Реєстрація нерухомості с 2012 року
- 26.04.2011 12:08
Реєструвати нерухомість з 1 січня 2012 р. українці будуть за новою схемою. Напередодні Президент затвердив положення про створення відповідної державної служби. Чиновники переконують, що оформити право власності стане легше і дешевше. Однак поки переліку документів, умов оформлення і цін на послуги немає.
Коментує ситуацію Олексій Кот, керуючий партнер юридичної фірми:
"Те, що законодавець по суті пішов по шляху об'єднання цих двох систем, я думаю, що це саме по собі позитивний напрямок. Інша справа, як це буде реалізовано на практиці, оскільки відомо, що суворість наших законів пом'якшується їх повсюдним невиконанням. І для нас, як для консультантів, у бізнесі важливо, щоб те, що буде реально працювати, відповідало тому, що написано.
Основне побоювання викликає не реєстрація прав на нерухоме майно, а реєстрація прав на землю. І я думаю, що це одна з проблем, які Леоніду Васильовичу доведеться системно вирішувати. Чому? Тому що станом на сьогодні ми стикаємося з проблемою, коли ми не можемо сказати про те, що у нас є повний кадастровий план по Україні, не всі ділянки описані.
Що стосується тих змін, які відбудуться з 1 січня. То, по-перше, це можливість нотаріусам надавати витяг з реєстру, думаю, що це один з плюсів цієї системи. Тому, що в результаті цього буде можливість скоротити шлях придбання права власності. І для людей, які реалізовують ці угоди, це вкрай важливо. Тому що на етапі між нотаріусом та реєстратором може статися все, що завгодно. Другий момент - це те, що стосується БТІ. Дійсно, вкрай складно розділити реєстрацію і його технічну інвентаризацію. Власне кажучи, нерухомість відрізняється фізичними параметрами, необхідністю ці параметри описати. Тому, вкрай важливо, щоб орган реєстрації та БТІ працювали крок у крок. І якраз на БТІ покладається обов'язок забезпечити технічну сторону реєстрації".
Коментарі (0)
Другие новости:
Обстріл Києва 14 травня 2026 року: одна з наймасштабніших атак на столицю
За попередніми даними, основною ціллю атаки були:
- 15.05.2026 11:53
Что такое конвергенция у невропатолога? И что значит замедленная Конвергенция?
Конвергенция у невропатолога на приеме
- 09.05.2026 12:42
- 09.05.2026 12:35
Підсумки тижня 4-10 травня: головні новини України та світу
Цей тиждень став одним із найбільш насичених за кількістю важливих політичних
- 09.05.2026 12:31
У Чорнобильській зоні пожежі: яка загроза радіації для Києва та України? розбираємо докладно!
Чому пожежа поширюється так швидко?
- 09.05.2026 11:37
Трамп допустив продовження перемир’я між Україною та Росією після 9-11 травня
Президент Сполучених Штатів Donald Trump заявив, що оголошене короткострокове
- 09.05.2026 11:31
Новини Чернівців 4-10 травня
Однією з головних тем тижня у Чернівцях стали питання безпеки та повітряних тривог
- 08.05.2026 12:37
- 06.05.2026 12:05
У чому суть прокрастинації і чи так це погано
Фраза «Я подумаю про це завтра», яку колись вимовила
- 06.05.2026 11:57
Ціни на пальне на автозаправних станціях пішли вгору
Найбільше зростання торкнулося бензину марки А-95.
- 04.05.2026 13:46
.jpg)