Україна планує монополізувати лотерею

- 29.04.2011 11:54
Україна планує монополізувати лотерею

Відповідно до Законопроекту "про регулювання фінансової діяльності у сфері державних лотерей", авторами якого виступили депутати Юрій Полунєєв та Олег Царьов, держава отримає монопольне право на організацію і проведення лотерейної діяльності.

Як запевняють розробники законопроекту, у багатьох країнах Європи лотерейна сфера добре налагоджена і приносить прибуток державі. Тому введення класичної монопольної власності на лотерейну діяльність допоможе значно збільшити статтю доходів у цій сфері. Якщо цей законопроект втілять в життя, держава зможе отримувати набагато більше прибутку, ніж отримує на сьогоднішній день. Передбачуваний рівень доходів від лотерей на 2015 рік становить 1 млрд. грн., що перевищує реальну сьогоднішню прибуток у п'ять разів. Введення нового законопроекту дозволить також створити 25,5 тис. додаткових робочих місць.

Новим законопроектом планується заборонити проведення будь-яких, крім державних лотерей. Його розробники кажуть, що поганий імідж однієї лотереї кидає тінь на всю лотерейну систему. Тому посилення правил організації лотерейної діяльності призведе до поліпшення іміджу лотереї в цілому, забезпечуючи чесність і прозорість ігри. У разі набуття чинності закону, претендентів на статус оператора лотереї доведеться пройти жорсткий відбір на конкурсній основі, критеріями якого є якість надаваних послуг.
Ігри з обмеженнями

Законопроектом передбачено ряд обмежень. По-перше, це стосується негативного впливу лотерейної гри на населення, що полягає в обмеженні попиту на лотерейні ігри з метою не допустити безконтрольного розвитку азартного бізнесу і запобігти такі негативні наслідки як лудоманія. Автори зазначають, що в ряді європейських країн існують віковий ценз на участь у лотерейних іграх, які коливаються віком гравця від 18 до 25 років. Існує також тенденція до збільшення вікового бар'єру.

Документ встановлює жорсткі обмеження на проведення реклами лотерей, а також розміщення її поблизу від дитячих установ і в спеціалізованих дитячих виданнях. Передбачається також змінити механізми використання прибутку і контролю над цим процесом з боку держави.

Новим законопроектом передбачена адміністративна відповідальність за порушення законодавства, розміри якої залежать від виду порушень. Варто відзначити, що, згідно з цим законопроектом, повинні нести відповідальність і особи, які не є операторами або розповсюджувачами лотерей, але використовують в деяких видах своєї діяльності слово "лотерея".

Соціальне обличчя лотерей

Полунєєв і Царьов підкреслюють, що цей законопроект уводить розуміння лотерейної діяльності як соціальної, спрямованої на задоволення потреб суспільства, зокрема, на фінансування фізичної культури і спорту, а не підприємницької діяльності, як це було раніше. Кожен гравець, який витрачає гроші на придбання лотерейного квитка, повинен усвідомлювати, що ці гроші підуть на соціальні цілі, у тому числі на благодійність.

У Європі така практика існує вже давно. В Іспанії, Греції, Франції, країнах Скандинавії спорт фінансується за рахунок лотерейних надходжень. А в Чехії, Польщі, Великобританії та інших країнах Європи значна частка цих коштів йде безпосередньо на благодійність. Слід також зазначити, що класична модель державної монополії на лотереї існувала ще в СРСР. Надходження на розвиток спорту від "Спорт лото" були рівні державного фінансування в цій сфері.

Таким чином, головною метою цього законопроекту його розробники вважають створення сприятливих умов для розвитку лотерейного ринку, виходячи з принципів державної монополії в цій сфері з метою забезпечення законних прав та інтересів громадян.


Ключові слова: лотерея в Україні, лотерейні ігри, монополізація лотерей, державні лотереї

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Путин отдал приказ о выводе войск из Сирии Президент России Владимир Путин прибыл 11 декабря в сирийский Хмеймим на российскую военную базу,
- 11.12.2017 12:42
Зарплаты в Украине - самые низкие в Европе Среди всех стран Европы уровень средней зарплаты в Украине - самый низкий. несмотря на то, что согласно статистическим данным, средний уровень зарплаты в Украине в июне 2017 года увеличился на 19%
- 11.12.2017 11:29
Новая методика позволяет взломать любой Windows Специалисты заявляют - существует новая методика, с помощью которой можно взломать абсолютно любую версию операционной системы Windows, при этом, мошенническое ПО останется незамеченным для антивирусных программ.
- 11.12.2017 11:15
Провокаторы подорвали польский автобус под Львовом Под Львовом неизвестные лица бросили под польский автобус взрывчатку. Информацию об инциденте,
- 11.12.2017 10:43
В Германии продали деревню вместе с населением Небольшой населенный пункт в Германии продали на аукционе за 140 тысяч евро. Речь идет о небольшой деревушке под названием Альвине
- 11.12.2017 10:26
Гиалуроновая кислота поможет при лечении артрита Человеческий организм со временем стареет, мышцы становятся не такими сильными и прочными, ткани теряют эластичность.
- 11.12.2017 10:09
Сегодня Саакашвили выберут меру пресечения Бывшего президента Грузии и экс-губернатора Одесской области Михаила Саакашвили во вторник утром, 5 декабря
- 11.12.2017 09:37
На Гравитоне обустроят новую футбольную площадку В Черновцах в микрорайоне Гравитон появится современная футбольная площадка с искусственным покрытием.
- 11.12.2017 09:19
Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40
В Черновцы везут новогоднюю елку По словам начальника Треста зеленого хозяйства в Черновцах Александр Брязкало, главная елка города уже на пути в Черновцы.
- 08.12.2017 15:56

Всі новини