10 міфів про алкоголь

- 31.05.2012 20:40
10 міфів про алкоголь

З вигідністю спиртних напоїв пов'язано багато помилок і навіть міфів. Наскільки вони відповідають дійсності?

Міф 1. За допомогою алкоголю можна швидко зігрітися

Алкогольні напої часто називають зігріваючими. Чому?

Люди впевнені в тому, що спирт має зігріваючий ефект. І для замерзлої людини ковток чого-небудь міцного - найкращі ліки.

У подібному затвердження міститься лише маленька частка істини. Справа в тому, що при охолодженні допомагають приблизно 50 грамів горілки або коньяку. Вони розширюють судини і нормалізують кровопостачання внутрішніх органів. Наступні ж дози алкоголю підсилюють кровообіг у шкірі. Вона червоніє, з'являється приємне відчуття тепла. Але воно дуже оманливе - адже в цьому випадку посилюється тепловіддача, і організм починає охолонути ще більше. Причому у людини зберігається суб'єктивне відчуття повного благополуччя. Так що зігріваючий ефект спиртних напоїв дуже перебільшений.

Міф 2. Алкоголь підвищує апетит

Спиртне дійсно збуджує апетит. Але поява легкого відчуття голоду провокують тільки міцні напої, та й то лише малі їх кількості. Мова йде про 20-25 грамів горілки. Вона впливає на центр насичення і активізує його. Весь цей процес займає 15-20 хвилин, не менше. Тому пити "для апетиту" прямо перед їжею в корені неправильно. Адже за лічені секунди голод не з'явиться на це потрібний більш тривалий час.

До того ж алкоголь перед їжею - теж не вихід з положення. Спиртне буде агресивно поводитися по відношенню до слизової голодного шлунка. Він буде страждати і від соляної кислоти, виробництво якої теж буде підсилюватися. В результаті можливо розвиток гастриту. Чи Не занадто висока ціна за те, щоб з апетитом поїсти?

Міф 3. Алкоголь знімає стрес

Часто втомлені люди намагаються підняти собі настрій за допомогою алкоголю. Але в більшості випадків це неправильно. Адже випивати треба зовсім небагато - 20-30 мл горілки або коньяку або 40 мл вина або мартіні. Такі невеликі дози знімають внутрішнє напруження і допомагають розслабитися. Що, у загальному-те, відповідає поняттю "зняти стрес". На жаль, найчастіше для цієї мети використовуються більш вагомі обсяги спиртного. І тут сценарій може розвиватися за двома шляхами. Перший - посилюється втома, знижується настрій, з'являється своєрідна депресія, яка тільки підсилює відчуття внутрішнього стомлення. Другий - це алкогольного ейфорія, яка теж неминуче закінчується депресією. Ні в тому, ні в іншому випадку про звільнення від стресу говорити не доводиться.

Так що якщо вже позбуватися від цієї напасті з допомогою алкоголю, то робити це треба з розумом.

Міф 4. Алкоголь підвищує працездатність

Багато впевнені, що під впливом алкоголю працюється легше, ніж зазвичай. Мова йде не про середню і тим більше не про важкого ступеня сп'яніння, коли притупляються всі реакції і почуття. Мається на увазі легкий ступінь, при якій активізуються розумові процеси.

Але таке відчуття абсолютно суб'єктивно, і це нещодавно було доведено австралійськими вченими. За допомогою дослідів вони прийшли до найцікавішим висновків. Виявляється, у злегка сп'янілих людей швидкість розумових і рухових реакцій дійсно може зростати. Але реакції ці часто бувають помилковими. До того ж навіть невеликі дози алкоголю викликають зниження концентрації уваги і погіршення якості умовиводів.

Таким чином, працювати "під градусом" собі дорожче. Може бути, робота і буде виконана швидше, але в ній неодмінно з'являться різного роду помилки.

Міф 5. Алкоголь знижує артеріальний тиск

Багато гіпертоніки думають, що знизити тиск можна за допомогою алкоголю. Він, мовляв, розширює судини... У цьому твердженні є частка істини - невеликі дози спиртних напоїв дійсно послаблюють тонус судинної стінки. Але поряд з цим вони посилюють частоту серцебиття. А артеріальний тиск безпосередньо залежить від об'єму крові, "виштовхують" в кров'яне русло. Чим цей обсяг більше, тим тиск вище. Тому алкоголь у жодному разі не можна вважати ліками від гіпертонії.

Ситуація посилюється ще і тим, що багато спиртні напої містять біологічно активні речовини. Ці сполуки самі по собі можуть впливати на артеріальний тиск, причому в більшості випадків несприятливий.

Міф 6. Якісний алкоголь не завдає шкоди

Будь-який алкоголь впливає на організм токсичну дію. Це обумовлено тим, що один з продуктів розпаду етилового спирту - оцетовий альдегід. Він-той і творить в організмі різні безчинства.

Але неякісне спиртне впливає на організм ще гірше. Адже дешеві міцні напої не проходять належного очищення, вони містять сивушні масла, які у багато разів підсилюють токсичну дію алкоголю. Те ж саме можна сказати і про напої домашнього виробництва. І начебто вода гарна використовувалася та екологічно чисті фрукти або ягоди, а все одно напій виходить набагато більш шкідливим, ніж аналогічний купівельної. А все тому, що в домашніх умовах спирт очистити дуже важко.

Звичайно ж, треба віддавати перевагу відомим і дорогих марок, але не треба думати, що вони не позначаться на здоров'я.

Міф 7. Алкоголь - ліки від застуди

Багато лікуються від застуди горілкою - з яблуками, з медом, з ніж що-небудь ще. Вважається, що таке зілля і знижує температуру, і нежить зупиняє, і біль у горлі зменшує. Звідки взялося таке повір'я - ніхто не знає. Однак багато хто чомусь упевнені, що це старовинний російський рецепт і що всі наші предки лікувалися подібним чином. Цілком можливо, що русичі боролися з застудою за допомогою горілки. Важливо інше - сучасна медицина такого способу не визнає.

По-перше, імунітет "вогненна вода" жодним чином не покращує.

По-друге, спирт далеко не кращим чином позначається на запаленому горлі. Воно починає хворіти після "лікування" ще більше. Так що вірити у цілющу силу горілки не треба. А ось невелика кількість підігрітого червоного вина можна випити. Воно, принаймні, має здатність стимулювати імунну систему організму.

Міф 8. Пиво - це не алкоголь

Зараз багато хто думають, що раз пиво є слабоалкогольних напоєм, то воно не завдає здоров'ю ніякої шкоди. Це катастрофічний оману. У пиві дійсно не дуже багато спирту. Але це зовсім не означає, що цей напій безпечний. Він теж є алкогольним, а отже, викликає звикання.

Недарма останнім часом все частіше і частіше медики говорять про так званий пивний алкоголізм. Крім того, хмільний напій дуже погано впливає на печінку і серце. Ці органи зазнають переродження і починають погано функціонувати. Враховуючи все це, у жодному разі не можна ставитися до пива як до лимонаду. Не можна поглинати його щодня літрами. Таке бездум'я дуже швидко позначиться на здоров'ї.

Міф 9. Алкоголь не калорійний

Багато жінок підраховують всі з'їдені калорії. А випиті калорії не враховують. Між тим алкоголь має дуже високу енергетичну цінність, причому чим міцніше напій, то ця цінність більше. Найбільш високий даний показник у горілки. Остання поживними властивостями не володіє, калорії привносяться тільки за рахунок спирту. Саме тому від них дуже важко позбутися.

Трохи по-іншому справа йде з вином. Енергетична цінність цього напою частково обумовлена вуглеводами, які легко розщеплюються і легко згоряють. Тому вино не так згубно позначається на зовнішності.

І тим не менше будь-який алкоголь дуже калорійний. Це правило не знає винятків, тому перш, ніж випити, потрібно подумати не тільки про своє здоров'я, але і про фігуру.

Міф 10. Треба не запивати, а закушувати

Більшість з нас впевнені, що міцні напої треба неодмінно закушувати. А запивати їх ні в якому разі не можна. Але і це твердження не зовсім правильно. Тут потрібно уточнити, які саме закуски маються на увазі - гарячі або холодні. Останні слабо нейтралізують спирт, він досить швидко всмоктується в кров. Теж саме відбувається, коли людина запиває алкоголь. Так що в цьому сенсі соки, компоти, морси можна поставити на один щабель з фруктами і овочевими салатами.

Зовсім по-іншому справа йде з гарячими і жирними стравами, наприклад супами або рагу. Ті пригнічують всмоктування етанолу, зменшують вираженість сп'яніння і тому вважаються найкращими закусками. З ними не зрівняється жодна "запивка".


Ключові слова: цікаві факти про алкогольні напої, поширена думка про алкоголь

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16
Подорожает ли в Черновцах проезд в троллейбусе Исполнительный комитет Черновицкого городского совета провел заседание 17 июля, в ходе которого рассматривался вопрос
- 18.07.2018 09:55
Сплачені на старі рахунки податки будуть автоматично переадресовані на нові Як розповіла заступник начальника управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем
- 18.07.2018 09:35
Віїзну приймальню поліції влаштовуватимуть в районах Буковини Щоб бути ближче до жителів найвіддаленіших куточків Чернівецької області, в регіоні за ініціативи
- 18.07.2018 09:16
Віїзну приймальню поліції влаштовуватимуть в районах Буковини Щоб бути ближче до жителів найвіддаленіших куточків Чернівецької області, в регіоні за ініціативи
- 18.07.2018 09:16
На Буковині виявлено три ділянки з нарковмісними рослинами Поліція Чернівецької області продовжує проводити оперативні заходи, щодо виявлення та знищення незаконних посівів.
- 17.07.2018 17:17
Музыка способна опьянить человека Музыка в действительности обладает пьянящими свойствами, что недавно удалось доказать ученым.
- 17.07.2018 16:52

Всі новини