Єврокомісія оприлюднила нову стратегію відносин з Україною

- 26.05.2011 10:26
Єврокомісія оприлюднила нову стратегію відносин з Україною

Європейська комісія оприлюднила нову стратегію Європейської політики сусідства. Як повідомляє Коммерсантъ-Україна в статті Партнерам дадуть належну в документі вперше згадана стаття Договору про Євросоюзі, допускає подачу східними сусідами заявки на членство в ЄС, хоча Брюссель підкреслює, що це ще не означає перспективи членства.

Як пише газета, плановий перегляд Європейської політики сусідства - формату відносин ЄС з країнами Східної Європи і Середземноморського басейну - був ініційований Брюсселем у 2010 році і знайшов особливу актуальність у початку нинішнього року після революційних подій в Тунісі, Єгипті та Лівії.

Вчора в Брюсселі єврокомісар з питань розширення Штефан Фюле, а також високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон представили комюніке нової стратегії ЄПС.

Враховуючи ситуацію в регіоні, найбільших змін зазнав формат взаємин ЄК з країнами Середземномор'я, а також загальні положення, що впливають і на Україну. Розділи, присвячені Східного партнерства (об'єднує Україну, Молдову, Грузію, Вірменію, Азербайджан, Білорусь), також опинилися переписані.

Ъ-Україна відзначає, що головною новиною розділу Посилення Східного партнерства стало згадка про критерії членства країн ВП в Євросоюзі.

"Цінності, на яких заснований ЄС, знаходяться в центрі політичної асоціації та економічної інтеграції, які пропонуються в рамках Східного партнерства. Це ті ж цінності, які у відповідності зі ст. 49 Договору про Євросоюз має поважати будь-яка держава, яка претендує на членство в ЄС", - говориться в документі. Стаття, про яку згадується в комюніке, гарантує право подавати заявку про вступ в ЄС будь-якій європейській державі, яка дотримується принципів свободи, демократії, правової держави, поваги прав людини та основних свобод.

Як повідомили джерела, спочатку в ЄК планували "більш амбітну формулювання щодо європейської перспективи країн ВП", але потім під тиском країн-членів ЄС фраза прийняла більше обтічну форму. "Ми прийшли до того, що цього разу нам потрібно більш конкретно визначити кінцеву мету. Ви запитаєте, чи означає це перспективу членства? Ні, не означає", - заявив Фюле.

Ще одна істотна зміна ЄПС стосується фінансування цього формату. Чинним бюджетом ЄС передбачена допомога країнам-сусідам в розмірі 5,7 млрд євро до кінця 2013 року, дві третини яких прямувало в Середземноморський регіон, а кошти, що залишилися, - в країни Східного партнерства.

ЄК має намір збільшити загальну суму на 1,242 млрд євро, при цьому замість квотного розподілу коштів буде діяти новий принцип "більше за більшу" - основні транші будуть виділятися тим країнам, які краще за інших показали себе в попередній період. "Оскільки ми серйозно мають намір концентруватися на підтримку країн, де помічений глибокий процес реформ, ми повинні вкладати гроші саме туди і не керуватися географічними пріоритетами", - пояснив Фюле.

При ухваленні рішення про розподіл допомоги ЄС Брюссель буде оцінювати країни-одержувачі за п’ятьма критеріями: успішне проведення чесних і вільних виборів; дотримання свободи зборів і свободи ЗМІ; верховенство закону, незалежна юстиція і чесний суд; боротьба з корупцією; реформування спецслужб і правоохоронних органів і забезпечення демократичного контролю над ними.


Ключові слова: європейські відносини, Україна та ЄС, Євросоюз

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Виновник теракта в Нью-Йорке мстил за ИГИЛ В центре Нью-Йорка на автостанции утром 11 декабря прогремел взрыв - сдетонировало взрывное устройство, изготовленное в кустарных условиях. Обвиняемым
- 12.12.2017 16:22
Черновицкие студенты на месяц идут на зимние каникулы В высших учебных заведениях Черновцов студенты уйдут на зимние каникулы в январе. По заявлению представителей Буковинского государственного медицинского университета
- 12.12.2017 14:18
В центре Черновцов загорелся хлебовоз 12 12 2017 Прямо в центре Черновцов загорелся грузовой автомобиль. Отмечается, что грузовик одного из заводов Черновцов в это время как раз возвращался
- 12.12.2017 13:51
Наблюдателям ОБСЕ запретили общаться с жителями Горловки Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ на Донбассе опубликовала очередной отчет.
- 12.12.2017 12:42
Податкова соцпільга не поширюється на аванс Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що згідно з п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку має право на зменшення суми загального місячного
- 12.12.2017 12:13
Черновчан приглашают на празднование Хануки 2017 В Черновцах Еврейская община традиционно отметит праздник Хануки. Как сообщает пресс-служба Черновицкого городского совета, все желающие пригл
- 12.12.2017 10:45
Состоялась церемония вручения Нобелевских премий 2017 Накануне состоялась торжественная церемония награждения ежегодными Нобелевскими премиями в области физики, литерат
- 12.12.2017 10:25
На Донбасс из России перебросили 120 кадровых военных Как сообщают в Главном управлении разведки Министерства обороны Украины, на Донбасс из Ро
- 12.12.2017 09:53
За полгода безвизом воспользовалось 355 тысяч украинцев Безвизовый режим между Украиной и странами Европейского Союза заработал с 11 июня 2017 года.
- 12.12.2017 09:23
В Черновцы доставлены два троллейбуса из Чехии Черновцы получили в нынешнем году первые троллейбусы. Это два бывших в употреблении троллейбуса марки Шко
- 12.12.2017 09:15

Всі новини