександр Сєров, будучи фельдшером швидкої допомоги, тільки після тридцяти з лишком років, змінив професію медика на естрадного співака. Прикладів про вибір професії, як ще в ранньому дитинстві, так і про кардинальної зміни в зрілі роки безліч і серед знаменитостей і серед ваших знайомих. Про це розповідають практично всі глянсові журнали. Одне важливо - знайти свою справу життя. І чим раніше, тим краще. Тоді і задоволення від роботи, і робота платить сторицею.


Ключові слова: навчання після школи, вступ до вузу, післяшкільна освіта

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини