Єврокомісія оприлюднила нову стратегію відносин з Україною

- 26.05.2011 10:26
Єврокомісія оприлюднила нову стратегію відносин з Україною

Європейська комісія оприлюднила нову стратегію Європейської політики сусідства. Як повідомляє Коммерсантъ-Україна в статті Партнерам дадуть належну в документі вперше згадана стаття Договору про Євросоюзі, допускає подачу східними сусідами заявки на членство в ЄС, хоча Брюссель підкреслює, що це ще не означає перспективи членства.

Як пише газета, плановий перегляд Європейської політики сусідства - формату відносин ЄС з країнами Східної Європи і Середземноморського басейну - був ініційований Брюсселем у 2010 році і знайшов особливу актуальність у початку нинішнього року після революційних подій в Тунісі, Єгипті та Лівії.

Вчора в Брюсселі єврокомісар з питань розширення Штефан Фюле, а також високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон представили комюніке нової стратегії ЄПС.

Враховуючи ситуацію в регіоні, найбільших змін зазнав формат взаємин ЄК з країнами Середземномор'я, а також загальні положення, що впливають і на Україну. Розділи, присвячені Східного партнерства (об'єднує Україну, Молдову, Грузію, Вірменію, Азербайджан, Білорусь), також опинилися переписані.

Ъ-Україна відзначає, що головною новиною розділу Посилення Східного партнерства стало згадка про критерії членства країн ВП в Євросоюзі.

"Цінності, на яких заснований ЄС, знаходяться в центрі політичної асоціації та економічної інтеграції, які пропонуються в рамках Східного партнерства. Це ті ж цінності, які у відповідності зі ст. 49 Договору про Євросоюз має поважати будь-яка держава, яка претендує на членство в ЄС", - говориться в документі. Стаття, про яку згадується в комюніке, гарантує право подавати заявку про вступ в ЄС будь-якій європейській державі, яка дотримується принципів свободи, демократії, правової держави, поваги прав людини та основних свобод.

Як повідомили джерела, спочатку в ЄК планували "більш амбітну формулювання щодо європейської перспективи країн ВП", але потім під тиском країн-членів ЄС фраза прийняла більше обтічну форму. "Ми прийшли до того, що цього разу нам потрібно більш конкретно визначити кінцеву мету. Ви запитаєте, чи означає це перспективу членства? Ні, не означає", - заявив Фюле.

Ще одна істотна зміна ЄПС стосується фінансування цього формату. Чинним бюджетом ЄС передбачена допомога країнам-сусідам в розмірі 5,7 млрд євро до кінця 2013 року, дві третини яких прямувало в Середземноморський регіон, а кошти, що залишилися, - в країни Східного партнерства.

ЄК має намір збільшити загальну суму на 1,242 млрд євро, при цьому замість квотного розподілу коштів буде діяти новий принцип "більше за більшу" - основні транші будуть виділятися тим країнам, які краще за інших показали себе в попередній період. "Оскільки ми серйозно мають намір концентруватися на підтримку країн, де помічений глибокий процес реформ, ми повинні вкладати гроші саме туди і не керуватися географічними пріоритетами", - пояснив Фюле.

При ухваленні рішення про розподіл допомоги ЄС Брюссель буде оцінювати країни-одержувачі за п’ятьма критеріями: успішне проведення чесних і вільних виборів; дотримання свободи зборів і свободи ЗМІ; верховенство закону, незалежна юстиція і чесний суд; боротьба з корупцією; реформування спецслужб і правоохоронних органів і забезпечення демократичного контролю над ними.


Ключові слова: європейські відносини, Україна та ЄС, Євросоюз

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Ученые дали название современному периоду времени Последние 4200 лет развития нашей планеты международная геохронологическая комиссия решила выделить в отдельный период истории
- 19.07.2018 17:47
Двох буковинців спіймали за зберігання наркотиків Операція «Мак 2018»: поліція Буковини активно продовжує вживати заходів, щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин.
- 19.07.2018 17:14
Дальнобойщик прокатил на капоте инспектора Под Черновцами, в районе села Магала Новоселицкого района произошел странный инцидент
- 19.07.2018 16:26
Доказательства вмешательства РФ в американские выборы есть у Facebook Ранее президент США Дональд Трамп заявлял о том, что у США нет доказательств вмешательства РФ
- 19.07.2018 15:22
Улицу Заньковецкой перекрыли движение транспорта Движение автомобильного транспорта в Черновцах в ближайшее время будет ограничено на улице Марии Заньковецкой, как отмечают
- 19.07.2018 14:15
Маршрутки №37 и 38 не ходят в Черновцах Автобусы маршрутов №37 и №38 временно не обслуживаются, как сообщил частный перевозчик Олег Огородник.
- 19.07.2018 12:44
Искусственное мясо выйдет в массовое производство с 2021 года В 2013 году был представлен первый в мире бургер с котлетой из говядины, полученной в лаборатории
- 19.07.2018 12:12
В ОБСЕ стартует расследование из-за утечки данных в РФ В СММ ОБСЕ стартует внутреннее расследование касаемо подозрений о шпионстве и утечке данных из организации
- 19.07.2018 11:46
В Украине заработали автоматы по обмену валют В аэропорту Борисполь появились два первых аппарата по обмену валюты. Машины отмечены брендом RwS bank.
- 19.07.2018 11:26
Ryanair отменили более 600 рейсов Из-за угрозы забастовок бортпроводников в Испании, Португалии и Бельгии авиаперевозчик-лоукостер Ryanair
- 19.07.2018 11:11

Всі новини