Як знайти роботу молодому фахівцеві?

- 19.05.2011 11:57
Як знайти роботу молодому фахівцеві?

У сучасних умовах все більш актуальними стають проблеми працевлаштування випускників внз, найбільш повної реалізації їх професійного та особистісного потенціалу. Молоді фахівці, що виходять на ринок праці після закінчення навчальних закладів, неминуче стикаються з різними труднощами.

1. Як у процесі навчання придбати практичний досвід?

В процесі навчання більшість студентів вузів розраховують на надані вищою освітою довгострокові вигоди. Раніше диплом вищого навчального закладу давав випускнику повагу, престижну роботу, високу посаду. Але останнім часом "корочка" перестала бути простим пропуском у світ великих можливостей. Для того, щоб реалізувати себе в післявузівської життя, нинішнім студентам вже на перших курсах необхідно будувати свою кар'єру, і це стосується не тільки отриманих знань.

Серед вимог, що пред'являються до молодим фахівцям, виділяються не тільки фундаменталізація їх знань, але і здатність до інновацій, розширення сфери діяльності, готовність до постійного самонавчання. Нові підвищені вимоги пред'являються роботодавцями до управлінського персоналу: володіння знаннями про нові технології, здатність користуватися складними процедурами прийняття рішень, готовність до ризику, комунікативні здібності, високий ступінь гнучкості, вміння працювати з різними системами мотивації, знання людей для вибору співробітників, вміння керувати людьми і т.д.

У зв'язку з цим молоді фахівці повинні розвивати в собі гнучкі механізми пристосування до відповідних змін на ринку праці.

2. Як вирішити проблему зайнятості на старших курсах?

Існує кілька шляхів вирішення цього питання. Перший - це самостійний пошук роботи, і тут не обійтися без грамотно складеного резюме, в якому потрібно детально висвітлити всі питання, пов’язаний з трудовою діяльністю. Це може бути і участь в короткострокових проектах (наприклад, в перепису населення або проведення виставки). Розповідаючи про свою трудової діяльності, необхідно не просто вказати період роботи (з 1 по 10 січня), а докладно описати характер роботи, рівень прийняття управлінських рішень. Також можна розповісти про підсумки роботи (наприклад, описуючи участь в організації виставки, вказати кількість нових клієнтів, залучених особисто студентом). Немає необхідності прикрашати резюме або описувати ті роботи, до яких студент не мав стосунку - на співбесіді всі "підводні камені" відкриються, і може виникнути неприємна ситуація. Якщо ж він брав безпосередню участь і, крім того, вивчив весь процес детально, то докладний опис успішно реалізованого проекту буде незайвим.

Є ще можливість відправити своє резюме в кадрове агентство. Як правило, тісне спілкування з роботодавцями дозволяє співробітникам кадрових агентств бути в курсі потреб в кадрах різних організацій. Комерційна спрямованість діяльності кадрового агентства передбачає активний пошук успішних, перспективних кандидатів. Визначивши потенціал здобувача, менеджер агентства оперативно організовує співбесіда з роботодавцем, зацікавлені саме в такому фахівця. П також дасть свій висновок і допоможе роботодавцю побачити в кандидата сильні сторони і переваги, які швидше за все, не були б так очевидні з резюме, надісланого у відділ кадрів поштою.

Третім способом, яким можуть скористатися студенти- це звернення до служби зайнятості, студентську біржу праці, які займаються спеціальними програмами по працевлаштуванню випускників.

Четвертий варіант для шукачів-студентів - це ярмарки вакансій або дні кар’єри. Зазвичай вони приурочені до отримання випускниками дипломів і проходять під егідою служб зайнятості провідних вузів країни. Інтерес роботодавців до них зростає з кожним роком.

Всі перераховані заходи в значній мірі сприяють налагодженню контактів випускників з роботодавцями і згодом призводять до підвищення престижності внз і роботодавця як компанії, яка ретельно планує своє майбутнє.

3. Що в підсумку отримує роботодавець, приймаючи на роботу студента?

В умовах активно зростаючої економіки і сформованої конкуренції компанії все частіше говорять про дефіцит персоналу, "кадровий голод" і "війні за таланти", яку роботодавці ведуть на ринку праці не тільки фахівців з досвідом роботи, але і студентів. Компанії, що працюють на російському ринку, дозріли для того, щоб вирощувати для себе фахівців. Вони готові брати студентів і випускників вузів на стажування і платити їм за те, щоб вони залатывали дірки у фундаментальному, але вельми відірваному від дійсності освіту. Однак самі внз не завжди вітають такого роду починання. Щоб залучити студентів і випускників вузів, компанії проводять численні презентації, влаштовують case study-, беруть участь у різних ярмарках вакансій. В результаті молодим фахівцям залишається тільки зібрати інформацію про потенційних роботодавців і вибрати з усього цього безлічі одного, до кого піти працювати.

Залучення студентів і випускників вузів, справді, одне із самих перспективних рішень проблеми дефіциту кадрів. Стажистам можна доручати виконання найпростіших операцій, ускладнюючи завдання у міру накопичення досвіду, більшість з них прагнуть зробити кар'єру і готові докладати зусилля для досягнення мети. При цьому рівень їхньої лояльності набагато вище, ніж у багатьох "досвідчених співробітників" . Крім того, у ряді випадків простіше взяти молодого спеціаліста з гарним теоретичним освітою, має потенціал розвитку і навчити його стандартів роботи в компанії, ніж знайти досвідченого людини і намагатися його перебудувати під свої корпоративні стандарти

Що ж у результаті таких програм отримує студент? Перше і найзначніше - це досвід роботи, взаємин в трудовому колективі, уміння спілкуватися з колегами по роботі, уявлення про принципи роботи організації. Наступна важлива перевага - інформація та навички роботи з нею, які допомагають у подальшої трудової діяльності. Ще один позитивний момент - додавання нової позиції в резюме. І в останню чергу я б назвав гроші, тому що, як правило, на великі зарплати студенти і випускники розраховувати не можуть. На закінчення можу сказати, що успіхів в пошуку роботи в динамічному середовищі може досягти тільки той, хто займає активну життєву позицію, комунікабельність, має високу мотивацію до роботи, схильність до саморозвитку, працьовитість, націленість на результат. Це основні компетенції, підвищують конкурентоспроможність молодого фахівця на ринку.


Ключові слова: працевлаштування випускника вузу, досвід роботи, робота для молодого спеціаліста

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини