NASA: У найближчі п'ять років зонд Voyager покине межі Сонячної системи
- 29.04.2011 14:55
Дослідницькі зонди НАСА Вояджер-1 і Вояджер-2, які зараз підходять до межі Сонячної системи, вийдуть в міжзоряний простір в найближчі п'ять років, повідомив науковий керівник проекту Ед Стоун.
Зонди зараз перебувають у так званій гелиомантии - кордоні геліосфери, міхура навколо Сонця, наповненого сонячної плазми. Товщина гелиомантии, за оцінками вчених, становить 4,8-6,4 мільярда кілометрів, або приблизно 32-42 астрономічні одиниці. Зовнішній кордон гелиомантии, звану гелиопаузой, можна вважати однією з меж Сонячної системи.
"Виходячи з оцінок товщини гелиомантии, ми вважаємо, що Вояджеры виявляться зовні в найближчі п'ять років або близько того", - сказав Стоун, якого цитує прес-служба Лабораторії реактивного руху (JPL).
Очікується, що обидва апарати зможуть продовжувати збір наукових даних приблизно до 2025 року. У цей момент Вояджер-1 буде вилучено від Сонця приблизно на 166 астрономічних одиниць (24,8 мільярда кілометрів), а Вояджер-2 - на 138 астрономічних одиниць (20,6 мільярда кілометрів). Перший "близнюк" прямує до сузір'я Жирафа, а другий - до галактиці Андромеди, яка, у свою чергу, сама рухається до Чумацького Шляху. За оцінками вчених, проходячи понад 440 мільйонів кілометрів на рік, Вояджеры дістануться до найближчих до Сонця зірок за 1 мільйон років.
Нагадаємо, в листопаді минулого року астрономи Європейської південної обсерваторії (ESO) в Чилі виявили вмираючу зірку і її екзопланету, що потрапили в Чумацький Шлях з з'їденої їм галактики.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 11.04.2026 15:05
Які помилки з технікою найчастіше трапляються під час нового ремонту
Новий ремонт часто сприймають як етап, коли головне
- 11.04.2026 13:36
Російська дезінформація перед виборами в Угорщині: як намагаються вплинути на підтримку Орбана
Напередодні парламентських виборів в Угорщина активізувалися
- 10.04.2026 18:21
- 10.04.2026 12:22
ЄС збільшив закупівлі російського газу. Чому це відбувається?
У першому кварталі 2026 року країни Європейський Союз суттєво
- 09.04.2026 23:33
Жорстокий інцидент у Гостомелі: в магазині Фора вбили собаку
За попередньою інформацією, собака перебував на території або
- 07.04.2026 23:10
У Чернівцях новобудови перевищили $1000 за м2
Первинний ринок: попит зростає, ціни змінюються нерівномірно
- 02.04.2026 23:49
.jpg)
Підсумок подій тижня 6-12 квітня
Супертанкери знову в Ормузькій протоці після перемир’я