Росія відібрала в України Колобка та Курку Рябу

- 26.04.2011 12:32
Росія відібрала в України Колобка та Курку Рябу

Росія і Україна посварилися через Колобка. Український звіриний епос "перекочував" на північ, де з нього зроблять бренд.

Герої українського фольклору відтепер будуть представляти світу Росію. З чарівною карти України пропав Колобок, курочка Ряба, звірі з рукавички - казкових істот "переселили" на північ.

Росіяни створили "Казкову карту Росії", на якій батьківщиною Колобка вказана та ж, що і у Леніна - Ленінградська область. Корінними російськими значаться Дід Мороз і Снігуронька, золота рибка, соловей-розбійник, Кощій Безсмертний, Мара, Баба Яга, Іван-дурень, курочка Ряба і Ілля Муромець.

"Казкове брендування регіонів вже пішло... Що з цього вийде? Губернатори реагують дуже забавно і жваво, так, в Ульяновську вже прийняли програму популяризації Колобка", - розповів керівник проекту Олексій Козловський.

В Україні таким розподілом обурилися. Кажуть, у Росії навіть такого слова - "коло" - не було.

"Вище Чернігова ще 100-150 років тому пшениця не росла, росла тільки гречка. Тому я можу точно сказати, що це казка землеробського народу", - упевнений дослідник українських казок Костянтин Олійник.

Те ж саме, стверджують, і з Іллею Муромцем, який був зовсім не з російського Мурома, а з українського містечка Муровск.

"Коли князь покликав Іллю Муромця захищати Київ, то він дістатися до міста за 5 годин, тобто фактично дійсно він міг дістатися з Чернігівської області за 5 годин до Києва, але ніяк не з міста Муром", - говорить керівник "Казкової карти України" Марина Применко.

Тому тепер українську карту доклеюють героями сучасних казок, де є конкретний автор. Наприклад, з російськомовним українцем Незнайком Росія погоджується: на вулиці Квіткова в Ірпені під Києвом виріс письменник Микола Носов і тут створив свій Квіткове місто.

У світі фольклор як такий поки не охороняється на міжнародному рівні. Тому юридично закріпити казки як продукт інтелектуальної власності українського народу неможливо. Вчені переконані: ніхто не буде судитися за Колобка з Росією або за котика і півника з Литвою. 


Ключові слова: фольклор, культура, казки України та Росії, казкові традиції, чарівна мапа України

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Підсумок подій тижня 6-12 квітня Здається, все починає налагоджуватись
- 12.04.2026 15:50
Поколение 1960-70-х: как детство без постоянного контроля сформировало уникальный характер В отличие от современных детей, имеющих четкое расписание, кружки
- 11.04.2026 15:05
Які помилки з технікою найчастіше трапляються під час нового ремонту Новий ремонт часто сприймають як етап, коли головне
- 11.04.2026 13:36
Російська дезінформація перед виборами в Угорщині: як намагаються вплинути на підтримку Орбана Напередодні парламентських виборів в Угорщина активізувалися
- 10.04.2026 18:21
ЄС збільшив закупівлі російського газу. Чому це відбувається? У першому кварталі 2026 року країни Європейський Союз суттєво
- 09.04.2026 23:33
ЕС увеличил закупки российского газа - почему? Почему вырос импорт газа
- 08.04.2026 18:32
Жорстокий інцидент у Гостомелі: в магазині Фора вбили собаку За попередньою інформацією, собака перебував на території або
- 07.04.2026 23:10
У Чернівцях новобудови перевищили $1000 за м2 Первинний ринок: попит зростає, ціни змінюються нерівномірно
- 02.04.2026 23:49

Всі новини