Почалися продажі першого комерційного квантового комп'ютера

- 24.05.2011 09:52
Почалися продажі першого комерційного квантового комп'ютера

Згідно з повідомленням техноблога Engadget, канадська компанія D-Wave приступила до продажу "першого в світі комерційно доступного квантового комп'ютера" за ціною 10 мільйонів доларів.

За наявними даними, заснований на процесорі D-Wave One комп'ютер може оперувати 128 кубітів (кубіта - одиниця квантовій інформації, "квантовий біт"). Вважається, що такої кількості елементарних квантових комірок пам'яті, пов'язаних один з одним в єдину систему, може виявитися достатньо для вирішення низки практичних завдань.

Кубіта дещо відрізняється від використовуваних в сучасних комп'ютерах нині комірок пам'яті тим, що вони можуть одночасно перебувати в декількох станах, кодуючи логічні "0" і "1" одночасно.

Більш того, кубіти можуть перебувати в так званому квантово-заплутаному стані, коли, навіть будучи розділеними великими територіями, на яких ніякі фізичні сили їх вже не пов'язують, заплутані частинки, кубіти, ведуть себе так, ніби між ними відбувається якесь взаємодія, а зміна стану однієї частки в системі призводить до закономірного зміни стану інший.

Слід зазначити, що лише одиницям дослідницьких груп вдавалося отримати лабораторні системи лише з зчитаними кубітів, які мають чисто наукову цінність.

Квантові обчислення вважаються досить перспективним напрямком, здатним кардинально розширити можливості сучасних комп'ютерів. У теорії використання квантових пристроїв обіцяє дуже серйозні переваги в ряді завдань, що вимагають дуже тривалих обчислень від звичайних "класичних" комп'ютерів (криптографія, системи штучного інтелекту, оптимізація складних систем, операції порівняння та ін.).

Однак на шляху практичного втілення квантових комп'ютерів стоять серйозні труднощі, які до цих пір не вдалося повноцінно подолати.

D-Wave вибрала для своїх розробок модель "адіабатичного" квантового комп'ютера, що не потребує індивідуального контролю над окремими кубітів і тому більш простого в реалізації.

Ряд фахівців у квантових обчислень вже піддали роботи D-Wave гострій критиці, засумнівавшись в їх практичній корисності.

Сама канадська компанія визнає високу складність програмування завдань для свого продукту, проте стверджує, що він може знайти застосування в ряді спеціальних ресурсномістких завдань, як правило, в поєднанні з "класичними" обчисленнями.


Ключові слова: процесор D-Wave One, перший комерційний квантовий комп'ютер

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Обыски СБУ у главы Черновцыоблэнерго В квартире начальника коммунального предприятия Черновцыводоканал сотрудники Службы безопасности Украины проводят обыски.
- 20.07.2018 12:47
Абитуриенты из Крыма и Донбасса могут поступать в вузы до 28 сентября Для временно оккупированных территорий Крыма, а также отдельных регионов Донбасса, было решено продлить сроки вступительной кампании
- 20.07.2018 12:34
Ученые раскрутили частицы до максимальной скорости Рекорд скорости механического вращения поставила группа физиков из США и Швейцарии.
- 20.07.2018 12:03
На Гравитоне бродячий пес искусал ребенка В районе Гравитон в Черновцах произошел инцидент - бродячий пес покусал девочку за лицо
- 20.07.2018 11:20
Из Эстонии выдворили четверых заробитчан из Украины Четверых граждан Украины задержали в Эстонии, неподалеку от города Раквере, во время проверки строительных объектов.
- 20.07.2018 10:46
ЕС продлили санкции против РФ до лета следующего года Высокая представительница ЕС выступила с заявлением об утверждении некоторыми странами ограничительных мер
- 20.07.2018 10:18
Почему дальнобойщик тащил инспектора на капоте фуры Накануне на Буковине произошел необычный инцидент - водитель грузовика вез инстпектора Укртрансбезопасности на капоте
- 20.07.2018 09:46
Псевдоподатківець на Буковині видурив 104 тис грн Протягом двох років молодик вимагав гроші у чернівчанина погрожуючи неприємностями з боку
- 20.07.2018 09:39
Крадія смартфонів затримали по гарячих слідах Правоохоронці затримали злочинця із частиною награбованого. Молодик неодноразово був судимий за корисливі злочини.
- 20.07.2018 09:22
Сплатити за майно треба протягом 60 днів Чернівецька ОДПІ нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи, які мають у власності
- 20.07.2018 09:17

Всі новини