Почалися продажі першого комерційного квантового комп'ютера

- 24.05.2011 09:52
Почалися продажі першого комерційного квантового комп'ютера

Згідно з повідомленням техноблога Engadget, канадська компанія D-Wave приступила до продажу "першого в світі комерційно доступного квантового комп'ютера" за ціною 10 мільйонів доларів.

За наявними даними, заснований на процесорі D-Wave One комп'ютер може оперувати 128 кубітів (кубіта - одиниця квантовій інформації, "квантовий біт"). Вважається, що такої кількості елементарних квантових комірок пам'яті, пов'язаних один з одним в єдину систему, може виявитися достатньо для вирішення низки практичних завдань.

Кубіта дещо відрізняється від використовуваних в сучасних комп'ютерах нині комірок пам'яті тим, що вони можуть одночасно перебувати в декількох станах, кодуючи логічні "0" і "1" одночасно.

Більш того, кубіти можуть перебувати в так званому квантово-заплутаному стані, коли, навіть будучи розділеними великими територіями, на яких ніякі фізичні сили їх вже не пов'язують, заплутані частинки, кубіти, ведуть себе так, ніби між ними відбувається якесь взаємодія, а зміна стану однієї частки в системі призводить до закономірного зміни стану інший.

Слід зазначити, що лише одиницям дослідницьких груп вдавалося отримати лабораторні системи лише з зчитаними кубітів, які мають чисто наукову цінність.

Квантові обчислення вважаються досить перспективним напрямком, здатним кардинально розширити можливості сучасних комп'ютерів. У теорії використання квантових пристроїв обіцяє дуже серйозні переваги в ряді завдань, що вимагають дуже тривалих обчислень від звичайних "класичних" комп'ютерів (криптографія, системи штучного інтелекту, оптимізація складних систем, операції порівняння та ін.).

Однак на шляху практичного втілення квантових комп'ютерів стоять серйозні труднощі, які до цих пір не вдалося повноцінно подолати.

D-Wave вибрала для своїх розробок модель "адіабатичного" квантового комп'ютера, що не потребує індивідуального контролю над окремими кубітів і тому більш простого в реалізації.

Ряд фахівців у квантових обчислень вже піддали роботи D-Wave гострій критиці, засумнівавшись в їх практичній корисності.

Сама канадська компанія визнає високу складність програмування завдань для свого продукту, проте стверджує, що він може знайти застосування в ряді спеціальних ресурсномістких завдань, як правило, в поєднанні з "класичними" обчисленнями.


Ключові слова: процесор D-Wave One, перший комерційний квантовий комп'ютер

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Состоялась церемония вручения Нобелевских премий 2017 Накануне состоялась торжественная церемония награждения ежегодными Нобелевскими премиями в области физики, литерат
- 12.12.2017 10:25
На Донбасс из России перебросили 120 кадровых военных Как сообщают в Главном управлении разведки Министерства обороны Украины, на Донбасс из Ро
- 12.12.2017 09:53
За полгода безвизом воспользовалось 355 тысяч украинцев Безвизовый режим между Украиной и странами Европейского Союза заработал с 11 июня 2017 года.
- 12.12.2017 09:23
В Черновцы доставлены два троллейбуса из Чехии Черновцы получили в нынешнем году первые троллейбусы. Это два бывших в употреблении троллейбуса марки Шко
- 12.12.2017 09:15
Путин отдал приказ о выводе войск из Сирии Президент России Владимир Путин прибыл 11 декабря в сирийский Хмеймим на российскую военную базу,
- 11.12.2017 12:42
Зарплаты в Украине - самые низкие в Европе Среди всех стран Европы уровень средней зарплаты в Украине - самый низкий. несмотря на то, что согласно статистическим данным, средний уровень зарплаты в Украине в июне 2017 года увеличился на 19%
- 11.12.2017 11:29
Новая методика позволяет взломать любой Windows Специалисты заявляют - существует новая методика, с помощью которой можно взломать абсолютно любую версию операционной системы Windows, при этом, мошенническое ПО останется незамеченным для антивирусных программ.
- 11.12.2017 11:15
Провокаторы подорвали польский автобус под Львовом Под Львовом неизвестные лица бросили под польский автобус взрывчатку. Информацию об инциденте,
- 11.12.2017 10:43
В Германии продали деревню вместе с населением Небольшой населенный пункт в Германии продали на аукционе за 140 тысяч евро. Речь идет о небольшой деревушке под названием Альвине
- 11.12.2017 10:26
Гиалуроновая кислота поможет при лечении артрита Человеческий организм со временем стареет, мышцы становятся не такими сильными и прочными, ткани теряют эластичность.
- 11.12.2017 10:09

Всі новини